Subkonto

Subkonta

Facebook
Partner

 

ipon.pl
Pierwsze słowo

Pierwsze Słowo - efektywne turnusy logopedyczne

A A A

Nasi podopieczni

Lista podopiecznych w trakcie opracowywania graficznego. Pytania i problemy prosimy kierować pod nr 519 723 793

 • Czajkowska Urszula c/35

  Mam na imie Urszula, mam 60 lat i jeszcze plany na przyszłość.Niestety z początkiem maja ubiegłego roku zdiagnozpwano u mnie raka żołądka złosliwego.Na początku leczenia przyjełam 4 cykle chemioterapii.Kolejnym etapem leczenia była próba usunięcia żołądka jednakże nie powiodła sie ponieważ nowotwór był zbyt zaawansowany.Jedyną szansą dla mnie sa zabiegi hipertermii koszt jednak tych zabiegów jest ogromny jeden pakiet 6300zł dlatego bardzo proszę ludzi dobrej woli o wpłacanie darowizny na moje subkonto.

 • Gronowska Kamila G/86

 • Mrozek Gabriela M/104

 • Antończuk Kinga A/24

  Stan po przepuklinie oponowo rdzeniowej. Zapalenie dróg moczowych.Usunięta lewa nerka w wieku 8. lat. Całkowity niedowład kończyn dolnych, częściowy niedowład kończyn górnych.

 • Bagiński Adam b/75

 • Biegała Bartłomiej B/71

 • Bilska Agata B/69

  Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Obecnie porusza się na wózku, nie ma szans na chodzenie.

 • Blejder Zuzanna B/78

 • Bobik Agnieszka b/76

 • Bytner Nikodem B/28 - Apel o pomoc

  Nikodem ma objawy typowe dla dzieci autystycznych: chodzenie na palcach, trzepotanie rączkami i zanik mowy.

 • Chocha Monika C/8

  Monika choruje na porażenie czterokończynowe, ma wszczepiony kardiowerter. Jest również osobą niedowidzącą.

 • Chwieckowicz Artur C/34

  Mam na imię Artur , mam 45 lat i plany na przyszłość.W 1991 roku zdiagnozowano u mnie Dystrofię mięśnową (zanik mięśni). Od tego czasu każdy dzień jest walką z tą chorobą. W maju 2015 r. dowiedziałem się że przeprowadzane są już w Polsce zabiegi przeszczepu komórek macierzystych który to zabieg jest jedyną szansą na to żeby choroba nie postępowała i nie doprowadziła do pełnej niepełnosprawności. We wrześniu 2015 przeszedłem zabieg ostrzyknięcia komórkami mięśni, przeprowadzony przez Dr. Marka Krochmalskiego z Medical Magnus Center z Łodzi. Dzięki temu zabiegowi polepszy się u mnie siła w mięśniach i zakres ruchu. Terapia komórkami macierzystymi nie jest refundowana przez NFZ a całość zabiegu wyceniona jest na 20 000 zł. a potrzebne są mi co najmniej dwa takie zabiegi nie licząc pożniej kosztów długotrwałej rehabilitacji.

 • Drwal Klaudia d/46

 • Gadowski Czesław G/93

  U Czesława w czerwcu ubiegłego roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy jelita grubego  z przerzutami . Juz w czerwcu pierwszym etapem leczenia było usunięcie jelita i wyłonienie stomii. Operacja była przeprowadzona w Poznaniu. Od sierpnia 2015roku  co dwa tygodnie wożę męża z Jastrowie do Poznania przewaznie na 2-3 dni na chemioterapie nastepnie po 2-3 dniach musze męża odebrać, niestety wiąże się to z kosztami ponieważ żeby męża zawieść na jedną chemię  i odebrać muszę zrobić ok 600km. Dochodzą do tego leki jakie trzeba wykupić. Maż po chemii nie zawsze czuje sie dobrze, czesto nie ma apetytu. Staramy sie kupować suplementy diety Nutrica Protein niestety one też kosztują .

 • Gardygajło Maja g/91

  Maja ma opóźnienie rozwoju ruchowego. Jest pod opieką kardiochirurgiczną z powodu otworu pomiędzy przedsionkami. Dziecko ma zeza, uszkodzony nerw wzrokowy, koślawość kończyn dolnych, skrzywienie kręgosłupa,

 • Garnys Mateusz g/71

  Mateusz urodził się w 2006 roku. Ma zdiagnozowany autyzm sprzężony i epilepsję lekooporną. Jest uczniem zespołu edukacyjno-terapeutycznego w szkole specjalnej. Mateusz jest kochanym chłopcem, który uwielbia grać na perkusji i słuchać muzyki. Niestety jego rozchwiane emocje i odczucia sensoryczne zaburzają rozwój społeczny i utrudniają naukę. Jedyną szansą dla Mateusza jest codzienna i intensywna terapia behawioralna, logopedyczna i rehabilitacja.

 • Girzelska Wiesława g/82

  Podczas zabiegu operacyjnego w 2007 roku nastąpił wylew krwi do mózgu po którym byłam przez cztery miesiące w śpiączce. Lekarze nie dawali mi żadnych szans przeżycia. Dzięki pomocy siostry udało mi się wrócić do życia. Obecnie jestem sparaliżowana oraz wskutek zalania móżdżku nie mam równowagi. Straciłam też przez paraliż jedno oko, a na drugie widzę w 40 %. Po wieloletniej już rehabilitacji mogę nareszcie sama siedzieć.Niestety lewa strona jest nadal sparaliżowana. Potrzebuje ciągłej pomocy przez 24 godziny na dobę gdyż sama nie mogę chodzić. Potrzebuje ciągłej rehabilitacji aby mój stan się nie pogorszył - żebym nie miała podkurczy i zwiotczenia mięśni. Nie stać mnie na opiekunkę która mi zrobi jedzenie,umyje , doprowadzi do ubikacji,położy spać.Mam tylko niewielką rentę. A to wszystko stało się na skutek błędu lekarskiego który staram się od 4 lat udowodnić przed sądem.
 • Goj Olaf G/81

 • Gronczewska Anita G/87

  Pani Anita choruje na ostrą białaczkę szpikową. Cały czas przyjmuje leki a jej droga do wyzdrowienia jest jeszcze daleka. Więcej kliknij w opis

 • Grymaszewska Danuta g/75

 • Grzybowscy Małgorzata i Marcin g/80

  Małgosia nie słyszy  niektórych dźwięków, ma niedoczynność tarczycy, lubi bardzo jeździć konno. Chce iść do szkoły jeździeckiej , a także brać udział w wyścigach konnych. Lubi bardzo pływać zdobyła medale w zawodach pływackich. Gosia cierpi na zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu, jest upośledzona umysłowo. 
  Marcin nie potrafi czytać, pisać... Jest bardzo dokładny, lubi rozbierać różne rzeczy na części, zdobył medale na zawodach zagranicą. Marcinek jest upośledzony umysłowo i ruchowo.
 • Jantz Anna J/55

 • Jurczak Kacper J/50

 • Kardasz Jakub K/48 - Apel o pomoc

 • Kasprowski Zbigniew K/153

 • Kolasa Filip k/156

  Filip choruje na Mpd jest skrajnym wczesniakiem z 26 tyg ciazy.Porazenie czterokonczynowe z ruchami atetocznymi, krótkowzrocznosc gleboka,astygmatyzm.Jest wesolym chłopcem mino takich duzych ograniczen i ciezkiej codziennej pracy.

 • Kowalski Kacper k/151

  Kacper urodził się  19 lutego 2011 roku ,po 9 miesiącach zdrowej ciąży. Jednak w czasie porodu doszło do niedotlenienia, które doprowadziło do mózgowego porażenia dziecięcego. Od tej chwili zaczęła się walka o zdrowie    i sprawność syna, czyli ciągła rehabilitacja, która trwa do dnia dzisiejszego. Mózgowe porażenie dziecięce spowodowało, że  Kacper ma zaburzony rozwój psychoruchowy (obniżone napięcie kończyn dolnych i wzmożone napięcie kończyn górnych) oraz zaburzenia sensomotoryczne, czyli zaburzenia mowy i koncentracji Każdy dzień życia Kacpra  to wizyty u psychologa, logopedy, pedagoga, rehabilitantów oraz specjalisty od terapii integracji sensorycznej i hipoterapii .Syn uczestniczy także w zajęciach na basenie. Do tego dochodzą kosztowne wizyty             u lekarzy (m.in. neurologa),terapeutów oraz innych specjalistów, gdyż tylko dzięki wzmożonej, ale – niestety -  kosztownej pracy terapeutycznej Kacper ma szanse powrotu do zdrowia, do poznawania świata i cieszenia się nim,  jak inne, zdrowe dzieci. Dzięki codziennej regularnej rehabilitacji Kacper ma szanse poruszać się samodzielnie. Każdy mały krok w poprawie jego rozwoju jest dla nas wielkim sukcesem i nadzieją na lepsze jutro.
  Najważniejsze teraz jest, aby utrzymać efekt taki,  jaki jest w tej chwili ,a także starać się ,aby Kacper był jeszcze sprawniejszy i zmniejszał dystans dzielący go od w pełni sprawnych ludzi.
  Jesteśmy bardzo zaangażowani w proces leczenia syna i dokładamy wszelkich starań, by mimo finansowych ograniczeń umożliwić dziecku jak najlepsze warunki leczenia.
  Dlatego  zwracamy się do ludzi o dobrych sercach z ogromną prośbą o pomoc w trudnym leczeniu oraz  profesjonalnej i długotrwałej rehabilitacji Kacperka.

 • Krupa Filip K/169

 • Machelska Anna M/99

 • Majewska Barbara M/103

  Mam 57 lat. Urodziłam się z wrodzonym, obustronnym zwichnięciem stawów biodrowych, przez całe życie zmagam się z chorobą i jej skutkami.Jestem po kilkunastu zabiegach operacyjnych, stan po alloplastyce obu stawów biodrowych - rewizja (tzn.dwukrotnie wymieniane endoprotezy totalne obu stawow biodrowych ) ,  problem z kręgosłupem , skolioza piersiowo-lędzwiowa oraz ześlizg wielopoziomowy kręgów szyjnych,zmiany zwyrodnieniowe kolan, barków i łokci leczone operacyjnie.

  Abym mogła w miarę samodzielnie funkcjonowac muszę systematycznie korzystac z rehabilitacji usprawniajacej.Rehabilitacja z NFZ-u jest jedynie dorazną formą pomocy , ja wymagam rehabilitacji stałej oraz terapii lekowej ponieważ towarzyszy mi przewlekły ból i duże ograniczenia ruchowe.

  Każda okazana mi forma pomocy finansowej pomoże mi kontynuowac  prywatną rehabilitację usprawniającą  , gdyż samodzielne finansowanie przewyższa moje  możliwości finansowe. Boję się,że mogę stracic to co już uzyskałam dzięki dotychczasowemu leczeniu .

  Wierzę,że dzięki WASZEMU  wsparciu będę miała  siłę aby jak najdłużej w miarę samodzielnie egzystowac i cieszyc się życiem.

   

 • Makiola- Domka Beata M/91

 • Masiak Joanna M/81

 • Matuszak Wojciech M/83

  Wojtek urodził się w 2014 r. Na skutek komplikacji jakie nastąpiły przy porodzie podjęto decyzję o cesarskim cięciu. U chłopca zdiagnozowano głęboki ubytek słuchu w postaci głuchoty czuciowo - nerwowej. Leczenie chłopca wymaga rehabilitacji, która wiąże się z częstymi wyjazdami do Poznania oraz aparatowanie. Chłopiec musi być stale pod opieką wielu specjalistów. Wojtek jest żywym chłopcem, marzeniem jego rodziców jest by mógł usłyszeć ich głosy.

 • Migawa Barbara M/100

 • Młynarczyk Justyna m/28

 • Nakoniezcna - Werstak Anna n/12

  Choroba Pani Anna rozpoczęła się w lutym 2012 roku osłabieniem mięśni kończyny dolnej. Po kilku tygodniach doszło do całkowitego niedowładu obu kończyn diolnych. W wyniku rozwoju choroby doszło do wieloogniskowego uszkodzenia nerwów obwodowych. Od maja 2012 Pani Anna porusza się na wózku.

 • Naszko Jakub N/27

 • Nowicki Patryk n/101

  Urodził się z zespołem Downa oraz wadą serca ubytek przegrody przedsionkowo- komorowej, w listopadzie 2015r serce zostało zoperowane z powodzeniem.

 • Olejnik Nikola O/24

  Nikola urodziła się wcześniakiem w 30 tygodniu ciąży z wagą 1145g.Córka ma wodogłowie pokrwotoczne(założona zastawka Komorowo-Otrzewna)stwierdzone mózgowe porażenie dziecięce,wzmożone napięcie mięśniowe,opóźnienie psychoruchowe,niedosłuch i wadę wzroku.Jesteśmy pod opieką Poradni Rehabilitacji Niewidomych i Słabowidzących w Poznaniu oraz wielu specjalistów.Dojazdy do Poradni i specjalistów wiążą się z ogromnymi kosztami dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc dla naszej córki by zwiększyć jej
  szanse na prawidłowy rozwój.

 • Państwo Tereszczuk T/11

  W nocy 12 października spłonął nam dom. Ogrom tragedii która nas spotkała można zobaczyć na You Tube wpisując w wyszukiwarkę Łąkie pożar domu.Gdyby nie pomoc rodziny pozostalibyśmy na zimę bez dachu nad głową. Utrzymujemy się z niewielkiej emerytury i postawienie,nawet najmniejszego domu z własnych środków przerasta nasze możliwości finansowe ,ponieważ straty są ogromne. Liczymy na ludzi dobrej woli i pełnego empatii serca.Każda nawet najmniejsza wplata przybliży nas do własnego dachu nad głową.Wszystkim darczyńcą pragniemy gorąco podziękować za okazaną pomoc i serce
 • Pieścikowska Joanna p/50

 • Piotrowski Dariusz Jan P/97

 • Plichta Milena P/98

 • Prykiel Dorian P/91

  Dorian ma 6 lat .Gdy skończył 3 latka to wykryto u niego autyzm dziecięcy i epilepsję. Jest bardzo wesołym i wrażliwym chłopcem. Chętnie się bawi z dziećmi ,lecz jego niezrozumiała mowa utrudnia z nimi kontakt . Lubi słuchać muzyki , grać na różnych instrumentach oraz śpiewać i tańczyć. Niestety jego zaburzenia emocjonalne i ruchowe utrudniają mu to . Jedyną szansą dla Dorianka jest codzienna intensywna terapia logopedyczno-sensoryczna . Jednak rehabilitacja jest zbyt kosztowna i uniemożliwia dalszą terapię oraz rozwój dziecka. Prosimy o państwa wsparcie i pomoc ,aby nasz synuś mógł rozwijać się prawidłowo i spełniać swoje marzenia .

 • Ratajczak Zuzanna R/31

 • Rommel Monika R/49

  Dziewczynka jest z trojaczej ciąży. Od małego jest leczona w por. neurologicznej w Pile. Monika jest konfliktowym, upartym dzieckiem, mało samodzielna, pobudzona ma ataki złości, ADHD, deficyty rozwojowe. Od 8. roku życia jest leczona w por. psychiatrycznej w Bydgoszczy.

 • Sabik Anna i Zofia S/147

 • Sarnaszek Jakub S/161

 • Sienkiewicz Aleksander S/144

 • Sienkiewicz Aleksander S/144

 • Sienkiewicz Aleksander S/144

 • Sobiech Paweł S/46 - APEL O POMOC

  Paweł jest dzieckiem autystycznym. Nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych, mówi sylabami, krótkimi wyrazami. Jest pogodnym, spokojnym dzieckim. Dzięki systematycznej rehabilitacji ma możliwość odnalezienia się w ,,naszym" świecie. Niestety koszty rehabiltiacji przekraczają możliwości rodziców.

 • Staniek Magdalena S/149

  Magdzia urodziła się w 2002 roku. W pierwszych miesiącach życia zdiagnozowano u niej wylew krwi do mózgu, obniżenie napięcia
  mięśniowego i opóźnienie psychoruchowe. Ma podejrzenie zespołu Coffina Lowrego.
  Wymaga opieki wielospecjalistycznej: rehabilitacji ciągłej ze względu na skoliozę,opieki psychologa , logopedy.
  Podlega leczeniu w poradni: kardiologicznej-wada i choroba mięśnia sercowego; wad postawy -skolioza (nosi gorset ortopedyczny); stomatologicznej - brak zawiązków zębów stałych; neurologicznej; genetycznej; okulistycznej.

 • Suski Kacper i Zenon S/137

  U Zenka zdiagnozowano autyzm dziecięcy, a u Kacpra - zespół Aspergera.

 • Suszczyk Amanda Laura s/104

 • Szczechowski Kacper Sz/10

  Kacperek ma 9 lat, urodził się przez cesarksie cięcie z wrodzonym wodogłowiem.W wyniku zapalenia opon mózgowych potrzebny był zabieg wstawienia zastawki komorowo-otrzewnowej. Jest dzieckim leżącym, głeboko uposledzonym, nie widzi, nie mówi, nie siedzi, choruje na epilepsję.

 • Szum Nathalia SZ/21

 • Słomiana Wiktoria S/58

 • Trembo Antonina t/23

 • Twardowska Zuzanna T/38

 • Tymrakiewicz Bartłomiej t/32

 • Wilk Amelia W/34

  Amelia urodziła się14.07.2008r. Choruje na rzadki zespół genetyczny Potocki-Lupski. Ma obniżone napięcie mięśniowe, opóźnienie umysłowe w stopniu umiarkowanym, cechy autystyczne oraz  cechy nadpobudliwości. Córka od samego początku rozwijała się gorzej, miała problemy z jedzeniem. Intensywna rehabilitacja spowodowała, że w wieku 2,5 roku zaczęła stawiać samodzielnie pierwsze kroki. Późno zaczęła mówić. Na dzień dzisiejszy jest pogodnym i wesołym dzieckiem. Jest pod stałą opieką poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, uczęszcza do Przedszkola Integracyjnego(została odroczona od obowiązku szkolnego). Amelka wymaga dalszej rehabilitacji, pracy z logopedą, psychologiem, pedagogiem oraz szeregu dodatkowych zajęć by choć w pewnym stopniu podgonić swoich rówieśników.

 • Wiśniewska Kinga W/94

 • Wróbel Ewa W/100

 • Wyrwicz Karolina w/97

 • Wójciak Patrycja Aleksandra W/98

 • Wójtowicz Kacper W/91

 • Włodarek Mateusz i Paweł W/42

 • Łucki Oskar Ł/11

 • Śliwińscy Andrzej i Maciej ś/17

 • Śmigaj Nadia Ś/14

   

   

  Nadia urodziła się w lipcu 2013 roku. Niewydolność oddechowa, niedotlenienie, wylew dokomorowy III stopnia, zaburzenia napięcia mięśniowego . W takim stanie zawitała nasza córeczka na tym świecie. Niestety miało to ogromny wpływ na jej zdrowie. Stwierdzono u niej mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne. . Dołączyły też problemy ze wzrokiem, astygmatyzm oraz zez zbieżny naprzemienny. Niestety w ostatnim czasie ujawniła się kolejna choroba– padaczka. Nadia jest śliczną , radosną dziewczynką i dzielnie walczy z przeszkodami postawionymi na jej drodze ale tak wiele jeszcze ma do osiągnięcia. Jej rówieśnicy już chodzą a ona nadal nie potrafi samodzielnie obrócić się na bok. A czas ucieka i tylko ciężka i długotrwała rehabilitacja pozwoli jej mały kroczkami zbliżyć się do osiągnięcia swoich celów .I w tym miejscu nasza prośba do ludzi o wielkim sercu .Istnieje możliwość pomocy dla Nadii poprzez wpłaty na konto fundacji, której jest podopieczną. Ze środków tam zgromadzonych, będzie można pokryć część wydatków ponoszonych na leczenie i rehabilitację naszej córeczki.

   

   

   

   

 • Abolik Igor A/4

  Igor cierpi na obustronną wrodzoną zaćmę przedniobiegunową.

 • Adam Julia Piotrowicz P/32

  Adam i Julia urodzili się 03.10.2005 z ciąży bliźniaczej. Adam jest chłopcem o stwierdzonym upośledzeniu w stopniu umiarkowanym ze znacznymi deficytami rozwojowymi z wadą słuchu i wzroku, wymagający ciągłej rehabilitacji i zajęć ze specjalistami z wielu dziedzin. Julia upośledzona w mniejszym stopniu wykazuje zachowania charakterystyczne dla ociężałości umysłowej i również wymaga rehabilitacji.

 • Adamczak Zuzanna A/9 - Apel o pomoc

  Zuzia jest wcześniakiem z 28 tygodnia ciąży. W chwili urodzenia ważyła 1010 g. Jest dzieckiem ze stwierdzonym Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, oprócz tego ma wadę wzroku i słuchu, alergie, niedowład czterokończynowy.

 • Adamczuk Tomasz A/19 - Apel o pomoc

  Pod koniec września 2014 u Tomka zdiagnozowano białaczkę limfoblastyczną T-kom. Chłopiec musi przejść chemioterapię i przeszczep szpiku kostnego.

 • Adamczyk - Jasiński Kacper A/20

 • Adamczyk Dorota A/15

  Pani Dorota ma 24 lata i jest matką 16 miesięcznego dziecka. Kobieta choruje na boleriozę oraz liczne infekcje. Jest pod stałą opieką neurologą, endokrynologa. Choroba wywpłuje wiele powikłań: bóle ciała, zanik pamięci, dtętwienia kończyn.

 • Adamczyk Marcin A/16

 • Adamska Marta A/6

 • Adamski Kacper A/5

  Kacperek urodził się z zespołem Downa. Ma wadę wzroku, niedoczynność tarczycy, niedosłuch oraz problemy z mową.

 • Adamusiak Wiktor A/17

 • Aleksandrowicz Aleks A/7

 • Aleksejew Kamil A/21

 • Alicja Adamczyk A/1

 • Ambroziak - Schur Maxim A/8

 • Anisimowicz Karolina A/2

 • Antoni Pietrzak P/49

 • Antoniewicz Natalia A/14

 • Antonowicz Anna A/14

 • Antosik Robert A/18

 • Anyszka Jakub A/3 - Apel o pomoc

  Kuba ma 5 lat i choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Głównym objawem jego choroby jest wzmożone napięcie mięśniowe przez które nadal nie chodzi. Aby walczyć z chorobą niezbędna jest przede wszystkim codzienna rehabilitacja, ale również sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, czasami zabiegi ortopedyczne. W tygodniu Kuba uczęszcza także na zajęcia dodatkowe wspomagające rehabilitację (hipoterapię, zajęcia Watsu i biofeedback) , kilka razy w roku wysyłamy też syna na turnusy rehabilitacyjne. Wymaga to wiele wysiłku, czasu, a także nakładów finansowych mimo to Kuba codziennie dzielnie walczy o swoją samodzielność i lepszą przyszłość. Jeździ już sam na specjalnym rowerze i zaczyna chodzić o kulach ! J Wiemy, że samodzielne kroki są blisko !!!

 • Artymowycz Ewa A/11

 • Babayan Davit B/5

 • Bachora Karol B/62

 • Badziągowski Błażej B/14

  Błażej urodził się w marcu 2009 roku. W szóstym miesiącu życia lekarze zdiagnozowali u niego Mózgowe Porażenie Dziecięce, które jest odpowiedzialne za padaczkę, opóźnienia psychoruchowe, nieaktywne wodogłowie. Chłopiec wymaga stałej opieki lekarskiej i rehabilitacji.

 • Bagniewska Oliwia B/67

  Oliwia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe. Obecnie dziewczynka zaczyna stać i stawia pierwsze samodzielne kroki, intelektualnie rozwija się prawidłowo

 • Bajer Daria B/12

  Daria ma 10 lat. Choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe, dyzartrie spastyczną oraz epilepsję. Dziewczynka chciałaby być sprawna jak rówieśnicy dlatego ciągle musi być rehabilitowana. Leczenie Darii jest długotrwałe i kosztowne.

 • Bajur Oliwier B/23 - Apel o pomoc

  Oliwierek urodził się w lipcu 2008 roku. W pierwszych miesiącach życia zdiagnozowano u niego obniżone napięcie mięśniowe oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Od samego początku włączona została rehabilitacja. Z roku na rok przybywała lista kolejnych specjalistów, którzy szukali podłoża nieprawidłowego rozwoju. W listopadzie 2011 roku zdiagnozowano u naszego synka bardzo rzadką chorobę genetyczną: Zespół Coffin-Lowry.  To choroba nieuleczalna, powodującatrwałe zaburzenie rozwoju psychoruchowego.

 • Balcerowicz Przemysław Jerzy B/45

  Przemek cierpi na nieharmonijny rozwój psycho-ruchowy oraz zdiagnozowano u niego Zespół Mikrodelecji. Konieczna jest stała rehabilitacja oraz integracja sensoryczna.

 • Banach Miłosz B/32 - Apel o pomoc

  Miłosz urodził się w 33 tyg ciąży z wagą 2 kg z cechami wcześniactwa. Na skutek wielu powikłań został przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Po trzech tygodniach został wypisany z oddziału, i skierowany na wizyty u wielu specjalistów. Niestety....żaden z odwiedzanych lekarzy nie zwrócił uwagi na jakieś odstępstwa od rozwoju psychoruchowego Miłoszka. Dopiero w 8 miesiącu życia(już po szczepieniach) stwierdzono opóźnienie psychoruchowe. Od tego momentu zaczęło się. Szukanie specjalistów rehabilitacji, ośrodków zajmujących się wczesnym wspomaganiem rozwoju.I tak w 1 roku życia postawiono diagnozę Mózgowe Porażenie Dziecięce. Od tego czasu jest stale rehabilitowany, leczony botuliną, przeszedł operację trzypoziomowego podcięcia ścięgien kończyn dolnych. Objęty jest specjalnym programem leczniczo-rehabilitacyjnym w formie dwutygodniowych turnusów w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2. Na co dzień uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjo-Wychowawczego, gdzie realizuje obowiązek szkolny.Jest wesołym i kochanym chłopcem potrzebującym pomocy.

 • Banasik Łukasz B/53

  Łukasz choruje na cukrzycę typu 1.

 • Banikowski Oskar B/35

 • Barabasz Jakub B/11

 • Barcz Szymon B/7 - Apel o pomoc

  Szymonek urodził się w styczniu 2010r. Poważne zakażenia, które wystąpiło po porodzie spowodowało u Szymonka wzmożone napięcie mięśniowe oraz opóźnienia w rozwoju psychomotorycznym.

 • Barczak Franek i Antoni B/44 - Apel o pomoc

  Antoni urodził się z niewydolnością oddechową i wewnątrzmacicznym zapaleniem płuc. Przeswzedł zabieg zamknięcia przewodu Botalla. Po urodzeniu lekarze stwierdzili niedokrwistość wcześniaczą, niedoczynność tarczycy wcześniaków, krwawienia z płuc, dysmorfia twarzowa, podejrzenie zwężenia cieśni aorty. Antoś urodził się z niewykształconą małżowiną uszną uszka prawego, brakiem zewnętrznego przewodu słuchowego, co może powodować problemy słuchowe w przyszłości. W 3 tygodniu życia rozpoznano u chłopca retinopatię wcześniaczą 3 stopnia- zastosowano laseroterapię, zastosowano laseroterapię, która poprawiła stan oczu Antosia. Chłopiec co miesiąc poddawać się kontroli w poradni okulistycznej. Antoś bardzo często choruje.

  Franek obciążony jest niewydolnością krążenia, w drugiej dobie życia zatrzynmało mu się serduszko, co spowodaowało wylewy dokomorowe IV stopnia do kory mózgu ich następstwem było wodogłlowie pokrwotoczne. Założono mu zastawkę dokomorową tzw zastawkę Richama, co nie powodowało bólu przy pobieraniu płynu rdzeniowego, który narastał w szybkim tępie. Przeszedłl również zabieg zamknięcia przewodu Botalla oraz operację na sercu. Chłopiec jest obecnie w domu gdzie rodzice dokładają wszelkich starań by zapewnić mu wszystko co jest mu niezbędna do życia.

  Chłopcy są pod stałą opieką specjalistów: neurologa, kardiologa, pulmonologa, rehabilitata, nefrologa.

 • Barczewski Kamil B/61

  Kamil urodził się w 2011 roku. Od urodzenia choruje na fenyloketonurię oraz zespół Bartera. Choroby te są nieuleczalne. Chłopiec karmiony jest przez gastrostomię, przez co wymaga całodobowej opieki oraz specjalistycznych produktów żywieniowych. Obecnie oczekuje na zabieg przesunięcia płata żołądka.

 • Barszcz Marcin B/36

  Marcin urodził się z rozszczepem kręgosłupa, operowany był 8 godzin po urodzeniu. Ma niedoczynność tarczycy, rozbieżność oka. Jest pod stałą opieką specjalistów; endokrynologa, nefologa, urologa, neurologa, okulisty. Uczęszcza również na rehabilitację. Chłopiec ma pęcherz neurogemiczny i nie zgłasza potrzeb fizjologicznych.

 • Bartecki Adrian B/50

 • Barwiński Marcin B/21

 • Bańka Anna B/49

 • Bednarczyk Leon B/31

 • Bednarczyk Michał B/63

 • Bednarski Adrian B/38

  Adriam od urodzenia zmaga się z chorobą genetyczną: Zespół niezrównoważonej transslokacji chromosomowej t (2 i 8) występuje również opóźnienie rozwoju sychoruchowego. Ze względu na niepokojące zachowania oraz pewne odchylenia rowojowe Adrian został objęty obserwacją psychologiczną. Z uwagi na brak mowy został skierowany do logopedy. Samodzielne kroki zaczął stawiać gdy miał 2 lata i 3 miesiące. Aktualnie jego ruchy są  niezdarne, mało precyzyjne. W styczniu 2013 stwierdzono u niego całościowe zaburzenia rozwoju pod postacią autyzmu dziecięcego.

 • Bednarski Tomasz B/39

  Pan Tomasz jest po aputacji urazowej przedramienia prawego. Musi codziennie zmieniać opatrunki i przemywać ranę Octamiseptem. Jest pod opieką specjalistów: ortopedy, chirurga plastycznego, psychologa, rehabilitantów i POZ. Kosztowne leki, proteza, koszty związane z dojazdami do lekarzy specjalistów, klinik i szpitali są bardzo kosztowne.

 • Bednarz Jakub B/18

 • Białczyk Łukasz B/40

 • Białecki Tomasz B/2

 • Bielawski Jacek B/81

  Pan Jacek choruje na nowotwór złośliwy - czerniaka

 • Bieniak Patryk B/22

 • Bieniek Mateusz Roman B/65

  Mateusz jest dzieckiem hipotroficznym, urodzonym przedwcześnie z objawami niedotlenienia, zapaleniem płuc, retinopatią oraz krwawieniem dokomorowym. Aktualnie chłopcu postawiono diagnozę MPDz.

 • Bieniek Patryk B/22

  Patryk od urodzenia cierpi na zwichnięcie prawego stawu biodrowego oraz na jałową martwicę kości, prawdopobnie po ropnm zapaleniu. Syn jest pod stałą opieką lekarzy.

 • Biernacki Wojciech b/29

  Wojtek ma 5 lat, we wrześniu 2013 roku zdiagnozowano u niego niezwykle rzadki i mało poznany zespól Nicolaides-Baraitser. Jest dzieckiem niepełnosprawnym intelektualnie, nie mówi i potrzebuje stałej opieki i pomocy w wielu sferach życia. Od 4 lat regularnie uczęszcza na wiele zajęć terapeutycznych: logopedyczne, neurologopedyczne, komunikacji alterntywnej , eeg biofeedback , integracji sensorycznej i inne. Państwa wsparcie i pomoc jest niezwykle cenna i pozwala nam stawiać kolejne kroczki w rozwoju syna.


 • Bień Edward B/16

 • Biskup Miłosz B/30

 • Blajchert Piotr B/55

  Piotr doznał urazu kręgosłupa na skutek upadku z wysokości.

 • Blechacz Daria B/47

 • Bogdaszewska Sławomira Magdalena B/51

  Pani Sławomira choruje na Stwardnienie Rozsiane, wymaga stałej rehabilitacji w celu spowolnienia postępu choroby.

 • Bogusiewicz Piotr B/57

  Piotr choruje na czterokończynowe, spastyczne Porażenie Mózgowe. Jest również upośledzony umysłowo w stopniu głębokim, nie mówi, przemieszcza się na kolanach.

 • Boguski Filip B/56

 • Bogusz Zofia B/84

 • Borchmann Bartosz B/80

  Mój synek Bartek (4,5 lat) ma potwierdzoną niepełnosprawność - w wyniku badań psychiatrycznych i
  psychologicznych stwierdzono ewidentnie AUTYZM. Ma ogromne trudności w komunikacji z ludźmi. Nie patrzy w
  oczy, nie mówi, nie akceptuje nowych pomieszczeń i sytuacji, ma silnie zaburzone odczucia sensoryczne (odrzuca
  większość pokarmów, odrzuca wiele ubrań - najchętniej byłby cały czas nago, nie akceptuje wszelkich zmian w jego
  porządku dnia, reaguje agresją i totalnie się złości jeśli coś ,,małego" się zmienia). Bartek pilnie potrzebuje wielu
  godzin terapii w kilku aspektach funkcjonowania w społeczeństwie. Jako rodzice juź po stwierdzeniu autyzmu u Bartka
  zapewniamy mu wsparcie własne w sytuacjach codziennych (poparte wnikliwą analizą tematu) oraz działania z
  psychologami, terapeutą, logopedami, pedagogiem, psychiatrą, neurologiem, neurologopedą, specjalistą od integracji
  sensorycznej. W planie jest hipoterapia (z końmi), dogoterapia (z pieskiem) oraz basen, stały terapeuta i pedagog
  specjalny w przedszkolu. W tym celu zbieramy środki, by Bartuś jak najwyżej funkcjonował w przyszłości. Z góry
  dziękuję za wsparcie!

 • Borowska Ania B/73

  Nasza córeczka Ania urodziła się 10 stycznia 2011 roku, jest bardzo radosnym i pogodnym dzieckiem. Zawsze uśmiechnięta i chętna do zabawy. Niestety, urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową i masywnym wodogłowiem. Jest to zespół wad wrodzonych współistniejący z neurogennym pęcherzem moczowym ( potrzeba cewnikowania pęcherza co 3 godz.), porażenie zwieraczy, wiotkie porażenie nóżek i stopy końsko- szpotawe. Ania nie chodzi i nie będzie chodzić samodzielnie. Potrzebuje stałej intensywnej rehabilitacji aby nie dopuścić do przykurczy mięśni i stawów, zaniku mięśni i odleżyn. Ania siada samodzielnie dzięki trzyletniej rehabilitacji, która przynosi efekty, jest jednak bardzo kosztowna. Aby poprawić stan kręgosłupa i spowolnić rozwój patologii- (kifoza, lordoza, skolioza) Ania korzysta z basenu. Jest pionizowana przy użyciu pionizatora statycznego, zaopatrzona w ortezy podudziowe. Trzy razy w tygodniu korzysta z terapii metodą NDT Bobath, kinezyterapia i masażu leczniczego. Raz w tygodniu ma zajęcia umuzykalniające oraz komputerowe i zajęcia z pedagogiem, które uwielbia. W miarę możliwości korzystamy też z medycyny dalekiego wschodu- laseroterapia oraz akupresura i refleksologia. Obecnie Ania jest poddawana terapii czaszkowo-krzyżowej. Ania od września uczęszcza do przedszkola integracyjnego, z którego jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni. Aneczka jest pod stałą opieką neurochirurga, neurologa, urologa, nefrologa, okulisty, ortopedy, laryngologa, kardiologa, pediatry, gastrologa, logopedy. Raz w roku wykonujemy kontrolną tomografię komputerową główki, raz na dwa lata rezonans magnetyczny kręgosłupa. Za rok neurochirurdzy ze szczecińskich „Zdrojów” planują przeprowadzić skomplikowaną operację odkotwiczenia rdzenia kręgowego. W tej chwili Ania jest po operacji wydłużenia ścięgien Achillesa oraz plastyce stópek ( capsulotomia i osteotomia) oraz operacji wszczepienia bloczków podrzepkowych w celu uzyskania wyprostu w stawach kolanowych. Wierzymy, że nasza córeczka będzie rosła jak każde zdrowe dziecko i dzięki Państwa pomocy już wkrótce rozpocznie nowy, samodzielny etap życia. Prosimy zatem o wsparcie, aby nasza kruszynka mogła rosnąć i rozwijać się prawidłowo mimo swojej niepełnosprawnośći.

 • Borowska Gabrysia B/25 - Apel o pomoc

  Gabrysia Borowska urodziła się 06.01.2011 roku. W badaniu neurologicznym u

  dziecka stwierdzono: drżenia kończyn oraz osłabioną siłę kończyn. Jest

  dziewczynką radosną i ciekawą świata, ale jeszcze nie chodzi samodzielnie. Jej

  rozwój psychoruchowy jest opóźniony i kształtuje się na poziomie dziecka 12-

  miesięcznego. Nasza córeczka przemieszcza się głównie czworakując. Gabrysia

  jeszcze nie mówi-opóźniony jest rozwój mowy biernej i czynnej. Wymagana jest u

  niej intensywna rehabilitacja ruchowa oraz stymulacja ogólnorozwojowa. Objęcie

  dziecka opieką specjalistów: rehabilitanta, logopedy, psychologa, pedagoga wpłynie

  korzystnie na jej rozwój.

 • Borowska Natalia B/82

  Natalia choruje na zespół Downa oraz wadę serca typu ASD

 • Boryczka Mieszko B/20

 • Branczewska Amelia B/83

 • Brodecki Tomasz B/24

  Pan Tomek uległ wypadkowi, w którym został potrącony przez dwa samochody. Pierwsze uderzenie  samochodu, na skutek którego Pan Tomek wyrzucony został na drugi pas ruchu spowodowało uraz głowy oraz górnych partii ciała. Niestety nadjeżdżający z naprzeciwka samochód kolejny raz potrącił mężczyznę w wyniku czego doznał kolejnych złamań, tym razem w dolnej partii ciała.

  Dzięki wielkiej cierpliwości i ogromnej determinacji jest dzisiaj samodzielną osobą, walczącą o odzyskanie pełni sprawności. Cieszy się każdym, nawet najmniejszym sukcesem, wyznaczając sobie kolejne cele.

 • Brożek Michalina, Michał B/74

 • Brudlow Mateusz B/34

 • Brzezińska Jagoda B/26

 • Brzezińska Wiktoria B/1

  5 letnia Wiktoria ze Złotowa choruje na nowotwór kości. Aby dowiedzieć się więcej kliknij TUTAJ

 • Brzeźnicka Zuzanna B/19

  Zuzanna ma stwierdzony zespół Angelmana. Całodziennie wymaga opieki osoby dorosłej . Nie mówi, nie kontroluje potrzeb fizjologicznych, jest upośledzona fizycznie i umysłowo.

 • Brzostek Filip B/52 - Apel o pomoc

  Filip urodził się w 2008 roku, stwierdzono u chłopca epilepsje, przez co rozwija się wolniej od swoich
  rówieśników. W chwili obecnej potrzebuje rehabilitacji, co wiąże się z dużymi kosztami.
  Przed chłopcem jeszcze szereg badań, dlatego rodzice zwracają się z prośbą o pomoc na rehabiltiację Filipa

 • Brzozowska Julia B/3

  Julia urodziła się  2008 roku. Jest wcześniakiem, lekarze zdiagnozowali u Niej dziecięce porażenie mózgowe z 4-kończynowym napięciem mięśniowym,  w późniejszym  terminie rozpoznano  jeszcze refluks żołądkowo - przełykowy i epilepsję.

  Wymaga ciągłej opieki medycznej i rehabilitacji, wobec faktu, że  właśnie według opinii lekarskich regularnie przeprowadzana rehabilitacja pozwoli osiągnąć zrównoważony rozwój dziecka, co w konsekwencji przyczyni się do powrotu do zdrowia i dalszego prawidłowego funkcjonowania.

 • Budner Igor B/4

  Igor w wyniku niedotlenienia okołoporodowego doznał uszkodzenia OUN,
  choruje na zespół Westa-lekooporną postać epilepsji, bardzo trudną do
  leczenia. Uszkodzenie OUN spowodowało poważne zaburzenie rozwoju
  psychoruchowego dlatego Igor potrzebuje wszechstronnej, intensywnej
  rehabilitacji i specjalistycznego leczenia  bo dzięki temu ma szansę na
  samodzielne funkcjonowanie. Igor  codziennie ciężko pracuje ale
  powoli, małymi kroczkami osiąga postępy w swoim rozwoju.

 • Budnicki Patryk B/9

  Patryk ma 5 lat. Jest dzieckiem niepełnosprawnym cierpiącym na autyzm. Wymaga intensywnej rehabilitacji i wszechstronnej stymulacji rozwoju oraz terapii sensorycznej.

 • Budzyła Kamil B/42

 • Bujak Marta B/8 - Apel o pomoc

 • Bujara Katarzyna B/37

 • Bukała Rafał B/15

  Rafał od dzieciństwa zmaga się z znacznym niedosłuchem, który sprawia mu trudności na wielu polach codziennego życia. Szansą dla niego są aparaty słuchowe, niestety bardzo kosztowne.

 • Bureta Amelia B/58

 • Butyrowski Kajetan B/46

 • Buśko Paweł B/17

 • Bąkowska Wanessa B/48

 • Błaszczyk Honorata B/68

  HONORATA BŁASZCZYK lat 10.

   

  Choruje na zespół Touretta, zdiagnozowany w tym roku (pierwsze objawy pojawiły się około 3 roku życia).Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Istotne jest to, że pacjenci nie są w stanie kontrolować swoich reakcji, jednak w pełni zdają sobie sprawę ze swego zachowania.

  Dodatkowe choroby na które cierpi Honoratka to: nietolerancja laktozy, astma, alergia. Obecnie diagnozowana laryngologicznie ze względu na wykrycie torbieli w zatoce szczękowej. Cierpi na silne chroniczne bóle głowy.

   

  Dziewczynka na stałe wymaga podawania leków hamujących tiki oraz terapii psychologicznej, pedagogicznej oraz rehabilitacji i innych metod, które zmniejszą napięcie mięśniowe oraz niwelują tiki złożone np. metoda EEG Biofeedback. Wymagane u Honoraty jest też utrzymanie stałej diety.

  Dodatkowo bardzo dobre wyniki Honoratka uzyskuje uczęszczając na zajęcia muzyczne oraz konne, które zwiększają jej pewność siebie oraz otwierają ją na świat.

  Honorata jest dziewczynką o bardzo wysokim ilorazie inteligencji, chciałaby realizować swoje plany, uwielbia taniec oraz uczyć się nowych rzeczy i poznawać świat.

   

  Większość osób z Zespołem Tourette'a dzięki terapii prowadzi normalny tryb życia; zostaje prawnikami, muzykami, lekarzami czy nauczycielami.

   

  Jako matka chciałabym, aby mogła prowadzić właśnie takie życie i realizować swoje marzenia, a jej marzeniem jest zostać stomatologiem.

 • Błaszczyk Honorata B/68

 • Błaszków Zuzanna B/64

  Zuza urodziła się w 8 miesiącu ciąży. Według rodziców od samego początku dziewczynka nie rozwijała się prawidłowo, jednak rodzice uspokojali ich, iż wynika to z wcześniactwa dziewczynki. W wieku 4 lat u Zuzi stwierdzono autyzm.

 • Błyszczak Adam B/33

  Adaś urodził się w 2008 roku. Urodził się jako dziecko zdrowe, jednak w drugiej dobie życia po stwierdzeniu zapalenia płuc podano m leki, które doprowadziły do obu stronnego niedosłuchu. Chłopiec ma wszczepiony implant ślimakowy, który pozwala mu zrozumieć świat, uczyć się i być szczęsliwym.

 • Cebrat Wiktor C/1

  Wiktor z Łobżenicy urodził się z Zespołem Downa. W swoim krótki życiu przebył już trzy operacje kardiologiczne oraz jedną operację przewodu pokarmowego. Pomimo tego Wiktor jest 4 letnim pełnym życia, uśmiechniętym chłopcem.

 • Cecka Emilia C/13

  Emilia urodziła się 13.08.2009 r. jest dzieckiem z ciąży bliźniaczej. Emilka jest dziewczynką, która ma wzmożone napięcia mięśniowe, które uniemożliwiają prawidłowy rozwój psychoruchowy. Ponadto ma zastawkowe zwężenie tętnicy płucnej, wadę wzroku oraz jest obserwowana w kierunku zespołu Kabuki, którego na dzień dzisiejszy nie można ostatecznie potwierdzić lub zaprzeczyć ponieważ nie ma możliwości przeprowadzenia konkretnych badań genetycznych.  Wymaga ciągłej rehabilitacji i zajęć ze
  specjalistami z wielu dziedzin co pozwoli jej osiągnąć zrównoważony rozwój a w konsekwencji przyczyni się do powrotu do zdrowia i dalszego prawidłowego funkcjonowania.

 • Ceglarz Katarzyna C/33 - Apel o pomoc

 • Cetera Wojtek C/3

  5 letni Wojtek mieszka w Ptuszy. Ma jedną nerkę i choruje na niedrożność dróg moczowych.

 • Charuta Anna C/29

  Anna choruje na porażenie mózgowe w wyniku, którego doszło do niedowładu kończyn dolnych porusza się za pomoca balkonika. Dodatkowo choruje na astmę, nadciśnienie tętnicze, kamienice nerkową oraz zaburzenia żołądkowo-przełykowe(refluks).

 • Chejna Franciszek C/21

  U Franka stwierdzono niedosłuch obustronny, jest również w trakcie diagnozy autyzmu.

 • Chmiel Lena C/25

 • Chmielowiec Nikodem C/12

  Nikodem od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce trzykończynowe. Wymaga stałej rehabilitacji aby jego stan zdrowia mógł dalej rokować poprawę.

 • Chojnacki Wiktor C/15

  Wiktor na 4 lata jest pogodnym, towarzyskim, ciekawym świata chłopcem. Jego choroba rdzeniowy zanik mięśni (SMA I), sprawia że nie może samodzielnie oddychać, poruszać się ani spożywać pokarmu. Pomimo swojej choroby jest w pełni sprawny umysłowo. Karmiony jest przez PEG-a tzn. wężyk umieszczony w jego żołądku a drugi koniec wystający na zewnątrz.  Za zebrane środki chcemy zakupić specjalistyczny wózek rehabilitacyjny, ponieważ obecny  jest już za mały dla niego co powoduje że nie może wychodzić wychodzić z domu. Wiktor jest codziennie rehabilitowany oraz znajduję się pod stałą opieką lekarską, pielęgniarską.

 • Chojnowska Nadia C/20 - Apel o pomoc

 • Chowaniec Patryk C/5

 • Chudzik Arkadiusz C/22

  Arek urodził się w 2012 roku z wrodzoną wadą serca - Zespół Fallota. Wada ta polega na ubytku w przegrodzie międzykomorowej i zwężeniu tętnicy płucnej. Chłopiec jest po pierwszej operacji serca, po której niestety doszło do powikłań - zatrzymania akcji serca, zakażaenia całego organizmu. Na skutek tego doszło do niedotlenienia móżgu oraz prawostronnego porażenia, spadku mięsni, padaczki. Jego stan motoryczny jest opóźniony, chłopiec musi stale korzystać z usług fizjoterapeutycznych, konsultacji lekarskich w tym neurologa. Obecnie nie chodzi i nie mówi. Arek jest wesołym dzieckiem, jednak dla samodzielnego funkcjonowania w przyszłosci wymaga stałej rehabiltiacji

 • Chłopek Anna C/2

 • Cichecka Nina C/28

 • Cichoń Maciej C/24

  Nasza historia zaczęła się już  gdy Maciuś miał ok 6-7 miesięcy. Wtedy zaczęły się pierwsze objawy - wysypka, tradzik, które odebraliśmy jako alergia na pokarm bądź słońce. Zresztą pediatra tak samo. Jednak z czasem zaczęły się pojawiać włoski łonowe, jasne , potem czarne jak u dorastającego chłopca.  Udaliśmy się na wizytę do endokrynologa , który skierował nas na oddział. Maciej miał wtedy dokładnie rok, gdy zrobiono mu w szpitalu usg, i oznajmiono że ma on guza na lewym nadnerczu, który powoduje przedwszesne  dojrzewanie płciowe ( trądzik, owłosienie łonowe, duże prącie, wysoki poziom testosteronu, grubszy głos. (czytaj więcej)

 • Cieślik Natalia C/7

  Natalka ma 4 lata. Gdy ukończyła 3 rok życia lekarze zdiagnozowali u niej autyzm dziecięcy. Od roku uczęszcza na rehabilitację, która jest kosztowna i nierefundowana przez NFZ.
 • Cisek Joanna C/19

 • Ciszek Karolina C/14

  Karolina choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce pod postacią niedowładu spastycznego czterokończynowego. W 2007 zastosowano leczenie operacyjne sposobem Bakeru obustronnie, wydłużenie ścięgien zginaczy obu kolan oraz dezynsercję przywodzicieli obu nóg. Jest leczona w kilku Ośrodkach rehabilitacyjnych.

 • Ciunczyk Katarzyna C/11

  Kasia jest niewidoma. Od dzieciństwa choruje na mózgowe porażenie dziecięce oraz epilepsję.

 • Covey Alishia C/32

 • Cymer Szymon C/6

 • Czaja Maksymilian C/10

  Maks choruje na astnę oskrzelową oraz alergię. Wykryto również wodnaika komunikującego się jądra prawego i lewego.

 • Czajka Kacper i Oliwia Drożdż C/23

  Oliwia i Kacper są tancerzami MDK ,,Iskra" w Pile w kategorii wiekowej 14 -15. Posiadają najwyższą w tym wieku klasę taneczną A. Tańczą razem od 2006 roku. Osiągneli wiele sukcesów takich jak: Mistrzostwa Polski PTT i FTS oraz wielu turniejach w całej Polsce.

 • Czapiewski Józef C/18

  Pan Józef porusza się o protezie.

 • Czebotar Ada c/36

  Ada ma 4 lata i zdiagnozowany autyzm wczesnodziecięcy. Uczęszcza do przedszkola integracyjnego. Wymaga stałej i intensywnej terapii psychologicznej, logopedycznej , integracji sensorycznej

 • Czermak Mikołaj C/16 - Apel o pomoc

  Mikołaj jest pacjentem kliniki Onkologii i Hematologoii i Transplantacji Pediatrycznej w Poznaniu od dnia 12.12.2002 po rozpoznaniu ostrej białaczki limfoblastycznej . Mimo choroby działa w zespole "Alice Batons", który założył wraz z przyjaciółmi, pisze muzykę do utworów które jego koledzy tworzą, gra na gitarze. Wspólnie grają koncerty i planują nagranie płyty.

 • Czubaszek Marcelina C/31

 • D'Auria Claudia D/22

 • Dajczak Dominika D/9

  Dominika urodziła się w lutym 2008 roku i jako niemowlę trafiła do Państwa Michalskich.W 2 m-cu życia zdiagnozowano u niej Zespół Wad Wrodzonych Mózgu,wadę przegrodowo-oczną a w późniejszym czasie Mózgowe Porażenie Dziecięce-czterokończynowe oraz padaczkę.Pomimo swojej choroby,jest dzieckiem bardzo pogodnym i radosnymi dzielnie uczestniczy w rehabilitacji.Malutkimi kroczkami robi postępy,ale wciąż przed nią długa droga i ciężka pracaw osiąganiu kolejnych etapów poprawy stanu zdrowia.Wymaga wielospecjalistycznej opieki medycznej oraz kompleksowej terapii.

 • Danielewska Barbara D/29

 • Dawidowicz Jakub D/21 APEL O POMOC

  Jakub choruje na mózgowe proażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne. Wymaga całodobowej opieki i specjalistycznej, systematycznej rehabiltiacji. U chłopca stwierdzono wzmożone napięcie mięśniowe, nie zgłasza też swoich potrzeb.

 • Dawidowska Vanessa D/38

 • Derecki Dawid D/5

 • Dobosz Borys B/13

  Borys ma 3 lata i choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe i co się z tym wiąże szereg dodatkowych przypadłości.

 • Domżalski Mateusz D/24

 • Dopierała Izabela i Michał d/36

  Izabela i Michał chorują od urodzenia na rzadka chorobę alfa- mannozydoze, która niszczy cały organizm. Choroba charakteryzuje się niepełnosprawnością umysłową i ruchową, a także upośledza słuch i wzrok. Obecnie nie ma lekarstwa, który mógłby zatrzymać rozwój choroby. Mimo przeciwności jakie ich spotkały i spotykają są bardzo pogodnymi osobami

 • Doroszko Bogusław D/33

 • Dragan Beniamin D/40

 • Drejling Aleksander D/8

 • Drozd Kasandra D/47

  Kasandra urodziła się z otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem wewnętrznym,rozwojową wadą mózgową (hipoplazja ciała
  modzelowatego,niedorozwój/zanik móżdżku oraz istoty białej obu okolicy ciemieniowo-potylicznych). Dodatkowo choruje również na neurogenną dysfunkcję dróg moczowych, ma zastawkę w główce oraz nie ma lewej nerki. Teraz jeszcze doszła padaczka objawowa ogniskowa. We Wrześniu  Kasandra skończy sześć lat.Dziewczynka musi teraz ciągle przyjmować leki do tego często musimy jeżdzic na różne badania po klinikach we Wrocławiu.Rodzice znaleźli klinikę gdzie naprawiaja operacyjnie stópki końskoszprotawe i nie tylko, ale klinika NZOZ ORTICUS znajduje sie aż w Krakowie, a niestety taka podróż i leczenie też kosztuje..

 • Drozdowska Aleksandra D/32

  Aleksandra urodziła się w marcu 2006 roku. W grudniu 2014 zdiagnozowano u niej guza glejowego pnia mózgu.

  Przeszła operację na narastające wodogłowie. Olę czeka długie i kosztowne leczenie i rehabilitacja.

 • Drygas Danuta D/19

  Pani Danuta przeszła zabieg amputacji obu kończyn dolnych.

 • Dubaniewicz Lena D/12

  Lenka urodziła się w 2008 roku z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Dzięki intensywnej rehabilitacji dziewczynka ma szansę samodzielnie chodzić i funkcjonować.

 • Duda Dorota D/10

  Dorota ma 21 lat. Od urodzenia choruje na porażenie mózgowe, jest również osobą niedowidzącą. Mimo to chętnie podejmuje nowe wyznania, lubi pływać i jeździć konno.

 • Duda Magdalena D/2

  Magda urodziła się z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym. Ponadto ze względu na przykurcz kończyn dolnych i górnych ma trudności w poruszaniu się i mówieniu. Wymaga nieustannej rehabilitacji.

 • Duda Mirosław D/4

 • Dudek Oliwia D/27

  Oliwia przyszła na świat z guzem potworniakiem. Już w 4 dobie życia przeszła ciężką operację. Obecnie dziewczynka ma wodniaki podtwardówkowe, porażenie nerwu strzałkowego, zaburzenia mikcji i pęknięcie kręgu S1. Oliwia od urodzenia jest rehabilitowana.

 • Dudkowski Michał D/11

  Michał w wieku pięciu lat uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku którego doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Chłopiec ma niedowład czterokończynowy, pęcherz neurogenny i ze względu na niską masę ciała wymaga diety wysokobiałkowej.

 • Dul Bartosz D/45 - Apel o pomoc

 • Dura Monika D/15

  Monika cierpi na padaczkę lekooporną , guz mózgu, skoliozę. Leczy się w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Niestety leki nie pomagają, lekarze podjęli decyzję o wycięciu guza jest to niebezpieczna opracja ze względu na lokalizację. Monika będzie potrzebowała stałej rehabilitacji i opieki lekarskiej.

 • Dutkiewicz Łukasz D/25

 • Duś Arkadiusz D/43

 • Dwojak Igor D/39

  Igor urodzil się 20.10.2010r w Katowicach, w pierwszym roku Jego zycia nic nie wskazywalo,ze będzie "cos"" nie tak..oprócz czestych przeziebien, zapalenia krtani, co w związku z tym czeste antybiotyki, Igorek rozwijal się dobrze, pojawialy się pierwsze słowa:Mama, Tata....
  Igor mimo słabego napięcia mięśniowego był szczepiony wg kalendarza szczepien, na przemian antybiotyk-szczeipienie...
  i po szczepieniu na pneumokoki po pierwszym roku zycia zaczął wymiotować, biegunki, ..dostał grzybicy jelit(candida),..zaczał tracic nabyte umiejetnosci....kontakt wzrokowy się pogorszył, przestal reagować na swoje imie..sam się bawił..posmutniał:(....
  w czerwcu 2012 roku diagnoza:autyzm wczesnodziecięcy...
  w tej chwili Igor ma 5 lat, robi wolne postępy,ale niestety jego funkcjonowanie jest bardzo slabe...nie potrafi komuikowac się za pomocą mowy, choć potrafi powtórzyć słowa,liczy, spiewa..ale slabo rozumie swiat,zycie...od roku sygnalizuje potrzeby fizjologiczne.Jest pod opieka psychologa,logopedy,neurloga,psychiatry.Ciagle wymaga rehabilitacji jak i zajęc z Integracji sensorycznej
 • Dybała Macjej D/35

 • Dymek Bartosz D/18

  Bartosz choruje na autyzm dziecięcy.

 • Dymek Bartłomiej D/23

  Od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Spastyczność czterokończynowa, padaczka. Nie chodzi, nie mówi. Nie wykonuje żadnej czynności samodzielnie. Ma bardzo duże kłopoty z gryzieniem, przełykaniem i ślinieniem. Jest pod stałą kontrolą wielu specjalistów (ortopeda, neurolog, logopeda, rehabilitant).
  Pomimo wielu dysfunkcji jest bardzo pogodnym chłopcem, ciekawym świata.
 • Dziczek Stanisław D/28

 • Dziemian Mateusz D/13

 • Dziuba Marcelina D/3

 • Dziura Patryk D/17

  Patryk choruje na mózgowe porażenie dziecięce, wymaga codziennej intensywnej terapii. Stwierdzono u niego również brak koordynacji gałek ocznych oraz brak reakcji na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne oraz związane z tym trudności koordynacyjne.

 • Dziurlikowski Damian D/37

 • Dzięgielewski Krzysztof D/26

  Krzyś urodził się z wadą wrodzoną prawej nóżki, po specjalistycznych konsultacjach stwierdzono skręcenie podudzia i tyłozgięcie goleni. W marcu 2015 roku przeszedł operację, dzięki której udało się częściowo wyprostować kości. Niestety, zagięcia były na tyle duże, że nóżka nie jest całkiem prosta, poza tym jest też kilka centymetrów krótsza niż ta zdrowa. Obecnie Krzyś wymaga butów odpowiednio wyprofilowanych, natomiast za kilka lat zostanie poddany zabiegowi dalszego prostowania oraz wydłużania kości, tak by wyrównać długość obu nóżek. Dopiero wtedy będzie mógł poruszać się jak zdrowe dziecko.

 • Dziękujemy pracownikom Banku PKO za wsparcie, również dołożyli swoją cegiełkę :)

 • Dąbkowski Adam D/20

  Pan Adam urodził się z przepukliną oponowo- rdzeniową oraz wodogłowiem. Przeszedł wiele operacji, porusza się na wózku. Aktualnie studiuje informatykę w WSI.

 • Dąbrowscy Wojciech Hanna D/14 Apel o pomoc

  Wojtuś ma 5 lat. Przyczyną jego choroby jest zespół Arnolda Chiariego - malformacja mózgowia polegająca na przemieszczeniu struktur tyłomózgowia do kanału kręgowego. Hania ma 9 miesięcy i stwierdzono u niej wodogłowie wrodzone z torbielą w obrębie tylnego dołu czaszki . Hania jest również po przebytym zapaleniu opon mózgowych i jest dziewczynką niedowidzącą. Oboje mają założone zastawki
 • Dębiński Kamil D/16 - Apel o pomoc

 • Engelbrecht Oskar e/2

  U Oskara w 2010 roku stwierdzono autyzm. Obecnie jest nauczany indywidualnie, jest pod opieką terapauty, logopedy, psychiatry, neurologa. Chłopiec na próby kontaktu reaguje krzykiek, nadpobudliwością psychoruchową.

 • Ewiak Paweł E/1

  Pan Paweł cierpi na przepuklinę mózgową czyli mózgowe porażenie dziecięce.

 • Fagin Maria Aleksandra F/8

 • Falkowska Beata F/16

  Pani Beata choruje na stwardnienie rozsiane.

 • Famulski Paweł f/9

  Paweł ma 27 lat, od najmłodszych lat jest osobą z intelektualną niepełnosprawnością stopnia znacznego. Zdiagnozowany, jako Encefalopatia. Jest osobą niemówiącą, ze znacznym upośledzeniem umysłowym, cechami autyzmu, niesamodzielną, ze znacznymi napięciami mięśniowymi w obrębie kręgosłupa, karku i stawów łokciowych.
  Wymaga całodobowej opieki osoby drugiej oraz ciągłej rehabilitacji w celu podtrzymywania wyćwiczonych i wyuczonych efektów wieloletniej rehabilitacji.

 • Ferdynus Marta i Wojciech F/7

 • Fidler Artur F/12

 • Filipczak Martyna F/2

  Martyna cierpi na niedorozwój połowiczy twarzy oraz niedosłuch.

 • Filipiak Ewelina F/3

 • Filipowska Daria i Kinga F/15

 • Fischer Mateusz F/5

  Mateusz choruje na splenomegalię, małopłytkowość, leukotomię, żylaki przełyku. Chłopcu usunięto również lewą nerkę, ze względu na skoliozę oraz ogólny stan zdrowia, Mateusz wymaga stałej rehabilitacji.

 • Fisiak Julia F/17

 • Flak Karolina F/13

 • Florian Ireneusz Białecki B/72

 • Florys Wiktor F/1

 • Frydryszek Mikołaj F/4

  Mikołaj ma opóźniony rozwój mowy i upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim. Uczęszcza na zajęcia w Poradnii Psychologiczno -pedagogicznej , znajduje się pod opieką neurologa dziecięcego i neurologopedy, chodzi na zajęcia SI - integracji sensorycznej z powdu DYSPRAKCJI. Ma zaburzenia lękowe i problem z koordynacją ruchową.

 • Frąckowiak Natalia F/11

  W 2010 roku u dziewczynki zdiagnozowano białaczkę limfoblastyczną. W 2013 roku przeszła remisję, na skutek której nastąpiła konieczność usunięcia guza. W 2014 roku przeszła również przeszczep szpiku.

 • Furman Tadeusz F/10

 • Fuz Jan Filip F/6

  Jaś jest czarującym chłopcem, który postanowił przyjść na świat nieco szybciej... urodził się w 32 tyg. ciąży. Urodził się w 2013 r. jeszcze w życiu płodowym przeszedł zabieg wewnątrzmacicznego zamknięcia przepuklincy oponowo- rdzeniowej. Pierwszy miesiąc życia spędził w szpitalu, z powodu rozejścia się pooperacyjnej. W chwili obecnej u Jasia stwierdzono niedowład kończyn dolnych, by chłopiec mógł rozwijać się jak jego rówieśnicy potrzebna jest systematyczna i kompleksowa rehabilitacja.

 • Fąferek Jan J/23

   

  Jaś ma 3,5 roku, jest czarującym chłopcem, jednak jeszcze w życiu płodowym przeszedł operację wewnątrzmacicznego zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej.

  W pierwszym miesiącu życia wygrał walkę z sepsą (zakażenie ośrodkowego układu nerwowego, zakażenie układu moczowego i zapalenie płuc).

  Przeszedł kilka operacji założenia układu zastawkowego, które zapobiegają narastaniu wodogłowia.

   

 • Gacek Dawid G/41

 • Gacka Grzegorz G/19

  Pan Grzegorz choruje na zespół Buergera. Przeszedł również amputacje podudzia kończyny dolnej, w 1990 zdiagnozowano także gruczolaka przysadki, a kilka lat później wszczepiono stymulator serca. Wymaga stałego leczenie i kompleksowej rehabilitacji. Niezbędna jest mu zaopatrzenie w nową protezę.

 • Gajc Tomasz G/26

  Tomek urodził  się z małogłwiem, co spodowoało niedosłuch, zanik nerwu wzrokowego oraz padaczkę. Chłopiec jest opóźniony psycho0rychow, wymaga stałej rehabilitacji.-+

 • Galczak Andrzej G/85

 • Galczak Gabriel G/37

  Gabryś urodził się w 2009 roku. W 2012 roku zdiagnozowano u niego ,,spektrum autyzmu" co oznacza, ze posiada niektóre cechy tej choroby. Początkowo rozwijał się prawidłowo, jednak  w wieki 1,5 roku wszystko się zmieniło. Chłopiec przestał mówić, reagować na polecenia, stał się jakby nieobecny. Nie rozumiał co mówią do niego rodzice i sam nie potrafił zakomunikowac swoich potrzeb. Mniej się uśmiechał, reagowął histerią na obce osoby. Zaczął zachowywać się autoagresywanie, dla innych stał się ,,niegrzecznym dzieckiem". Chłopiec uczęszcza do wielu specjalistów, logopedy, pedagoga, zajęcia integracji sensorycznej. Ma również nieszczelne jelito, przez co zażywać musi kosztowne probiotyki. Od roku jest na  dietach: bezglutenowej, bezmlecznej, bezcukrowej oraz niskosierkowej.

 • Garbolińska Milena G/35

  Milena urodziła się uzyskując 7 pkt w skali Apgar. W związku z problemami okołoporodowymi (umiarkowana zamartwica urodzeniowa, wrodzone zapalenie płuc, zespół septyczny noworodka, śródmózgowy krwotok) zdiagnozowano u niej mózgowe porazenie dziecięce czterokończynowe spastyczne. Od 2 miesięca życia Milena jest intensywnie rehabilitowana.

 • Gasidło Bartłomiej G/29

  Bartłomiej ma wrodzoną wadę serca pod postacią zespołu Ebsteina. Dwukrotnie przeszedł plastyke zastawki trójdzielnej. Ma łagodną arytmie nadkomorową.

 • Gasik Sebastian G/88

 • Gast Franciszek G/79

  Franek urodził się jako bliźnię drugie w 35 tyg. ciąży, z powodu hipotrofii oraz nieprawidłowych przepływów pępowinowych. Waga urodzeniowa 1460g. Urodzony w stanie ogólnym dobrym, wspierany był oddechowo metodą nieinwazyjną.. Stwierdzono u niego refluks żołądkowo-przełykowy oraz dysplazję oskrzelowo-płucną rozpoczynającą się w okresie okołoporodowym. Obecnie jest pod kontrolą pulmonologa z powodu astmy oskrzelowej. U Franka w 10 miesiącu życia stwierdzono niedosłuch obustronny stopnia średniego i od roku jest aparatowany. Franiu ma również spodziectwo żołędne i znajduje się pod kontrolą poradni chirurgicznej oczekując na termin zabiegu operacyjnego z tego powodu.

 • Gaweł Wiktor G/46

 • Gawinek Kinga G/40

 • Geldner Damian G/6

 • Gemza Mariusz G/5

  Mariusz, 19 letni chłopak ze Złotowa, od 14 miesiąca życia choruje na cukrzycę insulino - zależną, aby normalnie funkcjonować potrzebuje pompy insulinowej. W 2012 roku doznał urazu kręgosłupa szyjnego, złamania kręgu C5. W wyniku czego został uszkodzony rdzeń kręgowy, doszło do porażenia czterokończynowego. Wymaga długotrwałej rehabilitacji, aby odzyskać jak największą sprawność.

 • Gliniecka Zuzanna G/33

 • Gliwa Filip G/56

 • Gluza Tomasz G/21

 • Gmurczyk Kacper G/22

 • Gniewko Zalewski G/83

 • Gniot Elżbieta G/16

  U pani Elżbiety w 2011 wykryto guza mózgu. Po operacji jego usunięcia nastąpiło powikłanie w postaci krwiaka śródmózgowego, które przyczyniłu się do powstania głębokiego lewostronnego niedowładu i zmian w mózgu. Pani Elżbiecie potrzebna jest ciągła i długotrwała rehabilitacja by przywrócić jej samodzielność oraz umiejętność chodzenia.

 • Gniot Julia g/76

  Julia ma prawie 7 lat, zaczęła właśnie uczęszczać do szkoły. W 2013 roku u córki potwierdzono badaniami genetycznymi Zespół Silvera- Russela, który objawia się głównie niskorosłością (obecnie poniżej 3 centyla) a także innymi cechami typowymi dla zespołu. Jest też pod opieką wielu specjalistów: okulisty (ze względu na astygmatyzm), kardiologa (ASDII), endokrynologa, gastroenterologa (podejrzenie zaburzeń wchłaniania), alergologa (astma), neurologa, genetyka, psychologa oraz logopedy (kłopoty  wymawianiem głoski "r"). Mieszkamy w Pile natomiast konsultacje odbywają się głównie w poradniach w Poznaniu i Warszawie, w mniejszym stopniu w Pile.
  Julka wykazuje zdolności plastyczne, aktorskie i taneczne, lubi uczyć się w szkole. Uczęszcza na dodatkowe zajęcia pozwalające na rozwijanie swoich talentów. Jest vardzo pomocna wśród szkolnych rówieśników jak i również pośród swojego rodzeństwa, zawsze uśmiechnięta, radosna i gotowa by poznawać nowe rzeczy.
 • Godek Gracjan G/2

 • Gondko Ewelina G/20

  Ewelina cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, niedostateczne napięcie centralne, wzmożone napięcia na obwodzie, nie siedzi, nie stoi samodzielnie, nie mówi, ma zaburzone pole widzenia,jest więc całkowicie uzależniona od drugiej osoby.

 • Goryński Artur G/13

 • Gorzka Szymon G/8

  Szymon ma 10 lat. Chłopiec ma wrodzoną wadę serca HLHS (hypoplazja lewego serca), wodogłowie pokrwotoczne, wzmożony lewostronny niedowład, epilepsję oraz alergię wziewną.

 • Gos Dawid G/61

 • Gospodarek Martyna G/34

  Życie tej młodej dziewczyny zmieniło się diametrialnie w 2012 roku. Martyna bardzo źle się poczuła, trafiła do szpitala gdzie okazało się, że jej wyniki krwi są fatalne. Natychmiast przewieziono ją do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Bydgoszczy. Po przeprowadzeniu szeregu badań swierdzono u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną, zatorowość płucną oraz zakrzepicą naczyń biodrowych. To był ogromny szok, nie tylko dla dziewczyny ale całej rodziny. Po szeregu chemioterapii Martyna czuje się lepiej, zaczyna się znowu uśmiechać. Nadal jednak trwa leczenie chemioterapią, przed Martyną długa walka o zdrowie.

 • Gostomczyk Weronika G/45 - Apel o pomoc

 • Gościniak Katarzyna G/9

 • Grabowska Anna G/30 - Apel o pomoc

  Pani Ania choruje już od 15 roku życia. Lekarze podejrzewają chorobę zwyrodnieniową OUN uogólnienie zastawki obu półkul móźdku. Mimo wielu badańlekarzom  nie udało się ustalić diagnozy. Choroba postępuje bardzo szybko. Pani Ania ma silne drżenie całego ciała oraz postępujący zanik mięśni przez co wymaga ciągłej rehabilitacji. Porusza się na wózku potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach.

 • Grabowski Igor G/84

 • Grabowski Paweł G/31

  Pan Paweł choruje od 2003 roku. Pierwsze objawy choroby jakie wystąpiły to: drżenie całego ciała, tułowia i kończyn , zaburzenia chodu oraz rónowagi. Rozpoznanie jakie postawili lekarze to : podejrzenie choroby zwyrodnieniowej OUN , uogólnione zaniki obu półkul móżdżku. Etiologia schorzenia pozostaje niewyjaśniona, choroba postępuje szybko.

 • Gracz Jakub G/25

 • Graczyk Blanka G/32 -

  Blanka urodziła się z wewnątrzkomorową torbielą mózgu. Dziewczynka zaraz po narodzeniu przeszła operację, podczas której wszczepiono zastawkę. Dodatkowo zdiagnozowano u niej hipoplazję newu wzrokowego obu oczu. Na dzień dzisiejszy jest dzieckiem niewidomym. Podejrzawa się również uszkodzenie centralnego układu nerwowego i znaczne zabrzenie rozwoju psychoruchowego. Blanka potrzebuje długiej i bardzo kosztownej rehabilitacji.

 • Grdeń Paulina G/48

 • Gregorczyk Norbert G/1 - Apel o pomoc

  Norbert urodził się w 2007 r. i cierpi na autyzm wczesnodziecięcy.

 • Greń Wojciech G/60

 • Grobys Jakub G/58

 • Grobys Natalia G/50 - Apel o pomoc

 • Grochowski Norbert G/11

  Norbert choruje od dwóch lat. Na skutek nagłego zatrzymania krążenia doszło do niedotlenienia mózgu, przez co wymaga stałej rehabilitacji.

 • Grodzki Aleks G/52

  Aleks choruje na astmę oskrzelową, od urodzenia jest alergikiem. W 3 roku życia zdiagnozowano u chłopca autyzm. Aleks zamykał się w sobie, żył w soim świecie, zaczął przejawiać agresję wobec siebie i innych.

 • Gruszczyńska Marta G/24

 • Gruszka Patrycja G/53 - Apel o pomoc

 • Grużewski Dawid G/14

 • Gryka Maja G/59

  Maja w październiku 2014 roku skończyła 1 rok życia. Ta mała dziewczynka bardzo potrzebuje Państwa pomocy i wsparcia. Od urodzenia boryka się z wieloma problemami, cierpi na obustronną niewydolność nerek. Choroba ta powoduje problemy z przybieraniem na wadze oraz napięciem mięśniowym. Wymaga stałej rehabilitacji, na którą niestety nie stać rodziców. Maja bardzo pilnie uczy się nowych ćwiczeń, sumiennie wykonuje polecenia terapeuty. Z uwagi na szpotawość stopy od urodzenia ma założony gips. Rodzice dziewczynki marzą by samodzielnie chodziła i siedziała jak inne dzieci w jej wieku.

 • Grzech Adrian G/69

  Adrian (10 lat) został porażony prądem w 2013 roku, na skutek czego doszło do zatrzymania akcji serca. Niedotlenienie mózgu doprowadziło do niedowładu spastycznego czterokończynowego. Dodatkowo  przyczyniło się to do obniżonej sprawności narządów artykulacyjnych. Wymaga ciągłej rehabilitacji, jak również pomocy logopedy, psychologa i pedagoga.

 • Grzelecki Krystian G/39

 • Grzenkowskicz Krzysztof G/70

 • Grzesiak Wiktor G/44

 • Grześkowiak Tomasz G/54

 • Gurgas Julia G/43

 • Guzik Oliwia G/67

  Oliwia od urodzenia choruje na małogłowie, w wyniku czego dziewczynka ma niedowład spastyczny prawostronny, upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym, oraz epilepsję.

 • Guściora Szymon i Dawid G/12 - Apel o pomoc

  Szymonek i Dawidek Guściora urodzili się 11.08.2009r w 30/31 tyg ciąży. Chłopcy cierpią na Mózgowe Porażenie Dziecięce najgorszą z postaci czterokończynową. Ponadto Szymon choruje na padaczkę lekooporną a Dawid na niedoczynność tarczycy. Ze względu na swoją chorobę chłopcy wymagają szczególnej opieki, leczenia i intensywnej rehabilitacji.

 • Górkiewicz Cezary G/36

  Cezary ma stwierdzoną mukowiscydozę- wymaga stałego leczenia w poradniach specjalistycznych- hepatologicznej, gastroesterologicznej, pulmonoligicznej, laryngologicznej i dibetologicznej, a także dwa razy w roku wymaga leczenia antybiotykowego w Poznańskiej klinice.

 • Górna Aleksandra G/3

 • Gąsowska Aleksandra G/15

 • Głodowicz Kaja G/51

  Kaja jest dzieckiem autystycznym, co ujawniło się gdy dziewczynka miała 1,5 roku. Jest bardzo miłą i pogodną dziewczynką, uwielbia taniej i muzykę.

 • Głowacka Hanna G/68

 • Głowacz Wiktoria G/38 - Apel o pomoc

 • Głowiński Cezary G/17

  Cezary został porwany przez morską falę, nastąpiło niedotlenienie skutkujące czterokończynową spastycznością. Chłopiec nie chodzi, porusza się na wózku, wymaga całodobowej opieki.

 • Głowiński Rafał G/42

 • Haase Gabriel H/14 - Apel o pomoc

 • Habet Oskar H/10

 • Hajnce Zuzia H/8 - Apel o pomoc

   

  Zuzia przyszła na świat 27.07.2010 roku z bardzo rzadką wadą genetyczną.

  Jest to aberracja chromosomowa – duplikacja w krótkim ramieniu chromosomu 8 pary.Choroba nie została opisana jako zespół , więc nic o niej nie wiemy. Na obecną chwilę objawia się opóźnieniem psychoruchowym. Rezonans magnetyczny głowy wykazał hipoplazję ciała modzelowatego, poszerzone przestrzenie podpajęczynówkowe oraz hiperintensywne ogniska zapalne niewiadomego pochodzenia. Zuzia nie mówi, nie gaworzy i nie potrafi się w żaden sposób komunikować, ma problemy ruchowe nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych oraz cierpi na zaburzenia snu. Zuzia musi być pod stałą kontrolą wielu specjalistów. Wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji ruchowej,logopedycznej, pedagogicznej i psychologicznej.

   

 • Haremza Przemysław H/4

 • Hawraniak Ignacy H/6

  Ignaś mając dopiero 3 latka ma stwierdzony zespól łamliwego chromosomu X, epilepsje, niedoczynność tarczycy

 • Helmchen Michalina H/18

 • Hemperek Marcin H/15

 • Henicz Adam H/7

 • Herba Ksawery Jan h/20

 • Herfort Monika H/12

 • Hertel Maksymilian H/11

  Maks urodzil się z mozgowym porażeniem dziecięcym. Jest bardzo inteligentym, uzdolnionym muzycznie chłopcem - uczęszcza do szczecinskiego chóru ,,Słowiki". Wymaga jednak systematycznej, kosztownej rehabilitacji.

 • Herudaj Hanna H/16

  Hania urodziła się 22.12.2012 roku. W listopadzie 2013 roku  po licznych już hospitalizacjach wykryto u niej guza w okolicy prawej powieki, który to później okazał się guzem tkanki łącznej (Hemangiopericytoma Miofibroma). W marcu 2014 roku owego guza usunięto. Od tamtej pory Hania podlega stałej kontroli w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu i ciągłej hospitalizacji w celu poszerzenia diagnostyki

 • Hoffman Oliwia H/1

 • Horst Matylda H/19

  Matylda urodziła się w październiku 2014 roku. Choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce, niedowład spastyczny czterokończynowy, a od niedawna zdiagnozowano u niej również epilepsję i niedowidzenie korowe. Córeczka wymaga długotrwałej, intensywnej rehabilitacji i częstych wizyt u specjalistów.

 • Horst Matylda H/19

 • Hołubowski Arkadiusz i Bartłomej H/2

  Arkadiusz i Bartłomiej cierpią na mózgowe porażenie dziecięce. oboje nie chodza i wymagają ciągłej rehabilitacji.

 • Hrywas Wiktor H/3

  Wiktor choruję na Cytomegalię wrodzoną.

 • Idczak Marek I/50

 • Idziak Adam I/43

  Adaś na rok i 9 miesięcy urodzony cięciem cesarskim w stanie ciężkiej zamartwicy w następstwie mózgowe porażenie dziecięce, małogłowie, niedowład spastyczny czterokończynowy oraz rozpoznano padaczkę objawowową. Adaś jest pod opieką lekarza neurologa w Bydgoszczy i poradni psychologiczno - pedagogicznej w Człuchowie.

 • Idziaszek Dawid I/8

 • Idzikowska Karolina I/1

 • Idzikowski Kacper I/3 - Apel o pomoc

 • Igman Aleksandra I/6

  Ola jest ofiarą wypadku samochodowego. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, spastyczność czterokończyową, padaczkę, jest niewidoma, ma zastawkę oraz wodogłowie.

 • Ignaciuk wiktoria I/49

 • Irlik Wiktoria I/5 - Apel o pomoc Request for assistance (click to see the details)

 • Iwaniuk Wiktoria I/4

 • Iwański Dominik I/7

  Dominik urodził się z wodogłowiem. Przeszedł kilkanaście operacji wstawienia i wyjęcia zastawki , ponieważ kolejne operacje kończyły się zakażeniem układu zastawkowego. Przez okres półtora roku walczył z kolejnymi zakazeniami układy zastwkowego, w końcu się udało. W trakcie rozwoju Dominika okazało się, że ma poważnie uszkodzenie nerwów wzrokowych, lewostronny niedowład całego ciała i padaczkę.

  Dominik obecnie ma 9 lat, jest pod stałą kontrolą neurologa, neurochirurga, okulisty i innych specjalistów. Podlega stałej rechabilitacji.

 • Iwolska Aleksnadra I/2

  Ola jest dziewczynką z zespołem Downa, uczęszcza do szkoły specjalnej. Przeszła 2 operacje serca, jest dziewczynką pogodną wymagającą ciągłej terapii.

 • Jabłonecki Patryk J/17

 • Jabłońska Blanka J/21

  Blanka urodziła się 10.02.1996 w Pile. W czasie ciąży stwierdzono konflikt krwi. Blanka urodziłą się po cięciu cesarskim w 35 tygodniu życia. Wykryto wylew lewo-okołokomorowy mózgu.  W późniejszym czasie badania robione w Poznaniu wykazały Dziecięce Porażenie Mózgowe.

  Podczas kolejnych badań okazało się, że nie widzi i ma epilepsję. Na dzień dzisiejszy Blanka jest osobą leżącą ze znacznym upośledzeniem umysłowym, siloną skoliozą  oraz przykurczami rąk i nóg. Karmiona jest wyłacznie przez PEG, bezposrednio do żołądka.

  Pomino tak wielu chorób Blanka jest bardzo pogodną i radosną osobą. Od ponad 7 lat tata samodzielniei wychowuje Blankę i jej dwie siostry.

 • Jagielski Igor J/5

  U Igora zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy. Chłopiec wymaga intensywnej rehabilitacji logopedycznej, sensorycznej oraz słuchowej.

 • Jagieła Magdalena J/24

 • Jagiełło Aleksandra J/42

  Ola ma dziecięce porażenie mózgowe. Jest pod stałą opieką poradni nerologicznej oraz, endokrynologicznej, okulistycznej. Uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno- edukacyjno- wychowawczego na zajęcia z rechabilitacji ruchowej masażowej, stymulację zmysłów i zajęcia metodą Weroniki Sherborne oraz zajęcia logopedyczne.

 • Jagodzińska Irena J/9

  W 2010 na skutek wypadku Pani Irena doznała rozległego urazu głowy, oraz innych obrażeń w wyniku czego doszło do lewostronnego niedowładu ciała.

 • Jagodziński Jakub J/39

  Kubuś urodził się 25kwietnia 2010 z bardzo rzadką wadą układu kostnego- PFFD(wrodzony niedorozwój kości udowej)

  Nie widoczny jest staw biodrowy ,jego  kość udowa nie rośnie co skutkuje jej nieprawidłowym rozwojem.

  Różnica między nóżkami Kubusia jest bardzo duża ,bo  na dzień dzisiejszy wynosi aż 23cm i z czasem jego wzrostu będzie się

  zwiększała. Aby Kubuś mógł poruszać się samodzielnie, potrzebuje kosztownej protezy, wyrównującej bardzo duży skrót prawej nóżki.

  Taką protezę trzeba wymieniać nawet dwa razy w roku,  ze względu na szybki wzrost dziecka.

 • Jakub Garandża G/89

 • Jakub Michał L/36

 • Jakubowska Beata J/45

 • Jan Ignaś I/51

  Jaś urodził się 22 grudnia 2014 r. w 32 tygodniu ciąży, dwa miesiące za wcześnie. Potrzebował wsparcia respiratora, ponieważ doszło u niego do niewydolności oddechowej. Przeszedł wylew dokomorowy. Niestety wcześniactwo pozostawiło wiele śladów. Jaś ma drożne PFO w sercu, wadę układu moczowego, globalnie obniżone napięcie mięśniowe, rozpoznano u niego zespół dziecka wiotkiego. Z tego powodu diagnozowany jest w kierunku chorób metabolicznych. Badanie metodą GCMS wykazało w moczu glicerol. Diagnostyka jest poszerzona o deficyt kinazy glicerolowej. To bardzo rzadka i nieuleczalna choroba metaboliczna, która prowadzi do poważnych konsekwencji. Jaś ma problem z rozkładem lipidów w organizmie. Nie przybiera na wadze, a stężenie trój glicerydów we krwi jest bardzo wysokie. Chłopiec oczekuje też na badania genetyczne w „Genesis” w Poznaniu. Aby był samodzielny fizycznie, wymaga intensywnej i długiej rehabilitacji. Ma ponad rok. Jaś nie siedzi, nie raczkuje.

 • Janerka Oliwia J/28 - Apel o pomoc

  Oliwia urodziła się jako zdrowe dziecko. Dwa miesiące później zachorowała na bakteryjne zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych. Obecnie lekarze diagnozują u niej dziecięce Porażenie mózgowe, niedowidzenie korowe, padaczkę.

 • Janicka Małgorzata J/14

 • Janiec Milena J/47

  Milena cierpi na opóżnienie rozwoju psychoruchowego, nie chodzi nie mówi, wymaga stałej opieki. Specjaliści podejrzewają Zespół Retta.

 • Janiga Daniel J/44

  Daniel cierpi na encefalopatię oraz niedowład czterokończynowy z dużą spastycznością. Jest karmiony dojelitowo.

 • Jankowiak Artur J/19

 • Jankowiak Jakub J/12

  u Jakuba zdiagnozowano zanik korowo-podkorowy, występuje opóźnienie psychoruchowe oraz epilepsja. Chłopiec ma również obniżone napięcie mięśniowe, wymaga wielospacjalistycznej opieki medycznej i rehabilitacji.

 • Janus Magdalena J/16

  Magdalena miała mieć przeszczepione serduszko, jednak odstąpiono od tej ciężkiej operacji z powodu dużego ciśnienia w żyłach płucnych. Mama chciałaby wystarać się o leczenie córki za granicą w odpowiednim Ośrodku Klinicznym. Lekarze rozważają przeszczep płuc i serca.

 • Jaroszewska Pola J/15

  Pola choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Ma kłopoty z chodzeniem oraz samodzielnym staniem, jej stan zdrowia bardzo dobrze rokuje. Dzięki intensywnej i regularnej rehabilitacji będzie mogła funkcjonować jak jej pełnosprawni rówieśnicy

 • Jaschyk Piotr J/40

 • Jasczyk Piotr J/40

  Piotr Jasczyk urodził sie w 6,5 miesiącu ciazy w wyniku niedotlenienia ma Dzieciece Porazenie Mozgowe cztero konczynowe.Porusza sie na wozku inwalidzkim.Musi byc wciaz rehabilitowany.Obecnie Piotr skonczyl Liceum Ogolnoksztalcace.Wciaz potrzebny jest sprzet rehabilitacyjny jak rowniez rehabilitacja poniewaz w naszym miescie  nie ma zadnej panstwowej rehabilitacji.

 • Jasiorowski Bartosz Jan J/30

  Bartosz choruje od 8 miesiąca życia na dziecięce porażnie mózgowe, zespół Westa (epilepsja, napięcie mięśniowe, niedosłuch) Od urodzenia jest pod opieką specjalistów: neurolog, psychiatra, logopeda, ortopeda. Chłopiec wymaga dalszej rechabilitacji. Bartuś ma dwóch braci oraz siostrę.

 • Jasiura Zuzanna J/54

  Dziewczynka przyszła na świat z dysplazją przegrodową oczu, który dodatkowo spowodował wylew do lewej półkuli mózgu

 • Jasiński Miłosz J/38

 • Jastrzębski Maciej J/35- Apel o pomoc

  Maciej jest niewidomy - ma retinopatię wcześniaczą, urodził się  w 1992 roku jako wcześniak, był drugim z bliźniąt. Po obustronnym wylewie krwi do mózgu powstało wodogłowie pokrwotoczne - od okresu niemowlęcego ma założoną zastawkę Baxtera, mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny czterokończynowy, stopy końsko - szpotawe, epilepsję, WZWB, upośledzenie umysłowe głębokie.

 • Jaszczur Marika J/3

  Marika jest dziewczynką z zespołem Downa, dodatkowo zdiagnozowano niedoczynność tarczycy oraz przerost migdałka gardłowego.

 • Jaszczyk Joanna J/31

  U Asi zdiagnozowano zespół Turnera. Jest pod stałą opieką endokrynologa oraz endokrynologa- ginekologa w Bydgoszczy jak również kardiologa i okulisty.

 • Jaszczyk Marta J/2

 • Jaszczyszyn Borys J/1

 • Jaworska Anna J/56

  Dwa lata temu zdiagnozowano u Anki chłoniaka Hodgkina. Chemioterapia i radioterapia przyniosły pozytywny skutek, jednak szybko nastąpił nawrót i teraz potrzebny jest przeszczep komórek krwiotwórczych.

 • Jaworski Fabian Jaworski Gracjan J/46

 • Jaworski Marcin J/37

 • Jaworski Piotr J/49

 • Jaworski Szymon J/29

 • Jałoszyński Paweł J/20

 • Jałowiec- Stepień Maria J/27

 • Jańczak Julita J/22

 • Jażdżewska Sylwia J/8

 • Jeka Dawid J/32

 • Jesionek Miłosz J/13

  Miłosz choruje na padaczkę o nieznanym pochodzeniu. Próby ustalenia przyczyny choroby zmuszają rodziców chłopca do wizyt u wielu specjalistów, również za granicą. Miłosz jest bardzo pogodny i wesoły.

 • Jesiotr Konrad J/43

 • Joachim Patryk J/4

  Patryk mieszka w Łobżenicy. Jego problemy ze zdrowiem zaczęły się pod koniec 2009 roku kiedy to nagle przestał chodzić. Obecnie życie chłopca to liczne badania, bolesna rehabilitacja i stała opieka neurologa i kardiologa.

 • Joanna Borkowska b/70

  Joanna urodziła się z rozszczepem podniebienia i wymaga operacji oraz długotrwałej rehabilitacji. Jest bardzo pogodnym dzieckiem z wielkim uśmiechem.

 • Jochymek Kinga J/6

  Kinga ma 14 lat . Choruje od urodzenia na małogłowie dziecięce w późniejszych latach rozpoznano u niej choroby żołądka i dwunastnicy oraz epilepsje. Wymaga wielospecjalistycznej opieki medycznej oraz kompleksowej rehabilitacji

 • Johnny S/78

 • Jonac Adam J/11

  Adam to chłopiec z opóźnionym rozwojem psychoruchowym, występują u niego również zaburzenia uwagi oraz nadaktywność ruchowa. Wymaga stałej terapii.

 • Jonac Paweł J/10

 • Joniec Mateusz J/33

  U Mateusza stwierdzono Zespół Dovna. Przeszedł również zabieg operacyjny z powodu wady serca. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów w tym okulisty, kardiologa, endokrynologa, otolaryngologa oraz logopedy i psychologa. Ma również wadę wzroku: krótkowzroczność, zez zbieżny.

 • Jurga Joanna J/25

 • Juszczyk Michał J/34

 • Jóźwiak Maja i Zuzanna J/7

 • Jędrzejczyk Jadwiga J/18

 • Jędrzejczyk Łukasz J/41

  Łukasz urodził się z zepsołem Downa, przeszedł również operację serca. U chłopca stwierdzono również niedoczynność tarczycy.

 • Jędrzejewski Tomasz Krzysztof J/53

 • Kabattek Bartłomiej K/115

  Witam nazywam się Bartek Kabattek. W 1998 roku doznałem urazu rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym w wyniku czego doszło do porażenia czterokończynowego. Od tego czasu poruszam się na wózku inwalidzkim. Codziennie muszę zmagać się z wieloma trudnościami. Są to trudności związane z samoobsługą, przesiadaniem się, poruszaniem się itp. Mimo tego nie poddaje się, cieszę się każdym dniem. Mam wiele pasji m.in. interesuje się muzyką historią, grafiką komputerową. Swój wolny czas lubię dzielić z rodziną i przyjaciółmi. Staram się być również aktywny fizycznie-pływam ,trenuje rugby na wózkach. Sport oprócz tego, że dostarcza mi pozytywnej energii do życia, pozwala również na utrzymanie osiągniętej sprawności. Jednakże ograniczenia finansowe powodują, że nie mogę systematycznie jeździć na basen bądź uczestniczyć w treningach rugby. Dużych nakładów finansowych wymaga również specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny.

 • Kaczmarek Julia K/168

  Urodzona w 31 tyg. ciąży jako wcześniak bez czynności serca, reanimowana. Potrzebuje ciągłej rehabilitacji ruchowej oraz rehabilitacji wzroku i stałej opieki specjalistów.

 • Kaczmarek Marcin K/122

 • Kaczmarek Marcin K/43

 • Kaczoroski Wojciech K/142

  Wojtek choruje na MPDz postać czterokończynowa, stwierdzono również u niego upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym, zaburzenia mowy. Chłopiec porusza się na wózku, w wieku 6 lat przeszedł zabieg podcięcia ściegień Achillesa. Wymaga stałej rehabilitacji.

 • Kaczorowska Natalia K/66

  Natalia jest dzieckiem opóźnionym psychruchowo w znacznym stopniu, jest usprawniana od 4 miesiąca życia, nie podnosiła główki, nie siadała, nie przekręcała się na boki. Obecnie zaczyna samodzielnie siadać, podpierac się, przewraca na boki, przemieszcza się na pupie, jest pionizowana.

 • Kaiser Szymon K/21

 • Kajewska Ewa K/86

 • Kajzderska Maria K/49

  Marysia urodziła się w sierpniu 2011 roku. W czwartym miesiącu życia zdiagnozowano u niej zespół Wolfa Hirschhorna - rzadką wadę genetyczną. Dziewczynka wymaga rehabilitacji - ma wzmożone napięcie rączek i słabe napięcie nóżek, co powoduje opóźnienie psychoruchowe. Zespół wad daje szereg dolegliwości, Marysia jest pod opieką wielu specjalistów, m. in. urologa, nefrologa, kardiologa, neurologa oraz okulisty; ma też słabą odporność - zwykłe przeziębienie przechodzi bardzo ciężko.
  Marysia jest wesołą dziewczynką, dzielnie znosi codzienne ćwiczenia i rehabilitacje, dzięki którym widać małe postępy w rozwoju.

 • Kalinowski Hubert K/47

  Hubert wychowuje się w Rodzinie Zastępczej niespokrewnionej. W 2009 zdiagnozowano u chłopca autyzm dziecięcy i opóźniony rozwój psychoruchowy. Okazało się również, że jest alergikiem.

 • Kaminska Wiktoria K/76 - Apel o pomoc

 • Kamińska Angelika K/81

  Angelika uległa wypadkowi, uszkodzony został rdzeń kręgowy na poziomie C2 -C3. Stwierdzono porażenie wiotkie czterokończynowe. Oddycha za pomocą respiratora. Przez prawie cztery lata leżała w Elbląskim Hospicjum. Karmiona była za pomocą - PEG-a - obecnie Angelika je wszystko doustnie i oddycha bez respiratora. Dzięki rechabilitacji nastąpiła poprawa: podnosi rączkę do góry, siadzi sama, podnosi nózki do góry.

 • Kamiński Karol K/125

  Karol w maju 2014r. uległ wypadkowi samochodowemu, w którym poniósł poważne obrażenia. Był leczony w szpitalu przez okres 6 miesięcy. Stan zdrowia Karola wymaga dalszego leczenia specjalistów i rechabilitantów.

 • Kanabaj Bartłomiej K/77

 • Kania Patrycja K/36

 • Kantorski Maciej K/162

  Maciej ma 12 lat i chodzi do 6 klasy szkoły podstawowej. Jest dzieckiem pogodnym i prostolinijnym ze specyficznym widzeniem świata. Po wielu latach poszukiwań udało się zdiagnozować jego problem jako całościowe
  zaburzenia rozwoju pod postacią zespołu Aspergera. Fakt ten otworzył nam drogę do ukierunkowanej terapii.
  Trudne rzeczy, które go interesują przychodzą mu z niesamowitą łatwością, a prozaiczne sprawy dotyczące normalnego społecznego funkcjonowania stanowią duży problem. Poprzez różne formy terapii próbujemy przygotować Maćka do normalnego funkcjonowania
  społecznego teraz i w przyszłości.
 • Karaim Dorota K/131

  Dorotka urodziła się we wrześniu 2012r z rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową otwartą,wodogłowiem, zespołem Chiarii II, stopami piętowymi.

  W pierwszej dobie życia przeszła operację zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej. Uszkodzenie rdzenia kręgowego spowodowało między innymi: wiotkość kończyn dolnych i zaburzenie ich czucia, porażenie zwieraczy, pęcherz neurogenny, bóle neurologiczne. Dorotka nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych ,musi być cewnikowana 7 razy dziennie.  Wymaga stałej opieki, leczenia i systematycznej kosztownej rehabilitacji. Jest pod opieką wielu specjalistów m.in.: neurochirurga, neurologa, urologa, ortopedy,rehabilitantów, nefrologa, gastroenterologa...   Od pierwszych miesięcy została objęta intensywną rehabilitacją. Na co dzień pracują z nią terapeuci metody Vojty i NT Bobath. Dotychczasowa rehabilitacja przynosła znakomite efekty i Dorotka podejmuje próby samodzielnego chodzenia, co wzbudziło w nas nadzieję na jej samodzielność w przyszłości.

  Twój 1% daje jej szansę na dalsze leczenie, pracę z terapeutami i bardzo drogie turnusy rehabilitacyjne.

 • Karczmarczyk Maciej K/67

 • Karkosińska Kamila K/31

  Kamila od siedmiu lat choruje na stwardnienie rozsiane.

 • Karowski Filip K/123

 • Karwasz Patryk K/83

  Chłopiec choruje na Zespół Aspergera, zdiagnozowany w 2012. Patryk ma duże napięcie mięśni, alegrię, koślawość stóp oraz wiele innych dolegliwości

   

 • Karłowski Oliwier K/101 - Apel o pomoc

 • Kasielscy Zofia i Jan k/109

  Jak Kasielski choruje na niedowład kończyn dolnych, nadciśnienie, depresje. Przeszedł zabieg kręgosłupa, cały czas ma stomie i jest cewnikowany. Zofia Kasielska przeszła zabiego tarczycy, przeszła usunięcia guza mózgowia na skutek którego wystąpił niedowład połowiczu prawostranny. Przeszła również udar mózgu, choruje na raka piersi.

 • Kasjan Maksymilian K/92

 • Kasprowicz Jolanta K/40

 • Kasprowicz Julia K/149

  Witam serdecznie. Nazywam się Gabriela Kasprowicz pochodzę ze Słupska. Mam córeczkę Julie, która urodziła się 19.01.2010 r. Jest to dziecko z trzeciej ciąży, donoszone i urodzone terminowo przez cesarskie ciecie .Już od początku ciąży zachodziły obawy że dziecko może być chore .Po zrobieniu badan prenatalnych i pobraniu płynu owodniowego do badania podejrzenia zostały wykluczone .Wszystko miało być ok. Jednak okazało się inaczej. Julka urodziła się z waga 1950 gram, wzrost ok 45 cm... Wcześniaki były większe. Jakby tego było mało miała jeszcze rozszczep podniebienia tak że od środka było widać nos. Przez ponad rok dr Wierzba z poradni genetycznej w Gdańsku szukała odpowiedzi na co dziecko jest chore. W końcu okazało się ze mala ma bardzo rzadki i wysoce śmiertelny zespół genetyczny o nazwie ZESPÓŁ WOLFA HIRSCHORNA. Jest to nieznany lekarzom zespół wielu wad i schorzeń genetycznych. Sama musiałam szukać informacji na ten temat w internecie. Julia jest jedna z ok. 50 dzieci w Polsce a jednocześnie jest jedyna na Pomorzu. Choroba ta jest nieuleczalna, jedyny sposób na usprawnienie jej to rehabilitacje. Dodatkowo stwierdzono u niej MIKROSOMIE co oznacza że będzie malutka. Jak osiągnie 130 cm to będzie dobrze. W tej chwili ma prawie 6 lat wazy 9,5 kg i ma 94 cm wzrostu. Jest dzieckiem z bardzo dużym apetytem - mogłaby jeść non stop - jest bardzo chorowita gdyż ma bardzo obniżoną odporność, można by powiedzieć, że nie ma jej wcale. W 2013 roku przeszła operację rekonstrukcji podniebienia w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie - pomyślnie. W listopadzie 2015 roku miała operację na uszy - mam nadzieje, że też będzie z dobrym skutkiem bo na efekty trzeba trochę poczekać. Julka słyszy słabo, nie mówi. Jedynie co jej się udaje to pojedyncze dźwięki. Jest opóźniona neurologicznie gdzieś o 2 lata ma, epilepsje związaną z zespołem. Jest to o tyle niebezpieczne ze każdy atak może zakończyć się śmiercią. Od 5 lat jest na lekach przeciwpadaczkowych i zostanie z nimi do końca życia. Zaczęła chodzić w wieku 4 lat jednak jest to chód taktyczny. Wielka pomoc otrzymała od fundacji hipoterapii NADZIEJA gdyż to konie postawiły ją na nogi - dzięki nim usiadła. Julia jest dziewczynką bardzo wesołą i lubianą przez otoczenie chociaż dzieci nie chcą się z nią bawić, gdyż boją się jej ze względu na swoje głośne zachowanie. W szpitalach jest nazywana Calineczką z powodu swojej wielkości i drobnej budowy. Dziecko potrzebuje całodobowej opieki. Jest pampersowana i karmiona. Lubi zwierzęta. Ma zajęcia indywidualne z neurologopedą, zajęcia SI i zajęcia z pedagogiem w szkole specjalnej i przedszkolu integracyjnym.
  Przesyłam kilka zdjęć i proszę o przyjęcie mojego dziecka w szereg podopiecznych Waszej fundacji.
  Dziękuję za koszulkę i pozdrawiam.
 • Kawa- Cajler Agata K/141

  Pani Agata jest studentką Królewskiej Wyższej Szkoły Muzycznej w Sztokholmie, oraz Akademii Świętej Cecili w Bergano. Jest laureatką wielu konkursów zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

 • Kawaciuk Maciej K/120

 • Kawecki Dariusz K/51

  Pan Dariusz dnia 15.03.2008 miał wypadek komunikacyjny. Doznał ciężkich obrażeń ciała. Ma niedowład czterokończynowy, jest zdany na pomoc innych. Na dzień dzisiejszy nie jest samodzielny. Potrzebuje intensywnej, codziennej  rehabilitacji.

 • Kazińska Monika K/116

 • Kempiński Wiktor K/161

  Wiktorek urodził się 16 lipca 2015r.z donoszonej ciąży i wagą 3700g.
  Choroby Wiktorka były dla nas dużym zaskoczeniem ponieważ ciąża 
  przebiegła wzorowo a wszystkie wyniki w trakcie ciąży były idealne, 
  jednak coś zawiodło. Wiktorek urodził się z Zespołem Downa i wadą serca.
  Na dzień dzisiejszy jest bardzo pogodnym, uśmiechniętym chłopcem. Wiktorek 
  potrzebuje regularnych ćwiczeń, rehabilitacji, wizyt u specjalistów lekarzy
  i dużo pracy i wsparcia rodziców. 
 • Khalil Adam K/41

 • Kiciński Bartosz K/20

 • Kidawa Mateusz K/150

 • Kiernicki Piotr K/102

  Piotr choruje na mózgowe porażenie dziecięce

 • Kindalskie Ania i Weronika K/166

 • Kisiel Alan K/22

 • Klak Mikołaj K/127

 • Kleczyńska Julia K/24

 • Kleinschmidt Gertruda K/70

 • Klement Mark Antoni K/82

  Mark Klement urodził się w 2012 roku, po 10 godzinach stwierdzono znaczny spadek saturacji i

  dziecko zostało przeniesione na OIOM, gdzie przebywało 2 tygodnie. Na OIOM-ie  stwierdzono że

  chłopiec ma wadę wrodzoną serca ASD II i VSD multi, wodonercze, cechy dysmorfii. W późniejszym

  czasie stwierdzono upośledzenie psychoruchowe

  . Mark ma prawie trzy latka i nadal nie chodzi..

  W chwili obecnej Mark jest po ośmiu operacjach ( operacja serca 2012, operacja wodonercza 2012,

  operacja jelita grubego 2013, operacja wnętrostwa 2014, operacja oczu 2014, a przed Nami jeszcze dwie operacje oczu, operacja obu nóżek, operacja kręgosłupa - ze względu na skoliozo-kifozę, oraz operacja lewej rączki).

  Mark jest pod ścisłą kontrolą specjalistów: neurologa, psychologa, kardiologa, chirurga, pedagoga,

  logopedy ,genetyka.

  W chwili obecnej czekamy na wyznaczenie terminu operacji nóżek ( bez tej operacji nie mamy szans na samodzielne poruszanie się)- niestety terminy bardzo odległe......

  Wierzymy, że Nasz Synek, którego dnia samodzielnie do Nas przyjdzie.........

 • Klimek - Stasierowska Anna K/110

 • Klocek Klaudia K/9

  Dziewczynka od urodzenia cierpi na zaburzenia ustawienia i ruchomości jednej gałki ocznej. Popularny zez, czyli strabismus u Klaudii jest tak daleko posunięty, że może grozić przewróceniem gałki ocznej, a w konsekwencji utratą widzenia na jedno oko.

 • Kmiecik Julia K/8

 • Knap Adrian K/139

  Adrian ma 6 lat i zdiagnozowany zespół FAS, jest nadpobudliwy psychoruchowo i ma nadczynność tarczycy. Jego mowa nie jest adekwatna do wieku, odbiega sporo od swoich rówieśników, nie potrafi się skoncentrować. W zamian za to jest bardzo pogodny, wesoły i uczynny. Bardzo go kochamy. Adi jest pod stałą opieką logopedy, pedagoga , endokrynologa, neurologa, psychologa, psychiatry. Robimy wszystko, żeby mu pomóc.

 • Knapczyk Karol i Ewa K/117

 • Knapczyk Marcin K/158

  Witam,mam na imię Marcin i mam 11 lat.Jestem od 5 lat chory na Zespół Aspergera-spektrum autyzmu.Od niedawna stwierdzono również u mnie Niedosłuch Centralny...Bardzo lubię rysować i dobrze mi to wychodzi oraz lubię czytać różne ciekawe książki.Do lepszego funkcjonowania i nauki potrzebuję aparat słuchowy,"Amigo Star",który niestety jest drogi,a tylko częściowo refundowany.Mam również zlecone różne terapie,które są kosztowne..Za każdą najmniejszą nawet pomoc,z całego serca dziękuję.
  
  Marcin z mamą Aldoną.
 • Knop Tatiana K/45

 • Kobeszko Natalia K/105

  Natalia choruje na anemię fankoniego. W 2014 roku przeszła przeszczep szpiku kostnego, niestety zsotał odrzucony i dziewczynka czeka na kolejny.

 • Kobierecka Oliwia K/97

 • Koc Agata K/23 - Apel o pomoc

  W ósmym dniu życia Agatka doznała wylewu krwi do mózgu - pękł
  naczyniak lewego wzgórza. Dziewczynka po prawej stronie wzgórza ma drugiego
  naczyniaka. W skutek wylewu ma obniżone napięcie mięśniowe, siedzi już
  samodzielnie lecz nie chodzi, nie mówi ale dużo rozumie.

 • Koc Rafał K/55

 • Kochanowski Piotr K/164

  Piotruś ma 3,5 roku  choruje na autyzm z opóźnieniem rozwoju ,ma torbiel pajęczynówki w mózgu ,padaczkę ,napięcie mięśniowe i silną alergię.Leczenie Piotrusia jest bardzo kosztowne wymaga m.in stałej rehabilitacji i pomocy 11 specjalistów. My jako rodzice robimy wszystko by ratować naszego syna lecz nie jesteśmy w stanie  pokryć wszystkich kosztów dlatego bardzo prosimy o pomoc każdy grosz daje ratunek i nadzieję.

 • Kociołek Weronika K/121

 • Kociński Filip K/130

  Filip choruje na autyzm, dla wsparcia jego rozwoju wymagana jest stała terapia

 • Kocurek Emilia i Halina - K/79

  Emilka i Halinka Kocurek urodziły sie w 2001 roku.. Urodziły się w 29 tygodniu ciąży. Halinka zdecydowanie lepiej idzie przez życie. Obecnie samodzielnie chodzi. Jej główne problemy to walka z osteoporozą, wiotkością mięśni, skoliozą i następstwami wcześniaczej niedoczynności tarczycy - niestety bardzo późno zdiagnozowanej. Emilka ma czterokończynowe porażenie mózgowe, nie chodzi, nie siedzi ani nie trzyma samodzielnie głowy. Jest skazana na ciągłą pomoc innych. Jest osobą niemówiącą, nie widzi na jedno oko, ma jaskrę, jest po operacji obu bioder i obecnie znów ma podwichnięte lewe bioderko. Jednocześnie ma bardzo duże poczucie humoru. Potrzebuje codziennej rehabilitacji w każdej
  sferze życia, co przekłada się na ogromne koszty.

 • Koim Piotr K/135

  Piotrek, wracaj do gry!

   

   

  Piotrek ma 17 lat. Od dziecka kochał piłkę nożną i każdą wolną chwilę spędzał na boisku. Chciał zostać piłkarzem, a my mu gorąco kibicowaliśmy. Niestety, w czerwcu 2014 r. uległ wypadkowi, który spowodował traumatyczny uraz mózgu i pociągnął za sobą śpiączkę. Szczęśliwie Piotrek wybudził się z niej. Uraz spowodował niedowład spastyczny czterokończynowy i pogłębił istniejącą padaczkę. Od czasu wypadku Piotrek poczynił ogromne postępy: zaczął mówić, powraca mu sprawność ruchowa w ciele. Ciągle jednak nie jest w stanie siedzieć, samodzielnie się poruszać i wymaga całodobowej opieki. Czeka go jeszcze długa droga intensywnej rehabilitacji, aby mógł powrócić do sprawności. Naszym największym marzeniem jest, aby Piotrek stanął na nogi, wrócił na boisko i mógł realizować swoje marzenia. Dlatego gorąco prosimy: pomóżcie nam w naszych staraniach o powrót Piotrka do gry!

 • Kolat Filip K/94

 • Kolat Patryk i Gracjan K/152

  Patryk
  urodził się ze znamieniem olbrzymim obejmujące tułów, plecy, podbrzusze, pośladki, uda oraz licznymi znamionami satelitarnymi głównie kończyn dolnych, ponadto zanik tkanki tłuszczowej na nodze prawej. Choruje również na AZS Atopowe Zapalenie Skóry, uczulony jest na mleko krowie, kakao, cytrusy, sztuczne barwniki i konserwanty. Otrzymuje na stałe leki przeciwhistaminowe z hydroxyzynom oraz maści sterydowe bez których nie mógłby normalnie funkcjonować, ponieważ skóra jest bardzo sucha, strasznie się drapie. Jest pod opieką alergologa oraz Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim nr. 1 im. Dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy oraz neurologa w Pile.
  Przeszedł już wiele zabiegów operacyjnych mających na celu redukcję znamion oraz wszczepiania ekspanderów pod zdrową skórę celem  „ wyhodowania jej”, potrzebnej do przeszczepów.
  Gracjan

  urodził się ze stopami końsko-szpotawymi, wodogłowiem, niedomykalnością zastawki mitralnej. Pierwsze 7 m-cy nóżki miał w gipsach od stóp do pachwiny, celem wyprostowania ich. Przeszedł zabieg „skrócenia” ścięgien Ponsetti. W tej chwili czeka na zabieg palców , ponieważ wraz ze wzrostem stóp palce przekrzywiają się pod stopy co uniemożliwia mu chodzenie. Choruje również na ADHD. Jest pod stałą opieką Chirurga M. Jóźwiaka w Klinice Grunwaldzkiej oraz Neurochirurga w Poznaniu, Neurologa i Kardiologa w Pile.

 • Kolat Sebastian K/1

 • Kolejwa Mariusz K/2

 • Kominiak Marek K/15

 • Komorska Wiktoria K/38 - Apel o pomoc

  Chorobę tę zdiagnozowano w 2010r, gdy Wiktoria miała 4 lata. Objawiła się znacznym skrzywieniem kręgosłupa, które było na tyle duże, że potrzebna była operacja. Do tego czasu chodziła w specjalistycznym gorsecie ortopedycznym i miała codzienne zajęcia rehabilitacyjne. Dalsze badania wykazały kilka guzów zwanych nerwiakowłókniakami, z czego jeden osiągnął 7 cm i zaczął wrastał w kręgi kręgosłupa.

 • Kondarewicz Piotr K/143

  Piotr (lat 31) urodził się z zespołem Downa. 4 lata temu pojawiły się u niego również pierwsze objawy stwardnienia rozsianego. Obecnie to, czego potrzebuje najbardziej, to wielospecjalistyczna opieka oraz kosztowna rehabilitacja."

 • Koniarski Aleks K/68

  Aleks urodził się z wodogłowiem. Krótko po porodzie doszło do zapalenia opon mózgowych, na skutek czego chlopcu załozoną drugą już zastawkę. Niespełna dwa tgodnie po zabiegu doszlo do kolejnego zapalenia opon mózgowych. Chłopiec choruje również na padaczkę oraz ma uszkodzoną drogę oczną- chłopiec nie zapisuje widzianego obrazu. Każda rzecz, widziana kolejny raz dla niego zawsze widziana jest po raz pierwszy. Również twarz matki. Chłopiec przebywa pod opieką wielu specjalistow i wymaga stałej rehabilitacji.

 • Konieczek Przemysław K/134

  Przemek w 2014 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doznał urazu głowy, licznych złamań.

 • Konieczny Łukasz i Mateusz K/14

 • Konopacki Marcin K/58

 • Kontek Wiktoria K/52

 • Kopkiewicz Antek K/93

 • Kopkiewicz Wiktor K/69 - Apel o pomoc

 • Korab Klara K/59

  Klara urodziła się z agenezją ciała modzelowatego, w związku z chorobą ma opóźniony rozwój psycho-ruchowy, nie mówi.

 • Korbeń Daria K/113

 • Kornecki Mikołaj K/103

 • Kortus Tomasz K/27

 • Korzeniowska Zuzanna K/119

  Zuza urodziła się w 2009 r. Dziewczynka choruje na młodzieńcze zapalenie stawów, wystąpiły również powikłania w postaci zapalenia rogówki oka prawego.

 • Korzyniewski Nikodem K/16

 • Kosiorek Kamila K/75

  Kamila przyszła na świat z cytomegalią. Po jej wyleczeniu rozpoznano u dziewczynki małogłowie, epilepsję.

 • Koska Zuzanna K/30 - Apel o pomoc

  Zuzia urodziła się w marcu 2011 roku. Podczas porodu doszło do uszkodzenia splotu barkowego w wyniku czego prawa rączka dziewczynki jest bezwładna. Kolejne badania neurologiczne wykazały, że maleńka Zuzia ma wzmożone napięcie mięśniowe lewej części ciała. Dziewczynka wymaga nieustannej rehabilitacji i opieki lekarskiej.

 • Kosmowski Maksymilian K/60

 • Kostek Julia K/80

  Julia w swoim krótkim życiu przeszła już 3 operacje nerek.

 • Kostrubiec Rafał K/54

  Rafał choruje ma Mózgowe Porażenie Dziecięce, nie chodzi samodzielnie, porusza się na wózku. Rafał jest żywiołowym młodym męzczyzną, który wymaga stałej spacjalistycznej rehabilitacji w celu poprawy zdrowia.

 • Kotecka Małgorzata K/11

 • Kotela Jakub K/5

 • Kotowicz Alicja K/39

  Alicja ma Zespół Downa. Jest po operacji serca, ma wadę wzroku oraz niedoczynność tarczycy. Jak większość dzieci z ZD cierpi z powodu obniżonej odporności organizmu. Dziewczynka pozostaje pod stałą opieką nie tylko medyczną, ale także psychologiczno-pedagogiczną i logopedyczną. Zapewnienie prawidłowego rozwoju wymaga nie tylko olbrzymiego zaangażowania, ale niestety również sporych nakładów finansowych.

 • Kotula Jakub K/124

 • Kotynia Alan K/155

  Alan Kotynia ur.31.05.2011 w wozie  zakładowej  straży  pożarnej . Urodziłem   sie  z wrodzona   wada  serca   TOF  (Artrezja   tetnicy  płucnej z ubytkiem przegrody miedzykomorowej, zarosniecie zastawki  pnia płucnego)  Przeszedłem  2  operacje  na otwartym sercu  w krążeniu pozaustrojowym  w głebokiej  hipotermii ,pierwsza  odbyła sie  w 17  dobie  mojego zycia  , nastepna  po 3 miesiącach  od  pierwszej .

 • Kowalczyk Joanna K/99

  Joanna od urodzenia nie widzi, stwierdzono u niej również upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym oraz padaczkę i małogłowie.

 • Kowalczyk Marcin K/89

 • Kowalik - Petke Władysław K/73

  Władek jako niemowlę rozwijał się prawidłowo, szybko raczkował. W wieku 1,5 roku jego rozwój spowolnił a potem zaczął się cofać, chłopiec zaczął przejawiać zachowania autystyczne, Jednak do dzisiaj nie postawiono diagnozy.

 • Kowalski Kamil k/146

 • Kowalski Oliwier K/63

 • Kownacka Lena K/85

 • Kownacki Paweł K/44

  Paweł Kownacki lat 14, choruje na mózgowe porażenie dziecięce

  W lipcu czeka go operacja, która ma ułatwić rehabilitację oraz zmniejszyć ból. Potrzebne jest jednak 11 tys zł.

  ,,Ta operacja,choć bardzo się jej boję ,jest moim marzeniem ,bo wierzę,że mi pomoże" - mówi Paweł

   

 • Kozak Jakub K/12

  5 letni Kuba ma wrodzone wodogłowie wewnętrzne oraz stwierdzone opóźnienie rozwojowe.

 • Kozer Michalina K/132

  Michalina choruje na Zespół Pradera- Willego, urodziła się przedwcześnie a jej rozwój psychoruchowy jest opóźniony

 • Kozieł Krystyna K/37

  Pani Krystyna 17 lat choruje na toczeń układowy z zajęciem nerek. Stan zdrowia Pani Krysi wymaga ścisłego nadzoru specjalistycznego i koniecznośći przewlekłej farmakoterapii (sterydy, immunopresja)

 • Koziura Krystian K/18 - Apel o pomoc

  u Krystiana stwierdzono opóźniony rozwój psychoruchowy.
 • Kozłowski Kamil K/10 - Apel o pomoc

  19 letni Kamil choruje na porażenie mózgowe dziecięce. Kamil nie chodzi, nie siedzi, jest karmiony sondą. Wymaga stałej opieki.

 • Kozłowski Tymon K/87

 • Kołodziejczak Michał K/98

 • Kończakowska Karolina K/33

 • Kościelecki Janusz K/91

 • Krakowiak Oliwier k/111

 • Krakowiak Tomasz K/61

  Pan Tomasz choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Lekarze stwierdzili, że nie będzie mógł chodzić jednak dzięki rechabilitacji dziś porusza się samodzielnie i wykonuje podstawowe czynności.

 • Krakowska Angelika K/160

 • Kramarz Marek K/114

  Pan Marek od 6 lat ma zdiagnozowaną schizofrenię, choruje również na nadciśnienie oraz refluks żołądka

 • Kramer Filip K/104

  Filip choruje na Zespół Downa oraz wadę serca jak i astmę oskrzelową. Jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów

 • Krekora Piotr K/42

 • Kroczyńska Iga K/26

 • Kruppa Tomasz K/46

 • Krysiak Michał K/65

 • Krzewicki Wojciech K/19

  Wojtek jest dzieckiem autystycznym, wymaga intensywnej rehabilitacji oraz wszechstronnej stymulacji rozwoju.

 • Krzysztof Wiktor Chojnacki C/26

 • Krzywelski Piotr K/95

  Piotruś urodził się w 2012 r. Choruje na przepuklinę oponowo - rdzeniową. Chłopiec przeszedł już jedną operację, niestety uszkodzenie rdzenia jest na tyle silne, iż nastąpił niedowład kończyn donych.

 • Krzywiecki Bartosz K/118

 • Krzyżanowski Daniel K/144

 • Król Jakub K/107

 • Król Monika K/13

 • Kubaszewska Kinga K/165

  Kinga jest wcześniakiem z 30 tyg. Zdiagnozowano u niej MPD z przewagą kończyn dolnych. Jest pogodnym, rozmownym i pełnym motywacji dzieckiem, które chciałoby móc chodzić i bawić się jak inni. Tylko dzięki systematycznej rehabilitacji zaskakuje nas kolejnymi postępami, które przybliżają ją do pierwszych samodzienych kroków.

 • Kubik Wiktoria K/78

 • Kubiś Karol K/3

 • Kubuszewska Kinga k/165

 • Kuca Karolina K/28

 • Kucharski Dawid K/126

  Dawid choruje na całościowe zaburzenie i opóźnienie rozwoju.

 • Kucharski Norbert Krystian K/53

 • Kuchta Martyna K/129

 • Kulej Wiktoria K/7

  Wiktoria ma 5 lat. Od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce Czterokończynowe.

 • Kulig Natalia K/128

 • Kunat Henryka K/106

 • Kupczyk Wojciech K/32

  Wojtek ma wrodzoną wadę lewej ręki oraz wzmożone napięcie lewej strony ciała. Ponadto ma zaburzenia integracji sensorycznej z zaburzeniami równowagii, przetwarzania słuchowego oraz wadę wzroku.

 • Kurcin Sylwia K/74

 • Kurek Tomek K/64

  Pan Tomasz choruje na dziecięce porażenie mózgowe, epilepsję, postępujący zanik mięśni oraz niedosłyszy.

 • Kuropatwa Ewa K/133

  Pani Ewa choruje na mięsaka, nowotwór umiejscowiony był w nodze. Niestety nie mogła zostać poddana żadnej formie terapii w wyniku czego lekarze zdecydowali o amputacji.

 • Kusideł Krzysztof K/90 - Apel o pomoc

 • Kuszel Natalia K/34

  Natalia choruje na przepukline oponowo- rdzeniową, wodogłowie. Przebyła również operację wszczepienia zastawki Pudenza, przeszczep pęcherza oraz wszczepienia implantu kręgosłupa.

 • Kuternowski Marek K/112

 • Kuźba Julia K/29 - Apel o pomoc

 • Kuźma Sebastian K/17

  Sebastian urodził się z przepuchliną rdzeniowo - mózgową, ma wodogłowie i jest porażony od pasa w dół. Jego ulubionym zajęciem jest gra w szachy, w której zdobył szereg medali i osiągnięć.

 • Kuźmiak Kacper K/35

 • Kwiatkowska Joanna K/6

  Joanna w wieku 18 lat podczas jazdy rowerem została potrącona przez samochód. W wyniku wypadku doznała wielu obrażeń w tym złamania kręgosłupa szyjnego.

 • Kwiatkowski Andrzej K/96

 • Kwieciński Nataniel K/4 i Maksymilian Apel o pomoc

  "Poznajcie historię naszego synka, któremu los nie oszczędził chorób i cierpienia, a mimo to jest kochanym i radosnym chłopcem." Aby zapoznać się z historią Nataniela zapraszamy na BLOG, aby go przeczytać kliknij TUTAJ

 • Kędzia Wiktor K/137

  Wiktor choruje na przepukline oponowo- rdzeniową.

 • Kędzierska Weronika K/57

 • Kłosowski Rafał K/25

 • LItwin Piotr L/9

 • Lach Artur L/31

 • Lach Helena L/12

 • Laskowski Jakub L/36

  Kubuś urodził się w grudniu 2009 roku, jest wesołym, pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. Choruje na zaburzenia krzepliwości krwi - Choroba Wildebranda, jest to choroba genetyczna, dodatkowo afazja motoryczna - zniekształcenia mowy, masywne zaburzenia regulacji sensorycznej, które powodują ogromne trudności w pisaniu i czytaniu, nadwrażliwość słuchowa, nadpobudliwość psychoruchowa, alergia wziewna i pokarmowa, wiotkość stawów - zwłaszcza nadgarstki, koślawość stawów. Kuba wymaga długotrwałej i intensywnej rehabilitacji - zarówno ruchowej, logopedycznej jak również sensorycznej, zbieramy również środki na turnus hiperbaryczny. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

 • Lasota Maria L/7 Apel o pomoc

  Mam na imię Marysia, mam 7 lat i jest bardzo pogodną dziewczynką.  Od urodzenia choruję na syndrom Dandy-Walkera, wodogłowie, małogłowie, epilepsje, niedorozwój nerwów wzrokowych. Szansą dla mnie jest terapia komórkami macierzystymi a później  intensywna rehabilaitacja dlatego proszę o pomoc w leczeniu. Bardzo dziękuje za okazane serce i wsparcie finansowe. "

 • Laszczak Julia L/16

  Julka urodziła się z przepukliną -oponową  w okolicy potylicznej . Jest po plastyce oraz po implantacji zastawki komorowo- otrzewnej. Cały czas musi być pod stałą opieką rechabilitantów, którzy pomagają jej walczyć o zdrowie.

 • Laszczyński Jacek L/22

  Jacek choruje na autyzm dziecięcy.

 • Latopolska Aleksandra L/1

 • Le Roch Letycja L/19

 • Lech Blanka L/29

  Blanka choruje na Zespół Downa, od urodzenia jest opieką fachową opieką specjalistów, której wymagać będzie przez całe życie. Blanka ma wysoką nadwzroczność, astmę oskrzelową, jest również pod opieką kardiologa. Koszty leczenie dziewczynki są dużym obciążeniem dla rodziny.

 • Legutko Kacper L/10

 • Lembicz Nadia L/34

 • Lemiech Grażyna L/30

  W 2003 roku uległam wypadkowi w skutek którego zostałam sparaliżowana. Jestem osobą, która jest zupełnie zależna od pomocy innych osób. Zmagam się z wieloma schorzeniami, są to następstwa urazu, takimi jak infekcje dróg moczowych, kamica nerkowa, dna moczanowa, cukrzyca, osteoporoza, zapalenie stawów. Potrzebuję stałej rehabilitacji i opieki lekarzy specjalistów, jest to związane z dużymi kosztami.  Bardzo proszę o wsparcie w zbieraniu środków  na leczenie, rehabilitację oraz zakup specjalistycznego wózka o napędzie elektrycznym.

  Pozdrawiam serdecznie Grażyna lemiech

 • Lenartowicz Mateusz L/14

 • Lewandowska Lidia L/11

 • Lewandowski Krzysztof

  Pan Krzysztof cierpi na dziecięce porażenie mózgowe (lewostronne- kończyna górna i dolna), epilepsję lekooporną. Nie mówi, nie chodzi , wymaga stałej opieki drugiej osoby.

 • Lewandowski Krzysztof L/20

 • Lewandowski Piota L/32

 • Leśnik Szymon L/26

 • Leśniowski Franciszek L/25 - Apel o pomoc

 • Lipa Tymon L/18

 • Lipińska Barbara L/4 - Apel o pomoc

 • Lipińska Magdalena L/8

  Madzia w lipcu 2011 skończyła roczek. Dziewczynka urodziła się z niedotlenieniem przez co rozwija się wolniej niż jej rówieśnicy. Wymaga rehabilitacji w zakresie rozwoju ruchowego jak i psychopedagogicznego, co wiąże się z dużymi nakładami finansowymi.

 • Lipiński Szymon L/33

 • Lipski Bartosz L/13

  Bartosz ur. się 6 maja 2006r. Jest jedynakiem cierpiącym na Zespół Aspergera, należący do całościowych zaburzeń rozwoju. W styczniu 2011r badanie kt głowy wykazało torbiel pajęczynówki. Bartosz wymaga intensywnej rehabilitacji, która pomoże zrozumieć mu otaczający go świat i pozwoli cieszyć się w pełni dzieciństwem.

 • Lisewska Klaudia L/27

 • Lisowski Henryk L/28

  U chłopca stwierdzono autyzm wczesnodziecięcy. Od tego czasu rodzice codziennie pracują nad poprawą stanu zdrowia chłopca

 • Listoś Jakub L/5

 • Lota Aleksandra L/3

 • Lubina Grzegorz L/41

 • Lubiński Wojciech L/2

  Wojtek urodził się w 28 tygodniu ciąży. Obecnie 6 letni chłopiec choruje na grzybicze porażenie ośrodkowego układu nerwowego, grzybicze uszkodzenie siatkówki prawego oka oraz głęboki niedosłuch.

 • Lueck Wojciech L/21

  U Wojtusia w wieku trzech lat stwierdzono Zespół łamliwego chromosmu x jest to choroba genetyczna.Wojtuś wogóle nie mówi żeby zaczął normalnie funkcjonowac potrzebna jest codzienna rehabilitacja i logopeda.

 • Lukas Wiktoria L/15

  U dziewczynki zdiagnozowano obustronny niedosłych wysokotonowy.

 • Lupa Helena L/35

 • Machado Liske Nathan M/22

  Nathan ma 7 lat i jest dzieckiem autystycznym. W wieku 2 lat zostaly zauwazone u niego roznice, ze nie rozwija sie jak inni jego rowiesnicy najbardziej rzucalo sie to ze nie mowi. Nathan jest pogodnym dzieckiem ze swoimi malymi kaprysami:)ale widac ze bardzo chce sie uczyc i poznawac swiat. Niestety tylko dzieki kosztownym rehabilitacjom i zajeciom z pedagogiem logopeda i wieloma innymi potrzebnymi specjalistami ma on mozliwosc by wyjsc ze swojego swiata i nauczyc sie zyc w naszym spoleczenstwiw jak najlepiej.

 • Maciejewska Agata M/23

 • Maciejewska Alicja M/20 - Apel o pomoc

  Alicja choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), choroba postępuje powoli jedyną szansą na "normalną" egzystencję dla dziewczynki jest rechabilitacja oddechowa i fizykoterapia. Alicja ma problemy z samodzielnym poruszaniem się, choruje od 2 roku życia.

 • Maciąg Marcelina M/47

 • Mackiewicz Aleksander M/1

  Aleksander urodził się z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym. 18-latek ma niedowład czterokończynowy, potrzebuje ciągłej i długotrwałej rehabilitacji.

 • Mackiewicz Marcel M/34

 • Magdziak Patryk M/11

 • Magiera Patryk M/45

 • Majchrowska Marianna M/21

  Do wieku 2 lat Marianna rozwijała się prawidłowo. W 2010 nastąpił regres mowy diagnozowana w ICZMP Łódź na oddziale neurologiipod kontem padaczki i autyzmu. Od kwietnia 2011 uczestniczy w zajęciach dogoterapii ,SI i pracuje z logopedą.

 • Majewska Zuzanna M/19

 • Majtczak Izabela M/32

 • Makatun Barbara M/74

 • Makiewicz Magdalena M/25

  Magda jest dziewczynką z Zespołem Downa. Zdiagnozowano także wrodzoną wadę serca w postaci ubytku przedsionkowo komorowego, a w późniejszym czasie również obustronny głęboki niedosłuch.

 • Makowski Krzysztof M/67

 • Makowski Paweł M/7

 • Maksymilian Koliński K/72

  Maksymilian choruje na na autyzm wczesnodzicięcy. Korzysta z wieloprofilowej rehabilitacji oraz porad wielu specjalistów.

 • Malatyńska Patrycja M/73

 • Malek Zuzanna M/62

  Zuzia choruje na autyzm dziecięcy. Wymaga stałej terapii, tylko ona gwarantuje poprawę zdrowia dziewczynki

 • Malinka Aleksander M/94

  Alus w lutym 2015 doznal urazu glowy. W szpitalu NZK - niedotlenienie mozgu, spiaczka, obustronna kraniektomia i wodoglowie pourazowe. W kwietniu nieudana proba przywrocenia kosci czaszki. W maju przyjety do Kliniki "Budzik" w stanie spiaczki typu B ze spastyka czterokonczynowa. W czerwcu wstawienie zastawki opanowujacej wodoglowie. W listopadzie rekonstrukcja jednej strony czaszki z uzyciem inplantu. Alus robi stopniowe postepy neurologiczne (slyszy dzwieki i lokalizuje je, reaguje i prawidlowo lokalizuje dotyk i bol) lecz pozostaje w spiaczce typu B + badania wykazuje brak odpowiedzi impulsow wzrokowych.

 • Malinowska Jaśmina M/36

  Jaśmina urodziła się z rozszczepem górnej wargi i wyrostka zębodołowego jak również niedosłuch. Jest  pod opieką rechabilitanta. Dziewczynka wymaga conajmniej dwóch operacji.

 • Malinowski Jakub M/64

  Jakub choruje na cukrzycę typu 1.

 • Malinowski Maciej M/46

 • Manysiak Andrzej M/12

 • Marcel Siwik S/143

 • Marciniak Adrian M/65

  Adrian zmaga się  od urodzenia z wadą serca - przełożenie tętnic wielkich. Jest pod stałą opieką kardiologa, ponadto ma alergię i jest pod opieką dietetyka. Jest bardzo radosnym i pogodnym dzieckiem.

 • Marciniak Amelia M/26

 • Marcinkowski Jakub M/68

 • Marcinowski Radosław M/8

 • Mardas Jan O/8

  Pan Jan w 2004 roku doznał urazu czaszkowo-mózgowego z niedowładem lewej kończyny górnej i dolej. Od tej pory jest uzależniony od innych i wymaga całodobowej opieki. Tylko ciągła i systematyczna rehabilitacja daje mu szansę na poprawę zdrowia i lepsze życie.

 • Marendziak Natalia M/40

  Natalia urodziła się z zaćmą wrodzoną obu oczu , małooczem oka lewego, zrostami. W wieku 2 i 3 miesięcy miała operację zaćmy w Centrum Matki - Polki w Łodzi. W wieku 10 lat pojawiła się jaskra, na którą Natalia była operowana w 2010 roku. Od tego czasu Natalia widzi tylko 5% ( widzenie szczątkowe) jest pod opieką rehabilitacyjną.

 • Markiewicz Amelia M/48

 • Markowiak Marcin M/24

 • Markowski Piotr M/56

 • Marszałek Bogdan M/49

 • Massel- Chara Julia M/58

 • Massel- Chara Maja M/57

 • Matlak Marysia M/44 - Apel o pomoc

 • Matusiewicz Jakub M/63

  Kubus urodził się w maju 2012 roku. Stwierdzono u niego opóźniony rozwój psychoruchowy, obniżenie napięcia mięśniowego oraz łagodne wodogłowie. Od 5 m-ca życie jest intensywnie rehabilitowany, pierwsze postępy pojawiły się po kilku miesiącach ciężkiej pracy, jednak dla dalszgo rozwoju konieczna jest dalsza rehabilitacja

 • Matwiejko Izabela m/95

  Izabela cierpi na genetyczną chorobę obejmującą układ nerwowy, naczyniowy, kostny, oczy i skórę zwaną chorobą Recklinghausena typu 1.

  Choroba została wykryta w granicach 3 roku życia siostry, kiedy to na jej ciele zaczęły pojawiać się plamki w kolorze „caffe latte”.  Choroba powoduje różne defomracje kostne, stąd też operacja klatki piersiowej w 2009 r.  oraz obecnie operacja skoliozy III-go stopnia. Nie ma leków na tą chorobę. Siostra korzysta ze stałej opieki w poradniach: neurologiczna, enokrynologiczna, kardiologiczna, okulistyczna, laryngologiczna, ortopedyczna oraz w poradni fakomatoz w Bydgoszczy.  Choroba musi być na bieżąco monitorowana, aby móc zapobiegać pojawiającym się obajwom. W układzie nerwowym ma licznie rozsiane nerwiakowłókniaki. Ponadto choruje na niedoczynność tarczycy, przez co też jest niewielkiego wzrostu, bo ma 138 cm w wieku prawie 15 lat. Ma także krótkowzroczność i zdniagnozowane guzki Lischa w oczach, które potwierdzają chorobę.

 • Mazurek Bartosz M/2

  Bartuś ma 6 lat. Od urodzenia cierpi na MPDz czterokończynowe, ma uszkodzony nerw wzrokowy. Chłopiec cierpi także na padaczkę lekooporną, która w znacznym stopniu utrudnia rehabilitację. Choć lekarze mówili, że będzie rośliną to rodzice nigdy nie przyjeli tego do wiadomości. Wieżą, że dzięki rehabilitacji i wsparciu dobrych ludzi uda się choć częściowo odzyskać jego sprawność.

   

 • Mazurek Ewa M/76

  Pani Ewa choruje na obustronne zwichnięcie stawów biodrowych, w dzieciństwie przeszła szereg zabiegów

 • Maćkowiak Hanna M/18

 • Małecka Adrianna M/72

 • Mańczak Mateusz m/93

 • Maślak Dariusz m/50 - Apel o pomoc

 • Mejer Filip M/54 - Apel o pomoc

  Filip uległ poważnemu wypadkowi w sierpniu 2013 r. Jadąc rowerem wyjechał wprost pod zbliżającą się ciężarówkę. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń i złamań, jednak najgorszy okazał się uraz mózgowo-czaszkowy. Ponadto stwierdzono jeszcze wodogłowie, płynotok oraz zapalenie ropne opon mózgowych. W chwili obecnej przebywa w Klinice ,,Budzik", wszyscy oczekują aż wybudzi się z długiego snu... W tym czasie wymaga jednak intensywnej rehabilitacji i leczenia.
 • Mendrzycki Marcin M/38

  Marcin uległ poważnemu wypadkowi w 2012 roku. Przez 3 m-ce był w stanie śpiączki, doznał urazu czaszkowo-mózgowego z niedowładem czterokończynowym spastycznym. Początkowo lekarze wątpili w szanse przeżycia Marcina, w chwili obecnej dzięki intensywnej rehabilitacji Marcin powoli powraca do zdrowia. Przed nim jednak ogrom pracy.

 • Mendyk Marcelina M/39

 • Metack Jerami M/96

  Jestem mamą samotnie wychowującą dwóch chłopców w wieku 10 i 3,5 roku. Ojciec dzieci zmarł nagle we wrześniu 2012 roku.

  Jeremi, którego zdjęcie przesyłam w załączniku, urodził się z Zespołem Downa, w siódmym miesiącu życia doszła padaczka lekooporna.

  Od samego początku mały jest stymulowany poprzez ćwiczenia ruchowe, logopedyczne, masaże itp. na NFZ i prywatnie.

  Od 1,5 roku jest też pod opieką neurologów ze szpitala im. Marciniaka we Wrocławiu. Przyjmuje bardzo dużo leków.

  Dzięki podjętym działaniom, Jeremi zaczął samodzielnie siadać w wieku trzech lat, teraz próbujemy pionizacji (która po tegorocznym turnusie w ZABAJCE 2 w Złotowie coraz lepiej idzie).

   

  Przed nami jeszcze długa droga do osiągnięcia minimalnej samodzielności, ale dzięki pomocy wielu ludzi ten cel wydaje się osiągalny.

 • Michalski Andrzej M/51

 • Mielcarek Małgorzata M/37

  Małgosia urodziła się w 1980 roku, jednak rodzice długo nie cieszyli się swym zdrowym dzieckiem. Małgosia w wieku 1,5 roku zachorowała na wirusowe zapalenie mózgu. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim, mówi pojedyńcze wyray, nie potrafi czytać ani pisać. Wymaga stałej i kosztownej rehabilitacji.

 • Mika Jacek M/75

 • Mikołajczyk Mateusz M/30

 • Mikołajczyk Oliwier M/27

 • Miks Gabriel M/97

  Gabryś urodził się w 2012 roku, w 40 tygodniu ciąży, jako pierwsze dziecko. Synek rozwijał się bez większych problemów, dając nam niewyobrażalne szczęście i dumę.

  Niestety taka idylla nie trwała długo – krótko po drugich urodzinach Gabrysia przypadkowe uwagi opiekunki ze żłobka odnośnie zachowania synka zaniepokoiły nas i zmotywowały do znalezienia przyczyn braku reakcji na imię, braku zainteresowania zajęciami manualnymi, nawiązywania kontaktu z innymi dziećmi, kręcenia się w kółko i „używania” ręki drugiej osoby do niektórych czynności, np. włączenia przycisku zabawki, zapalenia włącznika światła. Z biegiem czasu zauważaliśmy kolejne niepokojące zachowania: układanie zabawek w jednym rzędzie, momenty „zawieszenia” naszego dziecka patrzącego się w pustą ścianę czy sufit, brak rozwoju mowy, rozchwianie emocjonalne, autoagresję i inne.

  Po kilku ciężkich miesiącach, pełnych niepokoju, mieliśmy już diagnozę – autyzm wczesnodziecięcy i zaburzenia w zakresie integracji sensorycznej. Zapisaliśmy Gabrysia do placówki integracyjnej, wprowadziliśmy dietę bezcukrową i częściowo bezmleczną (zastąpiliśmy mleko krowie kozim) i zaczęliśmy wspólną walkę o rozwój naszego dziecka.

  Podjęta terapia pedagogiczna, psychologiczna, logopedyczna, zajęcia z zakresu integracji sensorycznej oraz zastosowana dieta powoli zaczęły przynosić rezultaty – zniknęła autoagresja, pojawił się natomiast gest wskazywania palcem ciekawego obiektu, zainteresowanie otoczeniem i innymi osobami. Ponadto Gabryś zaczął świadomie wymawiać pierwsze słowa, chociaż nie potrafi wyartykuować jeszcze wszystkich głosek.

  Cieszymy się postępami naszego radosnego, pełnego życia synka, chociaż wiemy, że przed nami jeszcze bardzo długa droga do wyrównania różnic w porównaniu do jego rówieśników, a w przyszłości do godnego, samodzielnego życia.

   

   

 • Milczarek Zuzanna M/31

  U Zuzi zdiagnozowano wzmożone napięcie, które uniemożliwia prawidłowy rozwój psychoruchowy dziecka. Dodatkowa diagnoza to zaburzenia koordynacji ruchowej. Dziewczynka obecnie nie mówi, nie chodzi, wymaga stałej rehabilitacji.

 • Milejska Oliwia M/14

 • Milewski Kevin M/92

  Kevinek urodził się we wrześniu 2007r. Zespół Downa, ubytek przegrody międzykomorowej, malformacje odbytu i odbytnicy oraz niedoczynność tarczycy- z takimi wiadomościami urodził się nasz synek. Po kilku operacjach gdy Kevcio zaczął dochodzić do siebie doszła choroba, bardzo rzadka choroba genetyczna Moyamoya a z nią udar mózgu i padaczka. Kevin na dzień dzisiejszy nie mówi, nie chodzi i ma sparaliżowaną prawą stronę ciała. Kevcio pomimo przeciwności lodu jest bardzo dzielnym i wesołym chłopcem. We wszystkich czynnościach pomagamy mu i malutkimi kroczkami robi postępu, ale wciąż przed nim długa i ciężka droga do poprawy stanu zdrowia. Nasz synek wymaga ciągłej rehabilitacji jak również opieki wielu specjalistów, lekarzy logopedy, neurologa, i wielu innych.

 • Miller Mateusz M/84

 • Minakowska Aleksandra M/9

  Ola urodziła się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

 • Minda Artur M/55 - Apel o pomoc

 • Minda Maksymilian M/52

 • Miotk Jakub M/86

 • Misiak Tomasz M/66

 • Misiura Monika M/17

 • Molicki Dawid M/77

  Dawidek urodził się 05.06.2013r. Choruje na kraniostenozę złożoną, która polega na zbyt szybkim zrastaniu się kości czaszki. Wymaga wieloetapowego leczenia neurochirurgicznego i opieki wielospecjalistycznej. Gdy Dawidek miał 9 miesięcy przeszedł pierwszą operację, która byłapoczątkiem walki o zdrowie naszego synka. Obecnie jesteśmy przed operacją, która będzie kolejnym krokiem w drodze po zdrowie. Celem operacji jest nie dopuszczenie do ciasnoty śródczaszkowej i zwiększenia ciśnienia wewnątrzczaszkowego, które prowadzi do zahamowania rozwoju mózgu. Dlatego musimy działać szybciej niż postępująca choroba. Przekazując 1% podatku możesz pomóc Dawidkowi w walce z chorobą. Ze środków zgromadzonych na rzecz 1% będzie można pokryć część wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją naszego synka.

 • Morawski Jacek M/13

  Jacek w 2007 roku został poddany operacji usunięcia guza przysadki mózgowej w wyniku, którego stracił wzrok i węch.
 • Morsztyn Łukasz M/10

  16 letni Łukasz, mieszkaniec Jastrowia, urodził się z przepukliną rdzeniowo-oponową. Przeszedł operację kręgosłupa w Specjalistycznym Szpitalu w Pile. JMa niedowład od pasa w dół.

 • Moś Wiktoria M/82

  Wiktoria urodziła się 28.07.2012 r. z ciężką chorobą genetyczną Zespołem SLO Smitha-Lemliego-Opitza , jest to choroba nieuleczalna. U córki rozpoznano rozszczep podniebienia miękkiego, małogłowie, słaby odruch ssania, cofniętą żuchwę, słabe napięcie mięśniowe, refluks oraz bardzo niski poziom cholesterolu, który musi zażywać przez całe swoje życie.

 • Mroczek Hubert M/69

 • Mrotek Arek M/6

  Arek ma 3 lata, mieszka na terenie gminy Łobżenica. Chłopiec ma zdiagnozowaną padaczkę skrytopochodną z wielopostaciowymi napadami oraz opóźnieniem psychoruchowym.

 • Mrowiec Jan M/53

  Janek urodził się w 31 tyg ciążcy. U chłopca stwierdzono padaczkę oraz Mózgowe Porażenie Dziecięce.

 • Mrozek Gabriela

  Gabrysia urodziła się 25.01.2015r.w 36 tyg.ciąży.Już w brzuszku zahamowany był wzrost,tzw.hipotrofia wewnątrzmaciczna.CC wykonano z powodu obumarcia łożyska.Po urodzeniu 3doby była w inkubatorze ze względu na szybkie oziebianie ciała. Od momentu przyjscia na świat do chwili obecnej są trudności z karmieniem i bardzo małe przyrosty masy ciała. Po wielokrotnych badaniach,pobytach w szpitalach,diagnozach zostało wysuniete podejrzenie zespołu Silvera-Russela. jesteśmy w trakcie diagnostyki w tym kierunku. U Gabrysi dalszy rozwój uwarunkowany jest w znacznym stopniu współistniejacymi wadami wrodzonymi.Wystepująca hipoglikemia związana jest z zaburzeniami odżywiania.Objawia się częstym niepokojem ruchowym(trzepotanie rączkami,wybuchy złości).Gabrysia zmaga się z obnizonym napięciem mięśniowym-raczkuje-nie chodzi. Wskazana jest dieta bez białka mleka krowiego(uczulenie),wysokokaloryczne pokarmy,odżywki. Gabriela jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów aby monitorować jej rozwój:neurologa,alergologa,hematologa,genetyka,logopedy,psychologa. Konieczna jest  długotrwała rehabilitacja,aby Gabrysia mogła być w przyszłóści samodzielna.

 • Mróz Ewelina M/5

 • Mróz Mateusz M/35

 • Mróz Sylwia M/4

 • Mróz Tomasz M/60

 • Musiał Aleksandra Joanna M/43

 • Musiał Szymon M/70

 • Muskała Marcin M/16

 • Muszarski Arkadiusz M/3

  Arek choruje na autyzm. Rozwijał się prawidłowo do 4 roku życia, wtedy jednak przeszedł regres w rozwoju. Od tej pory wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Dodatkowo ma zespół oporności na hormony tarczycy, jest pod opieką kardiologa, endokrynologa i lekarza DAN. Autyzm nieleczony jest chorobą postępująca, dlatego też wymaga stałej rehabilitacji.

 • Mykhaylo Plisak P/68

  U chłopca stwierdzono Mózgowe Porażenie Dziecięce, na jego skutek rozwój psychoruchowy dziecka jest opóźniony.

 • Mączyński Eryk M/85

  Eryk urodził się zdrowy w 2009 r, ale jeden dzień sprawił, że wszystko się zmieniło. 14 czerwca 2015 roku na festynie parafialnym Eryka przygniótł żle zabezpieczony dmuchany zamek. W stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do szpitala we Wrocławiu. Zdiagnozowano u niego krwiak przymózgowy w okolicy ciemieniowo-potylicznej, niedowład czterokończynowy najsilniej wyrażony w kończynie górnej prawej, afazję (utrata mowy) i obustronne stłuczenie miąższu płucnego. Chłopiec wymaga ciągłej rehabilitacji i stałej opieki logopedy, ponieważ afazja nie ustępuje

 • Męcik Tymoteusz M/71

 • Naczk Patrycja N/25

  W 2013 roku Patrycja przeszła krwiopochodne ropne zapalenie kości i stawów prawej kości udowej. W okresie okołoporodowym przebyła zapalenie gronkowcowe kości udowej prawej. W wieku trzech lat przebyła również zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych czego następstwem była padaczka pozapalna.

 • Naczk Łukasz N/24

  Łukasz urodził się w 2011 roku, choruje na skoliozę. Choroba ta wymaga wielu ćwiczeń i wizyt lekarskich.

 • Nakliccy Anna i Andrzej N/23

  Pan Andrzej w wypadku samochodowym doznał urazu stawu biodrowego w postaci zerwania nerwu kulszowego. Pani Anna doznała urazu stawu ramiennego, choruje też na astmę.

 • Narel Jakub N/15

  Jakub urodził się w 24 tygodniu ciąży, ważył jedynie 985 g. Do tej pory przebywaw szpitalu w Poznaniu na intensywnej terapii noworodka. Przeszedł bardzo ciężkie niedotlenienie, które spowodowało zatrzymanie akcji serca został poddany 10 minutowej reanimacji. Kuba otrzymał zaledwie 1 pkt w skali Apgar nie oddycha samodzielnie. Będzie wymagał rehabilitacji oraz opieki wielu specjalistów.

 • Narodzonek Szymon N/30

  Szymonek urodził się 29.01.2013 r. Był zdrowym dzieckiem... Niestety gdy skończył 4 miesiące zaczął słabnąć i tracić na wadze... Wylądowaliśmy w szpitalu. Okazało się że ma silną anemię, bakterie w moczu ale najgorsze było to, że zupełnie przestał być aktywny.... Leżeliśmy w szpitalu do czasu aż skończy się antybiotyk i przetransportowano nas do szpitala dziecięcego w Toruniu na oddział neurologiczny.... Tam zdecydowano że trzeba zrobić MRI... Na szczęście okazało się że komory mózgowe są delikatnie powiększone a zaniki korowe również są niewielkie.... nie było tam nic strasznego co mogło powodować że półroczne już wtedy dziecko nie potrafiło zacisnąć piąstki... (kliknij więcej)

 • Nawroccy Kinga i Norbert N/9 - Apel o pomoc

 • Nester Weronika N/16

  Weronika jest dziewczynką słabowidzącą (astygmatyzm, oczopląs), dodatkowo ma wadę mowy, otyłość oraz upośledzenie w stopniu lekkim. Najprawdopobniej przyczyną tych zaburzeń jest zespół wad genetycznych Bordet-Biedl, jednak do chwili obecnej specjalistom nie udało się jeszcze postawić ostatecznej diagnozy.

 • Netzel Jakub N/4 - Apel o pomoc

 • Nicpoń Grzegorz N/26

 • Niebrzydowski Maciej N/13- Apel o pomoc

 • Niekłań Radosław N/2


  Radek ma 19 lat. Przed ukończeniem pierwszego roku życia zdiagnozowano u niego mieszaną postać Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Więcej informacji o Radku znaleźć można na jego stronie, aby ją zobaczyć KLIKNIJ TUTAJ

 • Niemiec Zofia N/28

  Zosia jest wcześniakiem, urodziła się w 26 tyg. ciąży.
  Rozpoznanie kliniczne: skrajne wcześniactwo, skrajnie niska masa ciała, przetrwały przewód tętniczy- zabieg operacyjny, zespół ogólnej reakcji zapalnej, dysplazja oskrzelowo-płucna, retinopatia wcześniacza I stopnia.
  Choroba główna oraz choroby współwystępujące: mózgowe porażenie dziecięce- postać piramidowa, diplegia spastyczna, zaburzenie koordynacji wzrokowo- ruchowej, zez. 
  Zosia od momentu narodzin jest pod stałą opieką lekarzy: neurologa, okulisty, kardiologa, laryngologa, psychologa, logopedy,audiologa, ortopedy, 2x w tygodniu  rehabilitacja w Mysłowicach.
  2014r- Zosia zaczęła uczęszczać do Przedszkola Integracyjnego Zielona Lokomotywa w Mysłowicach-Kosztowy.
 • Nieruszewski Paweł N/29

  Dziecko przewlekle chore , pod opieką specjalistów- psychologa, neurologa,okulisty. U chłopca rozpoznano zespół nadpobudliwości ruchowej z zaburzeniami emocji i zachowania. Dodatkowo występuje wada wzroku.

 • Niewińscy Jakub i Julia N/102

 • Nieznalski Michał N/10

  Michał cierpi na autyzm dziecięcy, padaczkę, atropowe zapalenie skóry oraz zróżnicowane zniekształcnie stóp.

 • Nita Katarzyna N/6

 • Nitka Dominik N/11- Apel o pomoc

 • Norko Mateusz N/8

 • Nowaczyk Karolina N/14

  Karolina choruje na lekkie porażenie mózgowe, które jest skutkiem niedotlenienia okołoporodowego. Od pierwszych chwil życia jest pod opieką neurologa, rehabilitantów, psychologa i logopedy. Dziewczynce brakuje równowagi i stabilności do samodzielnego poruszania się.

 • Nowak - Sadzik Weronika N/18

  Weronika urodziła się w 2010 r. W wieku 17 miesięcy stwierdzono Zespół Williamsa.Od kilku lat uczęszcza na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju, gdzie ma zajęcia z logopedą, psychologiem, pedagogiem. W związku z tym, iż wolniej się rozwijała konieczne byłe rownież zajecia z rehabiltiantem. W chwili obecnej dziewczynka ma opóźnienie psycho- motoryczne i zaburzenia równowagi. Jest pod opieką wielu specjalistów m.in endokrynologa, psychologa, logopedy, cały czas wymaga dalszej rehabiltiacji.

 • Nowak Jakub N/17

  Jakub zaledwie po dwóch tygodniach życia zachorował na zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych. Ma również wrodzoną wadę serca oraz poszerzenie lewej nerki. Chłopiec bardzo mało mówi

 • Nowak Jarosław

  N/5

 • Nowak Joanna Julia N/21

  Asia ma zdiagnozowane ADHD, obecnie jest w trakcie diagnozy w kierunku Autyzmu bądź zespołu Aspergera. Ma również wadę wzroku - astygmatyzm.

   

 • Nowak Magdalena n/7

 • Nowak Szymon N/19

 • Nowakowscy Krzysztof i Natalia N/1

  Krzyś urodził się w 25tc.z wagą 860gram w ciężkiej zamartwicy okołoporodowej,choruje na dziecięce porażenie mózgowe.

  Natalia urodziła się w 34tc.z cytomegalią ,toxoplazmozą ,niedotlenieniem okołoporodowym,wadą serca VSD i ASD II.Choruje na wodogłowie komunikujące,padaczkę objawową,niedoczynność tarczycy,reflux żołądkowo-przełykowy,wadę serca ASD II,zez zbieżny naprzemienny.Ma znaczny niedobór masy ciała.Ma 2 latka i 8 mies. waży 7800gram ,wiotkość uogólnioną i bardzo opóźniony rozwój psychoruchowy.

 • Nowakowski Adrian N/3 -Apel o pomoc

  Adrian mając 8 lat uległ wypadkowi i doznał urazu czaszkowo -mózgowego z niedowładem cztero -
  kończynowym spastycznym, po wypadku lekarze nie dawali mu żadnych szans na powrót do normalnego
  życia. Adrian miał nie widzieć, nie mówić, nie chodzić, ale dzięki rehabilitacji już dziś mówi, ma kontakt z
  otoczeniem, widzi, zdaje sobie sprawę z tego, co się z nim stało. Przez Adrianem jednak jeszcze długa, kompleksowa rehabilitacja.

 • Nowicka Marta n/22

  Marta przyszła na świat z rzadką chorobą genetyczną ,,mnogie wyrośla chrzęstno kostne z niedoborem hormonu wzrostu i masy ciała o podłożu nowotworowym". Schorzenie to ma charakter postępujący. Dziewczynka przeszła już 15 operacji ortopedycznych, wymaga stałej, specjalistycznej opieki i rehabiltiacji, oraz leków.

 • Nowosad Robert N/100

 • Nowosielski Oskar N/98

  Oskar jest pogodnym chłopcem, który od pierwszych miesięcy życia cierpi na szereg rożnych chorób, które wpływają na jego poprawny rozwój. Dlatego tak ważna jest pomoc aby móc podjąć odpowiednią rehabilitację. Chłopiec cierpi na padaczkę ogniskową wtórnie­ ogólniającą się, całościowe zaburzenie rozwoju pod postacią autyzmu dziecięcego, astmę oskrzelową, zaburzenie OUN z poszerzonymi płynami mózgowo­rdzeniowym, niedawno przeszedł zakażenie Toksoplazmozą. Wszystkie te choroby powodują, że Oskar nie jest wstanie poprawnie funkcjonować w społeczeństwie. Częste stany zapalne układu oddechowego, stany padaczkowe, bóle głowy oraz zachowania autystyczne (w tym nadwrażliwość dotykowa, słuchowa , nadwrażliwość na światło) sprawiają że nie jest wstanie uczęszczać do przedszkola. Tak ważnym jest teraz podjąć walkę o jego zdrowie, bo jest to możliwe.

 • Odor Hubert O/15

 • Odor Maksymilian O/23

  Maksymilian Odor ( O /23) urodził się 21.02.2012 r. , W styczniu 2014r.  zdiagnozowano u niego niedotlenienie okołoporodowe, a  w sierpniu 2015 r. autyzm atypowy.
  Maksymilian z uwagi na problemy neurorozwojowe jest pod opieką poradni neurologicznej, a także alergologicznej ( alergia pokarmowa, AZS) okulistycznej (aparatowana wada wzroku) i endokrynologicznej ( niedoczynność tarczycy i obustronne wnętrostwo - już zooperowane). Maksymilian jest cały czas pieluchowany - nie zgłasza potrzeb fizjologicznych.
  Rozwój psychoruchowy jest opóźniony i kształtuje się na poziomie dziecka 23 - miesięcznego, opóźniony jest również rozwój komunikacyjnej funkcji mowy.
  Maksymilian wymaga stałej intensywnej terapii psychologicznej, logopedycznej i  integracji sensorycznej oraz terapii ręki .

 • Odważny Nikodem O/1

  Nikodem choruje na MPD.

 • Ogar Jakub O/20

 • Ogonowska Agata O/4

 • Olbert Radosław O/6

 • Oldenburg Paweł Piotr O/19

  Po kilku latach bardzo bolesnych dolegliwości nastąpił przełom w diagnostyce i poznałem co mnie dręczy.W 2011 r. przeprowadzono kilka zabiegów i operację diagnostyczną,wynik -nowotwór złośliwy-Chłoniak Hodgkina.Powikłania po chemioterapii i operacji spowodowały uszkodzenie stawu biodrowego. Sprawiło to ,że poruszam się o dwóch kulach.Operacja wyklucza u mnie wstawienie standardowego stawu ,a ten który jest dla mnie właściwy nie jest refundowany przez NFZ.W Polsce wykonano dopiero trzy takie operacje ze względu na stronę finansową ,za granicą są one wykonywane w standardzie.Moim największym marzeniem jest poruszać się o własnych siłach ,pracować i spełniać się zarówno jako mąż i ojciec.To wszystko zostało mi zabrane .Mam 45 lat i 7-mioro dzieci ,najmłodszy ma dopiero 7 lat.Chciałbym towarzyszyć Mu w drodze do dorosłości.Muszę jednak brać pod uwagę ,że ta choroba atakuje w najmniej oczekiwanym momencie.Proszę pomóżcie  mi wygrać walkę o życie-to jest moje wołanie o pomoc.

 • Olejniczak Damian O/18

 • Olejniczak Michał O/21

 • Oliwia Damięcka D/7

 • Oliwia i Zuzanna Szkudlarek Sz/14 - Apel o pomoc

  Dziewczynki przyszły na świat w niespełna 29 tygodniu ciąży. Oliwia w ciężkiej zamartwicy, z policytemią, leukomalacją okołokomorową, obydwie z głęboką niedokrwistością, wrodzonym zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową, żółtaczką, sepsą.
  Oliwia pierwszych 9 dni życia spędziła podłączona do respiratora, obydwie miały czterokrotnie przetaczaną krew.
  U Oliwii głębokie wcześniactwo, krwawienie dokomorowe oraz torbiel podwyściółkowa (o średnicy 5 mm) w bocznej komorze główki spowodowały wzmożone napięcia mięśniowe, co za tym idzie, ma poważnie opóźniony rozwój psychoruchowy. Do tego wszystkiego dochodzi astygmatyzm oraz zez na lewe oczko.
  Na dniach dziewczynki skończą 2 lata, Oliwka niestety nadal nie chodzi, nie potrafi samodzielnie stanąć, wymaga ciągłej rehabilitacji oraz zajęć ze specjalistami z wielu dziedzin.

 • Olszanowska Edyta O/2

  Edyta, mieszkanka Złotowa, ma stłuczony pień mózgu i pourazowe wodogłowie.
 • Orda Oliwia O/9

 • Ortel Aleksandra O/17

 • Orłowska Katarzyna O/12

 • Oset Karolina O/14

  Karolina urodziła się w 38 tygodniu ciąży. Zdiagnozowano u dziewczynki Zespół Downa, Jest pod stałą opieką poradni genetycznej , neurologicznej, psychologicznej, kardiologicznej, gastrologicznej.

 • Osmenda Adam O/11

  Pan Adam cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, niedowład czterokończynowy, porażenie splotu barkowego prawego.

 • Osmulska Zuzanna O/22

  Zuzia urodziła się w sierpniu 2010 roku. Od razu po porodzie neonatolodzy zwrócili uwagę na obniżone napięcie mięśniowe oraz cechy dysmorfii twarzoczaszki. Podejrzenie wiec padło na chorobę genetyczną, która potwierdziła się w kolejnych badaniach. Delecja 15 chromosomu w odcinku 26.1 gen ACAN. Wada ta jest niezwykle rzadka. Codziennie, nie tylko podczas terapii, ale w każdej chwili, Zuzia walczy ze swoim ciałkiem aby móc się poruszać. Mimo, że ma ponad 5 lat jeszcze samodzielnie nie chodzi. Od jakiegoś czasu siada samodzielnie oraz "zajączkuje" co nas bardzo cieszy. Zuzia również nie mówi. Porozumiewamy się za pomocą gestów, które Zuzia bardzo widocznie nam pokazuje. Od 6 tygodnia życia Zuzia jest rehabilitowana różnymi metodami. Bobath, Vojta a teraz również zajęcia w kombinezonach TheraSuit, TheraTogs oraz Dunag. Zuzia uczestniczy także w wielu dodatkowych zajęciach m.in. terapia wzroku, hippoterapia, zajęcia w wodzie, terapia ręki, integracja sensoryczna, logopeda. Kilka razy w roku Zuzia wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne, trwające od 2 do 4 tygodni. W wieku około 5 miesiącażycia u Zuzi zdiagnozowano obustronny niedosłuch. Została zaaparatowana najnowszej technologii aparatami słuchowymi Widex Baby 440. Dzięki nim oraz terapii słuchu po roku, słuch całkowicie się wyrównał. Każda terapia i każdy dzień, przybliża Zuzinke do samodzielności. Mimo,że ćwiczenia nie sąłatwe, Zuzia daje z siebie każdego dnia wszytsko żeby móc zacząćsamodzielnie chodzić. Każdego dnia widzimy postępy, co mobilizuje nas rodzicow do szukania nowych terapii, które mamy nadzieje pozwolą Zuzi w przyszłości być samodzielną i niezależnąosobą

 • Ossowski Waldemar O/13

  Pan Waldek choruje od urodzenia. W chwili obecnej porusza się na wozku prz wsparciu innych osób, wymaga stałej opieki, nie jest w stanie samodzielnie wykonywać czynności dnia codziennego.

 • Ostaszewska Patrycja O/7 - Apel o pomoc

 • Ostrowskie Natalia i Zuzanna O/16

 • Osuch Katarzyna O/10

  Pani Katarzyna cierpi na Mózgowe porażenie dziecięce, porusza się na wózku inwalidzkim, ma problemy ze wzrokiem.

 • Osuchowski Adrian O/5

 • Oziębała Zuzanna O/3

 • Pabich Gabriel P/57 - Apel o pomoc

 • Pabich Marta P/2

  Marta jest to radosna i pogodna 5-letnia dziewczynka, która urodziła się ze złożoną wadą mózgu, dysgenezją ciała modzelowatego, szerokozakrętowością i padaczką - zespół Westa. W wyniku choroby Marta nie siedzi, nie mówi, wymaga stałej opieki drugiej osoby. Szansą na jej usprawnienie jest jedynie intensywna rehabilitacja, zarówno w domu, jak i w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych. Dzięki rehabilitacji robi postępy, a jej każdy maleńki postęp to dla rodziców ogromna radość i chęć do dalszej, ciężkiej pracy.

 • Pabisiak Mariusz P/58

  Nazywam się Mariusz Pabisiak urodziłem się w 1991r.

  Trzy lata temu jadąc na studia do Koszalina uległem wypadkowi samochodowemu w wyniku ,ktorego doznałem urazu czaszkowo-mózgowego i zostala sparaliżowana moja cała praw strona ciała pod wpływem silnego uderzenia.

  Byłem w bardzo ciężkim stanie,gdzie lekarze nie dawali mi szans na przeżycie jednak chciałem żyć i z najcięższego stanu wyszedłem dzięki państwa dotychczasowej pomocy.

  Teraz pragne wstać i stanąć na nogi ,stać się osobą w pełni zdrową i samodzielną .

  Jeszcze niewyrażnie mówię,ale pomimo tego mogę porozumiewać się z innymi osobami.

  Rodzice starają się , jeżeli pozwalają na to finanse abym wyjeżdżał na rehabilitacje.

  Jednak są one bardzo kosztowne 2 tygodnie kosztują 5,300

 • Pacholik Emilia P/18

  U Pani Emilii stwierdzono nowotwór piersi, przeszła zabieg mastektmii piersi prawej jest przed operacją rekonstrukcji.

 • Palacz Karol P/84

  U Karola zdiagnozowano szerokozakrętowość mózgu z prawostronnym niedowładem kończyn.

 • Palicka Maria P/29

 • Paliński Dawid P/42

 • Palmowska Olga P/63

  Pierwsze niepokojące objawy choroby Olgi rodzice dostrzegli gdy miała roki 7 miesięcy. Pojawiły się wówczas częste biegunki a brzuszek zaczął nienaturalnie nabrzmiewać. Przez kolejne 6 miesięcy lekarze nie byli w stanie postawić prawidłowej diagnozy, aż do kwietnia 2013 r. Stwierdzono nowotwór ganglioneuroblastoma III stopnia wydzielający wazoaktywny peptyd jelitowy VIP, który powodował biegunki. Ten rodzaj nowotworu jest niezwykle rzadki u dzieci, w szpitalu w Łodzi, w którym prowadzone jest leczenie był to dopiero drugi przypadek w historii istnienia tej placówki. Do tej pory Olga przeszła dwa zabiegi operacyjne, chemioterpaię oraz radioterapię.  Olga jest radosnym, pełnym energii dzieckiem a my chcemy dołożyć wszelkich starań, aby taką zawsze pozostała

 • Panasiuk Justyna P/59

 • Papaj Karolina Wanda P/24

  Karolina urodziła się 25 kwietnia 2007 r. przez cesarskie ciecie. Otrzymała 10 punktów w skali Apgar. W wieku 6 miesięcy zdiagnozowano opóźniony rozwój psychoruchowy, szpotawość nóżek, astygmatyzm, wzmożone napięcie mięśniowe, przykurcz lewej ręki. Od 6 m-ca życia korzysta z wczesnego wspomagania. Zaczęła chodzić mając prawie 2 latka.  Ma opóźniony rozwój mowy.W wieku 4 lat stwierdzono u Karolinki autyzm wczesnodziecięcy. Od 3 roku życia chodzi do przedszkola integracyjnego. Korzysta z 
  terapii sensorycznej, pomocy logopedy, psychologa, pedagoga, rehabilitanta, masażysty. Karolinka bardzo
  lubi muzykę.
 • Parus Tymon P/44

  Tymon urodził się 20 kwietnia 2006r. w Koninie. W pierwszych dniach życia stwierdzono u niego znaczne obniżenie napięcia  mięśniowego oraz opóźnienie rozwoju  psychoruchowego.

  Po kolejnych wizytach u specjalistów w 2007 roku zdiagnozowano u niego bardzo rzadką chorobę genetyczną Zespół Ehlersa- Danlosa (EDS) Jest to choroba nieuleczalna z grupy genetycznych chorób tkanki łącznej spowodowanych wadliwą syntezą kolagenu. Najbardziej charakterystycznym jej objawem jest hipermobilności (wiotkości) stawów.

  Tymon od urodzenia był rehabilitowany najpierw metodą Vojty później Bobath. Niestety choroba spowodowała u niego deformację kręgosłupa (skolioza układowa) oraz stóp(płasko-koślawe).

  W 2012r.poddano go operacji kręgosłupa przy użyciu pretów rosnących (instrumentarium Stryker Xia).

  W 2013r. poddano go kolejnym operacjom: podciągnięcie instrumentarium oraz operacje korekcji stopy najpierw lewej(lipiec 2013r) i prawej (19.11.2013r.) płasko-koślawej z implantem biowchłanialnym do zatoki stępu oraz stabilizacja na drutach Kirschnera.

  Przed nim kolejne zabiegi co półroczna rewizja (podciągniecie) instrumentarium.

 • Paruzel Barbara P/16

  3-letnia Basia z powodu wrodzonej wady genetycznej jest opóźniona w rozwoju psychoruchowym. Dodatkowo ma wrodzoną wadę nerki. Dziewczynka wymaga ciągłej rehabilitacji i stymulacji rozwoju.

 • Pastewski Wiktor P/33

 • Pastewski Wiktor P/33 - Apel o pomoc

 • Patoła Wojciech P/46

  Pan Wojtek w 1999 roku zachorował na nowotwór kości, w  yniu czego amputowano mu lewą nogę. Do dzisiaj nie udało się zakupić protezy, jednak jest to marzeniem Pana Wojtka, która ma marzenie zreazlizować z pomocą Fundacji oraz darczyńców.

 • Pauta Szymon P/30

  Szymon choruje na FAS małogłowie, niedosłuch obustronny, opóźnienia psychoruchowe w stopniu znacznym.

 • Pawlak Emilia P/25

  Pani Emilia choruje na nowotwór złośliwy kości lewej strzałkowej. Leczona jest chemioterapią przedoperacyjną planowana jest również operacja chirurgiczna (resekcja guza) trzy cykle chemioterapii pooperacyjnej oraz rehabilitacja.

 • Pawlak Mateusz P/65

 • Pawlak Patryk P/65

  Patryk choruje na rodzoną jaskrę, w lewym oku ma zaćmę. Przeszedł zabieg wszczepienia soczewki. Choruje również na dystrofię rogówki.

 • Pawliszyn Urszula P/8

 • Pawlukiewicz Daniel P/77

 • Pawłowski Filip P/76

  u Filipa stwierdzono wiele chorób: Mózgowe Porażenie Dziecięce, Wodogłowie oraz hipoplazje ciała modzelowatego

 • Paź Dorota P/6

 • Penkała Ewa P/75

 • Penkała Janina P/4

  Janina, mieszkanka gminy Łobżenica, od 25 roku życia choruje na stwardnienie rozsiane, sprawną ma tylko lewą rękę.
 • Perczak Małgorzata P/96

 • Pernal Igor P/26

 • Pezała Joanna P/92 - Apel o pomoc

 • Piasek Zuzanna P/31

 • Piaskowski-Rodzik Fabian P/7 - Apel o pomoc

 • Piechowiak Oskar P/67

 • Piechowska Maria P/15

  Marysia mieszka w Jastrowiu. Niedługo skończy 18 lat. Na początku roku wykryto u niej nowotwór złośliwy.

 • Piechowski Wojciech P/79

  W 2013 roku u Wojtka zdiagnozowano guza germinalnego. Poddany został zabiegowi jego usunięcia, jednak po 5 miesiącach od zabiego pojawiła się wznowa w jamie brzusznej. Wojtek przeszedł 4 cykle chemioterapii.

 • Piekarski Maksymilian P/85

 • Piekus Hubert P/13

 • Pietrakowska Martyna P/36 - Apel o pomoc

 • Pietrucha Julia P/38

 • Pietruszka Anna P/81

 • Pietrzak Karol P/69 - Apel o pomoc

 • Pietrzniak Izabela P/21

 • Pilarczyk Daniel P/37

  Daniel urodził się 25.04.2011 roku w 31 tygodniu ciąży. Początkowo wykryto w jego główce 5 torbieli, następnie niedoczynność tarczycy, a kiedy skończył 4 miesiące silnie wzmożone napięcie mięśniowe. Od tamtej pory Daniel jest systematycznie rehabilitowany. Teraz Daniel ma stwierdzone dziecięce porażenie mózgowe, które uniemożliwia mu poruszanie się, siedzenie, a nawet zabawę. Rehabilitacja przynosi jednak efekty, z dnia na dzień widoczne są efekty ciężkiej pracy. Mamy nadzieję, że Daniel będzie mógł w przyszłości prowadzić samodzielne, normalne życie.

 • Pilarczyk Mirosław P/62

 • Pilarczyk Mirosława P/61

  Pani Mirosłwa choruje na niedokrwistość, zakrzepicę, osteoporozę.

 • Pilarz Bartosz P/82

  Bartek jest opóźniony psycho-ruchowo nie potrafi mówić. mówi jedynie pojedyńcze słowa, ma chwiejny niestabilny chód. Jest pod opieką wielu specjalistów.

 • Pilocik Tymoteusz P/48

  U Tymka zdiagnowano autyzm dziecięcy. Ma poważne trudności z komunikacją. Opóźniony jest u niego rozwój mowy i mimo swoich 4 lat porozumiewanie się z nim jest bardzo utrudnione wpływa to na jego funkcionowanie i kontakty z otoczeniem i rówieśnikami. Tymek ma dobrą pamięć a stosowana terapia przyosi efekty.

 • Pinkiert Szymon P/39

  Szymon z powodu zakażenia wewnątrzmacisznego przyszedł na świat jako wcześniak. Na skutek tego u chłopca wystąpiło opóźnienie rozwoju psycho-ruchowego. Wymawia tylko pojedyńcze słowa, ma trudności z poruszaniem, utrzymaniem równowagi. Chłopiec ma również problemy ze wzrokiem; astygmatyzm, krótkowzroczność oraz zeza. Wymaga różnorodnej, ciągłej rehabilitacji.

 • Piochacz Artur i Mariusz P/27

 • Piontkowska Agnieszka P/94

  Uraz lewego kolana w dzieciństwie, cztery zabiegi operacyjne na kolano. Kolano jest nieprawne, zgina się do pozycji 90stopni. Dyskopatia kręgosłupa.

 • Piontkowski Marek p/95

  Chłopiec z zespołem Aspergera.

 • Piotrowski Tomasz P/101

 • Pisarek Oskar P/43

  U Oskara stwierdzono Autyzm. Chłopiec ma przed sobą całą przyszłość, jednak dla samodzielnego funkcjonowwania wymaga stałej i kosztowej rehabilitacji.

 • Pisarski Jakub P/3

  Kuba urodził się w 25 tygodniu ciąży. Skrajne wcześniactwo spowodowały szereg następstw w postaci opóźnionego rozwoju psycho-ruchowego oraz wodogłowie pokrwotoczne. Obecnie chłopiec ma 3 lata i jak dotąd wielokrotnie był hospitalizowany oraz przebył szereg zabiegów neurochirurgicznych.

 • Pitucha Joanna P/40

  Asia ma 28 lat. Kilka temu miała pozornie niegroźny wypadek i doznała urazu kolana. Niestety na skutek popełnionego błędu lekarzy i komplikacji pooperacyjnych związanych z wykrytymi podczas leczenia chorobami stała się osobą niepełnosprawną (nie może wyprostować kolana, ani go do końca zgiąć, porusza się o kulach). Do tej pory przeszła już 10 operacji i niedługo czekają ją kolejne.  Szansą na powrót do zdrowia i pełnej sprawności fizycznej, której tak bardzo jej brakuje są kolejne zabiegi i długa, kosztowna rehabilitacja.

 • Piwko Rafał P/28

 • Piątkowska Martyna P/1

  U Martyna zdiagnozownano guza kanalu kręgowego na odcinku piersiowym, który zmiażdżył rdzeń kręgowy. Na skutek ucisku na rdzen, mimo częściowego usunięcia guza, nastąpił niedowład kończyn dolnych, połącznony z utratą czucia oraz szerego chorób towarzyszących.

 • Plich Martyna P/9

  Martynka ma 5 lat , choruje na mózgowe porażenie dziecięce, czterokończynowe , spastyczne.Martynka jest bardzo mądrą dziewczynką, jej rozwój intelektualny jest w normie, natomiast rozwój ruchowy jest bardzo opózniny Dziewczynka nie siedzi bez pomocy , nie chodzi sama.Wymaga intensywnej rehabilitacji, terapi oraz sprzętu niezbędnego do codziennego funkcjonowania i sprzętu do komunikacji alternatywnej.

 • Pluta Krzysztof P/72

 • Pochwatka Dawid P/20

  Dawid urodził się 31.08.2003r. w szóstym miesiącu ciąży jako wcześniak z wagą 1000g. i 1 punktem Apgar.
  Choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe , wodogłowie ,padaczkę ,astmę, niedowład czterokończynowy.
  Dawid sam nie siedzi i nie chodzi więc przed nim jest jeszcze długa i ciężka rehabilitacja.


 • Podawczyk Wiktoria i Aleksandnra P/10 - Apel o pomoc

 • Podejma Małgosia P/78

 • Pogoda Jakub P/22

  Kuba choruje na mózgowe porażenie dziecięce, ma kłopoty z oddechem, słabą odporność a jego rozwój psychoruchowy jest bardzo słaby. Wymaga stałej rehabilitacji i opieki medycznej, zarówno neurologicznej jak i ortopedycznej.

 • Pogoda Janina P/22

  Pani Janina ma 32 lata. Po narodzinach swojego dziecka zachorowała na RZS oraz Toczeń Układowy z zajęciem Osrodkowego Układu Nerwowego. Przeszła zabieg lewej ręki, która w tej chwili jest niewładna i wymaga stałej rehabilitacji, czeką ją również kolejny zabieg usunięcia guza. Jest pod stałą opieką wielu specjallistów i rehabilitantów.

 • Poińska Klaudia P/86 - Apel o pomoc

 • Polewska Dominika P/5

 • Polkowska Julia P/51 - Apel o pomoc

 • Polus Aleksander i Maksymilian P/60

 • Popińska Klaudia P/86

 • Popławscy Piotr i Bogumiła

  P/11
 • Popławski Dominik P/70

 • Porzegowski Sebastian P/17

 • Postawska Wiktoria P/34

 • Połajdowicz Dawid P/19

 • Połeć Jacek P/100

  W 2013 roku uległem poważnemu wypadkowi w wyniku którego doznałem poważnego urazu prawego podudzia. Po
  wielu niebezpiecznych operacjach, które nie przyniosły oczekiwanego efektu noga została amputowana.
 • Pradziad Cyprian P/45

 • Prokopiuk Piotr P/52

 • Prykiel Dorian P/91

  Dorian ma 6 lat .Gdy skończył 3 latka to wykryto u niego autyzm dziecięcy i epilepsję. Jest bardzo wesołym i wrażliwym chłopcem. Chętnie się bawi z dziećmi ,lecz jego niezrozumiała mowa utrudnia z nimi kontakt . Lubi słuchać muzyki , grać na różnych instrumentach oraz śpiewać i tańczyć. Niestety jego zaburzenia emocjonalne i ruchowe utrudniają mu to . Jedyną szansą dla Dorianka jest codzienna intensywna terapia logopedyczno-sensoryczna . Jednak rehabilitacja jest zbyt kosztowna i uniemożliwia dalszą terapię oraz rozwój dziecka. Prosimy o państwa wsparcie i pomoc ,aby nasz synuś mógł rozwijać się prawidłowo i spełniać swoje marzenia .

 • Prymas Patryk P/74

 • Prysiażniuk Michał P/71

 • Przesmycki Sebastian P/83

  Sebastian ma 18 lat. W czerwcu 2014 r. na skutek zatrzymania krążenia zapadł w śpiączkę. Obecnie przebywa w Klinice Budzik, gdzie dzięki profesjonalnej opiece medycznej i wsparciu rodziny jego stan poprawia się. Jednakże przed Sebastianem jeszcze daleka droga, wymagająca kosztownej i specjalistycznej rehabilitacji. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc chłopcu w  powrocie do zdrowia aby dać mu nadzieję na przyszłość.

   

 • Przybylski Łukasz P/56

 • Przybyłowska Marta P/35

  Marta cierpi na Porażenie Mózgowe- czterokończynowe. Dziewczynka jest po zabiegu fibrotomii, operacji obu nóg oraz bioder. Potrafi chodzić przy pomocy osoby drugiej.

 • Pudelscy Norbert i Jakub P/73

 • Pustkowiak Oliwier P/93

  U Oliwiera podczas pierwszego bilansu tj w wieku 6-ciu miesięcy pediatra stwierdziła wzmożone napięcie mięśniowe po stronie lewej.Zostaliśmy skierowani do neurologa dziecięcego,tam zalecono nam rehabilitację tj masaż czaszkowo-krzyżowy.Dziecko nie rozwijało się prawidłowo więc odwiedzaliśmy wielu specjalistów,psychologów,rehabilitantów.Dopiero w wieku 5 lat psychiatra dziecięcy postawił diagnoze autyzmu.

  Oliwier korzysta z wielu rehabilitacji tj.:hipoterapia,logopeda,odwrażliwianie słuchu metodą Thomatisa,Biofeedback,ćwiczenia ogólnorozwojowe,Integracja sensoryczna,sala doświadczania świata,masaże,basen i wiele innych.

 • Pyrek Kamil P/55

  Kamil ma wrodzoną wadę serca pod postacią przełożenia wielkich mięśni tętniczych, ubytku przegrody międzykomorowej.

 • Pysz Artur P/53

 • Pyszewska Daria P/54

 • Pyziak Katarzyna P/90

  Kasia urodziła się 5 lutego 2011 roku w 34 tyg. ciąży. Od samego początku walczyła dzielnie o przetrwanie. Napięcie mięśniowe ze względu na wcześniactwo było obniżone i Kasia musiała być rehabilitowana metodą Vojty. Chodzenie było dla Kasi wielkim wyzwaniem, pierwsze samodzielne kroki zrobiła kiedy skończyła 2 latka. Po 3cim roku życia u Kasi nasiliły się objawy Spektrum Autyzmu tj.: brak kontaktu wzrokowego, mowy, unikanie innych osób, po przejściu wielu badań w wielu poradniach, Kasiunia wreszcie trafiła na Poradnię SI i została objęta intensywną terapią integracji sensorycznej, która przynosi widoczne efekty. Oprócz tego Kasia uczęszcza na zajęcia z rehabilitacji ruchowej oraz neurologopedycznej. Obecnie mowa rozwinięta jest u Kasi na poziomie 1,5 rocznego dziecka, z najbliższym otoczeniem porozumiewa się krótkimi dwu, trzy wyrazowymi zdaniami. Na co dzień Kasia jest bardzo uśmiechniętą dziewczynką, lubi muzykę i zajęcia taneczno-ruchowe. Jest oczkiem w głowie swoich rodziców i najbliższej rodziny. Po prostu kradnie serca wszystkich, których spotyka na swojej drodze.

 • Pętal Gracja P/12

 • Płachecki Adam P/41

 • Płonka Grzegorz P/14

  Grzegorz w wieku 19 lat uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku, którego doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego.
 • Płonka Wojciech P/66

  Wojtek choruje na zespół Downa, ma rownież wadę serca, problemy z kręgosłupem. Nie mówi, ma problemy z chodem.

 • Raczkowska Maja i Zuzanna R/5

 • Radtke WIt R/44

 • Radzikowski Mariusz r/50

 • Rafeld Kamil R/16

 • Rajewski Jakub R/33

 • Rajter Jagoda R/46

 • Rakowska Karolina R/24

  Karolinka (25.09.2012) urodziła się bardzo wiotka, nie miała odruchu ssania, nie płakała i cały czas spała. W drugiej dobie życia trafiła na oddział intensywnej opieki medycznej dla noworodków i tam podłączono jej sondę do żołądeczka gdyz nie chciała jeść sama i nie miała siły. W 3 tygodniu życia lekarze potwierdzili Zespół Pradera Williego jest to bardzo rzadka choroba genetyczna. Karolinka wymaga intensywnej rehabilitacji, jest pod stała opieką wielu specjalistów min genetyków, endykrynologa, dietetyka, logopedy.

 • Rakowski Sebastian R/30 - Apel o pomoc

 • Ramus Joanna R/2

 • Ratajczak Zuzanna R/31

  Zuza przyszła na świat w 2004 roku, dziewczynka choruje na zespół Downa oraz reumatoidalne zapalenie stawów, które deformuje jej stawy. Jest pod opieką wielu specjalistów, wymaga stałej rehabiltiacji

 • Raźniewska Barbara Kornelia R/18

  Kornelia urodziła się w 2005 roku. Ma wadę przedramienia lewej ręki, oraz brak palców 1 i 2 u dłoni. Stwierdzono u niej również 100% ubytek słuchu słuchu w prawym uchu.

 • Reich Joanna R/22

 • Remisz Michał R/3

 • Reszotko Michał R/12

 • Roggenbuck Karol R/26

 • Rogowski Jakub R/13

  Jakub jest czteroletnim chłopcem, choruje na autyzm wczesnodziecięcy, potrzebna jest mu stała rehabilitacja oraz terapia.

 • Rokita Karol

  R/6
 • Rolbiecka Katarzyna Anna R/32

  Anna Katarzyna cierpi na niedowład lewej strony ciała od urodzenia. Jest pod opieką wielu specjalistów.

 • Romanowscy Karol i Paweł R/21

  Zarówno Paweł jak i Karol chorują na autyzm. Dla rodziców to duże wyzwanie, terapia jednego dziecka niepełnosprawnego to już ogromne koszty, trudno sobie je wyobrazić gdy dwójka dzieci wymaga rehabilitacji. Potrzebna jest stała, specjalstyczna terapia wymagająca współpracy neurologów, pedagoga, psychologa, logopedy. Jednak w chwili obecnej rodziców nie stać na zapewnienie leczenia chłopcom.

 • Rosa Artur R/20

 • Rosa Wiktoria R/10

  Wiktoria ma 7 lat. Urodziła się z obustronnym nerwowo – czuciowym niedosłuchem. W ubiegłym roku poszła do szkoły. Leczenie i dotychczasowa rehabilitacja okazują się  niewystarczające w stosunku do potrzeb dziecka.

  Wiktoria ma duże problemy ze składaniem wyrazów i prostym czytaniem , które stało się sztuką nie do pokonania bez dodatkowego wspomagania- potrzebuje dodatkowej stymulacji i wsparcia ze strony pedagoga, psychologa, aby na początku swej drogi szkolnej mogła dorównać do poziomu swoich rówieśników. Jest pogodnym, wesołym dzieckiem, które lubi ruch na świeżym powietrzu i co jest bardzo ważne chętnie chodzi do szkoły, w której uczy się i poznaje świat.

 • Roszkowska Amelia R/29

 • Rozbicki Karol R/34

  Karol jest dzieckiem autystycznym. Nie mówi i nie sygnalizuje swoich potrzeb, przez co kontakt z nim jest utrudniony. Mimo to Karolek jest dzieckiem radosnym, cieszącym się życiem. Ze względu na swoją chorobę wymaga terapii integracji sensorycznej, która polepszy jego orientację w otoczeniu. Poza tym Karol jest jeszcze pod opieką poradni logopedycznej i psychologicznej oraz rehabilitanta.

 • Rozmyślak Marcin R/47

 • Rubik Hubert Jan R/40

  Hubert Jan jest uczniem Szkoły Muzycznej I w Pile w klasie akordeonu Pana mgr Andrzeja Czaji. Hubert jest niezwykle uzdolniony, od początku nauki osiąga bardzo dobre wyniki. Bierze udział w koncertach, akademiach szkolnych, uroczystościach kościelnych itp. W 2014 roku zachorował na cukrzycę typi I - insulinozależną, budzęt rodziny nie jest w stanie pokryć kosztów zarówno leczenia jak i rozwoju muzycznego.

 • Ruchniewicz Kacper R/17

 • Rudzki Tomasz B/10

 • Rusek Igor I/9

  Igor urodził się w 2010 roku. Przez pierwsze 1,5 roku życia chłopiec rozwijał się prawidłowo, jednak potem... Rodziców zaniepokoiło to, iż mają z chłopcem co raz mniejszy kontakt. W wieku 3 lat nie wymawiał nawet prostych słów takich jak mama, ani też nie wykonywał prostych czynności. Po długim okresie poszukiwania odpowiedzi na pytanie rodziców ,,co się dzieje z moim dzieckiem" usłyszeli diagnozę: Autyzm. Obecnie jest opieką wielu specjalistów, psychologa, logopedy.

 • Rybak Andrzej R/23

 • Rychlicka Irmina R/8

  Iirmina cierpi na stomie jelitową ( już zamknieta). Dziewczynka tylko raczkuje, nie chodzi nie siedzi, nie mówi, wymaga stałej rehabilitacji i stałej opieki specjalistów: chirurga, kardiologa, neurologa, poradni genetycznej. Przeszła operację serca.

 • Rychlik Jakub R/19

 • Rysz Emilia R/11 - Apel o pomoc

 • Rytel - Kuc Robert R/39

 • Rytych Aleksandra R/42

 • Rzepecka Patrycja

  R/1
 • Rzepka Maciej i Krzysztof R/36

 • Rzepka Natalia

  R/4
 • Rzyman Anna

  R/7
 • Róg Paulina R/25

 • Różek Wiktoria R/27

 • Rączka Marek R/9

 • Sadowski Damian S/88

  Damian choruje na jałowąmartwicę kości (choroba Scheuermana) choroba bardzo szybko się rozwija, jedynym ratunkiem jest stała i intensywna rehabilitacja - niestety nie ma na nią innego lekarstwa. Jest pod opieką wielu specjalistów.

 • Sadowski Patryk S/50

 • Sadowski Patryk S/50

 • Sadowy Szymon S/63

  Szymon urodził się z małogłowiem, mózgowym porażeniem dzieięcym i epilepsją. Jest pod stałą kontrolą neurologa, logopedy, psychologa i rehabilitantów.

 • Sadłowski Hubert S/27

  Hubert urodził się 01.05.2010. Zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jest pod opieką kliniki Pediatrii i Hematologii Onkologii i Endokrynoogiiw Gdańsku

 • Safader Tomasz S/142

 • Sajor Alicja S/4

  40 letnia matka trojga dzieci ze Złotowa. Cierpi na guzowatość mózgu. Choroba spowodowała paraliż, Alicja musi stale przebywać w specjalistycznym łóżku.

 • Salata Roman i Łukasz S/96

  Pan Roman choruje na stwardnienie rozsiane od 9 lat. Łukasz cierpi niedosłuch, jednak mimo to osiąga bardzo dobre wyniki w nauce.

 • Sawicki Łukasz S/91

  Łukasz choruje na zespół Klinefeltera/Edwardsa. Jest pod opieką wielu specjalistów

 • Schutka Marcelina S/79

 • Scolesi Laura S/15

 • Senkowski Patryk S/97

  Pan Patryk i jego rodzina stracili dobytek życia w pożarze.

 • Senska Monika

  S/9
 • Serafin Antoni S/49

 • Serwacki Paweł S/29

 • Serzysko Katarzyna S/71

 • Siciarz Bartosz S/150

  Bartosz-zdiagnozowano całościowe zaburzenia rozwojowe pod postacią autyzmu dziecięcego, opóźniony rozwój psychoruchowy szczególnie w zakresie mowy –do chwili obecnej brak mowy czynnej, zaburzone kontakty z rówieśnikami-nie potrafi się z nimi bawić , denerwuje się gdy któreś z dzieci dotknie jego zabawki, niedostateczny kontakt wzrokowy, nie potrafi skupić się dłużej na wykonywanych czynnościach . Wymaga intensywnej terapii logopedyczną, terapii w celu rozwijania sprawności ruchowej –ćwiczenia motoryki małej i dużej, terapię rozwijającą formę komunikowania.

   

  Filip-zdiagnozowano Zespół Aspergera-do momentu diagnozy funkcjonował jako „niegrzeczne dziecko”. Trudno mu zrozumieć normy społeczne, a co za tym idzie nie potrafi się do nich dostosować. Jest inteligentnym chłopcem jednak emocjonalnie nie dorównuje inteligencji. Zdarzają się agresywne zachowania w stosunku do rówieśników i nauczycieli. Jest niezgrabny ruchowo. Musimy intensywnie pracować z psychologiem, pedagogiem terapeutą nad nauką funkcjonowania w społeczeństwie, chodzimy na zajęcia poprawiające koordynacje ruchową.

 • Sidor Marcel S/87

  Marcel urodził się w 37 tyg ciąży, u chłopca stwierdzono Zespół Downa, którremu towarzyszy obniżone napięcie mięśniowe, przec co konieczna jest ciągła rehabilitacja.

 • Siekierzyński Piotr S/23

  Piotr ma 19 lat. Urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Przemieszcza się na wózku, z pomocą innych stawia kilka kroków, dlatego też potrzebuje stałej rehabilitacji.

 • Sikora Danuta i Andrzej s/148

 • Sikora Krzysztof S/21

  Mieszkanie Pana Krzysztofa zostało zalane na skutek akcji gaśniczej jaka miała miejsce przy ulicy Staszica w Złotowie.

 • Sikut Roksana

  S/3
 • Siostry Rabenda Julia i Karolina R/14

  Julia i Karolina to dwie dzielne siostry bliźniaczki. Urodziły się jako wcześniaki, ich
  rozwój do 6 miesiąca życia był prawidłowy. Jednak dalej coś poszło nie tak, dziewczynki
  nagle przestały się rozwijać. Dziś dziewczynki maja prawie 2 latka, jednak nie potrafią
  samodzielnie siedzieć oraz chodzić. Przyczyną jest najprawdopodobniej rzadka choroba
  genetyczna, której na dzień dzisiejszy nie udało się zdiagnozować. Przed naszymi
  dziewczynkami kolejny ciężki rok, kolejne pobyty w szpitalach, następne badania oraz
  kosztowna rehabilitacja. Tylko dzięki intensywnej rehabilitacji dziewczynki maja szansę
  na normalne funkcjonowanie w przyszłości. Jednak bez Państwa pomocy nie będzie to
  możliwe.

 • Siuda Dominika S/154

  Mam na imię Dominika i mam 17 lat. Od 2013 choruję na Toczeń układowy - nefropatia toczniowa. Jest to przewlekła, nieuleczalna choroba autoimmunologiczna, w której układ odpornościowy zamiast wspierac organizm w walce z chorobą sam zaczyna go atakować.Ze wzgledu na mój stan zdrowia często przebywam w szpitalu. Jestem pod stałą opieką Kliniki Nefrologii w Poznaniu.

 • Siudajewska Anna i Katarzyna

  Ania choruje na padaczkę, stwardnienie guzowate, nie mówi nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych nie otrafi samodzielnie chodzić porusza się wyłącznie na wózku przy pomocy opiekunów.

  Kasia cierpi na padaczkę, stwardnienie guzowate oraz autyzm.

 • Skopiński Kamil s/89

 • Skorupiński Marek S/42

 • Skowronek Patryk S/139

   

  Patryk urodził się 29.07.2015r. Wykryto u niego wadę serca TGA. Wadę tą można zoperować max. do 3 tygodnia życia. Po 9 godzinnej operacji przez długi czas był w stanie krytycznym pod respiratorem. Na skutek wielu komplikacji w obu nóżkach wdała się martwica. Lekarze musieli amputować lewą nóżkę pod kolankiem. Prawą cudem udało się ocalić -stracił " jedynie" paluszki.
  Patryś musi być pod stała opieką kardiologa i brać leki nasercowe.
  Konieczna jest stała rehabilitacja, a w przyszłości potrzebne będą protezy lewej nóżki,które będą musiały "rosnąć" razem z nim. Oprócz tego wkładki ortopedyczne do butka prawej nóżki oraz wiele innych rzeczy potrzebnych do sprawnego funkcjonowania w domku czy na ulicy. Naszym marzeniem jest aby Patryś mógł chodzić, a nawet biegać jak inni aby miał "normalne" dzieciństwo i żyć jak inni.
 • Skowrońska Agnieszka, Julia, Tobiasz, Rafał Skrzypczyńscy S/159

 • Skraburski Antoni S/62

 • Skrobiś Marcel S/59

  Marcel ma zdiagnozowany autyzm. Jest pod opieką Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile, gdzie uczęszcza na zajęcia terapeutyczne prowadzone przez psychologa dziecięcego.

 • Skrok Wiktoria s/151

 • Skwarczek Bogdan S/60

  Pan Bogdan cierpi na niedowład czterokończynowy spastyczny. W czerwcu 2012 przeszedł małe zatrzymanie krążenia (prawdopobnie porażenie prądem) w skutek czego nastąpiło uszkodzenie mózgu.

 • Skwark Oskar

  S/6
 • Skwarkowska Ada

  S/11
 • Smardzewska Maria S/47

  Maria urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym czego konsekwencją jest niedowład spastyczny lewostronny. Marysia wymaga ciągłej rehabilitacji oraz wykonania zabiegu fibrotomii w celu usunięcia przykurczu mięśni.

 • Smoguła Oliwia S/10

  Oliwia mieszka w Łobżenicy. Ma wodogłowie, roszczep kręgosłupa, przepuchlinę oponowo-mózgową, epilepsję oraz pęcherz neurogenny.

 • Smoleński Wojciech S/72

  Wojtek choruje na ciężkie zaburzenie metaboliczne. Wymaga stałej opieki specjalistów oraz specjalnie dopasowanej diety.

 • Smolińska Anna Maria S/7

 • Smoliński Wojciech S/67

 • Smętkowska Maja K/138

  Maja ma zespół wad wrodzonych spowodowanych trisomią 21 chromosomu. Jest pod stałą opieką neurologa, kardiologa, rehabilitanta, logopedy, psychologa, pedagoga. Maja jest dzielna dziewczynką, dzielnie znosi stałe ćwiczenia.

 • Sobala Milena S/68

 • Sobczyk Joanna S/37 - Apel o pomoc

  Pani Joanna urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Ma zastawkę, porusza się na wózku , ma pęcherz neuroogiczny używa cewników i pampersów.

 • Sobiech - Werdak Renata S/156

 • Sobieraj Grzegorz S/12

  2 lata temu u Grzegorza zdiagnozowano Stwardnienie Boczne Zanikowe. Szybko postępująca choroba sprawia, że jest on zależny od osób trzecich, jeździ na wózku inwalidzkim.

 • Sobiesiak Wiktoria S/102

 • Sobocińska Ewelina S/43

 • Sochocki Sylwester Arnold S/61

 • Soja Jakub S/19

 • Sokołowska Iwona i Radzimir S/51 - Apel o pomoc

  Pani Iwona zachorowała na SARCOMA SYNOVIALE- nowotwór złośliwy. Pięciokrotnie została poddana operacji oraz chemioterapii i radioterapii. W skutek wznowienia choroby lekarze zdecydowali się amputować podudzie prawego. Zaplanowano oprotezowanie oraz kontrole w Centrum Onkologii w Warszawie.

 • Sołtys Jakub S/76

 • Spottek Stanisław S/74

 • Sroszyński Tomasz S/48

 • Srożak Przemysław S/44

  Przemek przeszedł w wieku 5,5 miesiąca udar niedokrwienny, wykryto u niego  padaczkę objawową, ASDN - niedowład połowiczny lewostronny.

 • Stachowicz Wojciech S/77

  Wojtek urodził się już w 27 tyg ciąży. W 3 dobie życia chłopca wystąpił wylew dokomorowy, skutkiem którego jest wodogłowie. Chłopiec choruje również na retinopatię, dysplazję oskrzelowo- płucną i wrodzoną niedokrwistość.

 • Stachyra Michał S/17

 • Stanio Inez

  S/8
 • Staniszewski Krzysztof S/30

 • Stanisławczyk Adiran S/105

  Chłopiec urodził się w 36 tygodniu ciąży wraz z bratem bliźniakiem, który zmarł w pierwszym miesiącu życia. Do 2 roku życia Adrian był dwukrotnie hospitalizowany. U chłopca zdiagnozowano dystrofię mięśniową Duchenne'a. Jest to postępująca choroba, która polega na zaniku mięśni. Adrian jest pod stałą kontrolą kardiologa, neurologa oraz hepatologa. Chłopczyk na co dzień uczęszcza do przedszkola specjalnego oraz dwa razy w tygodniu chodzi na rehabilitację. U Adriana stwierdzono także opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Adi męczy się przy chodzeniu, nieraz potyka się i przewraca. Biega dużo wolniej od rówieśników. Nie nawiązuje kontaktu słownego z otoczeniem. Mimo choroby chłopiec jest bardzo pogodnym dzieckiem. Lubi jeździć na rowerze (co jest również formą rehabilitacji) oraz bawić się z rodzeństwem.

 • Stanisławczyk Adrian S/105

 • Stanisławek Marcin Ewelina S/16

 • Stanisławowski Hubert S/53 - Apel o pomoc

  Hubert choruje na genetyczny Zespół Wad Wrodzonych (sekwencja PIERE-ROBINA) wcześniactwo, wada serca, rozszczep podniebienia.

 • Stanisławski Lech S/92

  Nazywam się Lech Stanisławski mam 67lat.Jestem byłym żołnierzem zawodowym Wojska Polskiego.Dla Narodu służyłem 18 lat. Moje życie zmieniła choroba.
  W 2007r zachorowałem na zapalenie rdzenia kręgowego. W szpitalu MSWiA w Szczecinie na oddziale neurologicznym przebywałem od dnia 12.09.2007 do dnia 09.11.2007 i rozpoznano:zapalenie rdzenia w odcinku piersiowym z polineuropatią czuciowo-ruchową.Do chwili obecnej poruszam się wyłącznie na wózku inwalidzkim, gdyż mam niedowład kończyn dolnych. W przebiegu choroby zostały porażone zwieracze pęcherza i odbytu w związku z tym od 2007 r używam cewników i pieluch jednorazowych. Ponadto leczę się kardiologicznie , urologicznie, chirurgicznie -odleżyny.
  Moje zainteresowania to: czytanie książek, prasy,ogródek, na którym przebywam w okresie letnim i obserwowanie przyrody.

 • Starosta- Kurowska Magdalena S/64

  Pani Magdalena jest matką dwójki dzieci. Od 15 roku życia choruje choruje na cukrzycę insulinozależną I stopnia. Jest to choroba nieuleczalna powodująca liczne powikłania i trudna do leczenia. U Pani Magdaleny pojawiły się zmiany nerologiczne w postaci zespołu "braku odczuwalności hipoglikemii" W konsekwencji dochodzi do nagłych omdleń z utratą przytomności co grozi innymi powikłaniami , licznymi urazami głowy a nawet śmiercią. Często Pani Magdzie zdarzają się epizodyhipergliemi wraz z utratą świadomości. Niezbęna jest pompa insulinowa która pozwoli wykryć spadek lub wzrost glikemii.

 • Stasiński Piotr S/56

  Pan Piotr choruje na autyzm wczesnodziecięcy.

 • Stawińska Anita S/18 - Apel o pomoc

 • Stawowska Martyna S/94

  Martynka urodziła się 5 stycznia 2012roku w Szczecinku, zaraz po urodzeniu
  stwierdzono u niej przepuklinę oponowo- rdzeniową czyli rozszczep
  kręgosłupa na odcinku l5 .Przeszła zabieg usunięcia przepukliny oraz wstawienia zastawki. W związku z końsko szpotawymi kończynami dolnymi  przeszła kilka zabiegów podcięcia ściegien
  Achillesa(zabieg Ponseti`ego) i roczne leczenie w gipsach w celu
  wyprofilowania stop. Tysia ma tez rożne schorzenia towarzyszące
  rozszczepowi tj. niedowład kończyn dolnych, wodogłowie ( zastawka),
  pęcherz neurogenny(jest cewnikowana 4 razy dziennie), porażony odcinek
  jelita grubego, zakotwiczony rdzeń kręgowy, podwichnięty staw biodrowy
  lewy. Jest pod opieką wielu specjalistów m. In. neurologa, nefrologa,
  urologa, neurochirurga, ortopedy(Poznań) Potrzebuje ciągłej
  rehabilitacji która przynosi widoczne efekty.  Martyna jest pod opieka
  poradni Psychologiczno pedagogicznej w Szczecinku (gdzie ma zajęcia z
  psychologiem i 2razy w tyg rehabilitacje )oraz  Prywatnej Poradnia Jaś i
  Małgosia (zajęcia z logopedą i stymulacja wielozmysłowa) oprócz tego 2
  razy w tyg. jeździmy prywatnie na reh do Okonka. Mniej więcej 2 razy w
  roku wymagana jest wymiana ortez dzięki którym Tyska chodzi,dodatkowo nosi buty robione na miarę,zakładane na
  ortezy. Dwa do trzech razy w roku(co zależy od środków finansowych
  jakimi dysponujemy) jeździmy na turnusy rehabilitacyjne. Leczenie Martyny jest bardzo kosztowne.Bez
  ludzi dobrej woli pomagających Martynce było by to niemożliwe.

 • Stańku Jakub S/40

 • Stechnij Natalia i Hubert S/93

 • Stefaniak Julian S/98

 • Stefański Kacper S/70

  U Kacpera stwierdzono neurapenia wrodzona. Chłopiec przeszedł już przeszczep szpiku, niestety okazało się, ze nie zsotał przyjęty...Kacper i jego rodzine walczą o życie chłopca, o kązdy dzień.

 • Steffen Maria S/86

 • Stegnerska Małgorzata S/32

 • Sterczewski Janusz S/101

 • Stolarski Mateusz S/157

  Mateusz jest wcześniakiem. urodził się w 24 tyg. ciąży ważąc 890g. Zdiagnozowano u niego mózgowe porażenie dziecięce, czterokończynowe, spastyczne oraz niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim. Chłopiec nie chodzi, nie siedzi samodzielnie. Wymaga całodobowej opieki, zakupu stałych leków, prowadzenia rehabilitacji. Przede wszystkim jednak zakupu specjalistycznego wózka, który umożliwi Mateuszowi stabilizację podczas siedzenia i udział w codziennych czynnościach. Koszt takiego wózka to aż 20 000zl.

  Od 2006r chłopiec wychowuję się w Domu pomocy społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie. Niestety nie ma szansy na wychowanie się w rodzinie, która by o niego dbała i kochała. Jedynymi bliskimi osobami są dla dziecka pracownicy Domu. Pomimo przeciwnosci losu Mateusz jest pogodny, uśmiechnięty, lubi kontakt z innymi. Chciałby tak jak inne dzieci korzystać z życia i cieszyć się nim w miarę swoich możliwości.

 • Strojek Krystian S/13

  Krystian urodził się w 27 tygodniu ciąży z objawami ciężkiej niewydolności oddechowej oraz wodogłowiem. 3 letni Krystian wymaga specjalistycznej opieki medycznej oraz kompleksowych terapii.

 • Struszewska Sylwia S/145

  Zaburzenia retoryki małej i dużej. Padaczka: leczenie Conwulexem. Hospitalizowana w oddziale Dziecięcym w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Zespół Aspergera. Wymaga terapii psychologicznej, integracji sensorycznej, rehabilitacji sensorycznej, rehabilitacji, rewalidacji.

 • Strzelczyk Kamil S/35

  Kamil cierpi na autyzm wczesnodziecięcy, nie nawiązuje kontaktu werbalnego ani wzrokowego. jest bardzo nadpobudliwy.

 • Strójwąs Emilia S/31

 • Strączyńska Dorota S/45 - Apel o pomoc

  Pani Dorota choruje na zapalenie mięśni. To choroba autoimmunologiczna. Leczenie jest trudne gdyż na skutek złej diagnozy początkowej lekarze usunęli grasicę (która jest odpowiedzialna za produkcję globulin w organizmie). Dodatkowo 16-letnia terapia sterydowo-cytostatyczna osłabiła system odpornościowy Pani Doroty a ponadto dolączyła miopatię. Jedyną możliwą obecnie terapią dla mnie są wlewy ludzkich globulin , co jest bardzo kosztowne.

 • Stępniak Michał S/24

  Michaś urodził się w grudniu 2011 roku z wrodzoną wadą rączek i nóżek. Ma ubytki palców w obu dłoniach. W nóżkach brak kości strzałkowych i zniekształcone stopy. Konieczne jest przeprowadzenie wiele operacji i czeka go długa rehabilitacja. Michaś jest dzieckiem radosnym, pogodnym i bardzo ładnie się rozwija.

 • Subkowski Igor S/22

 • Suchy Krzysztof S/33

  Krzysiek choruje na autyzm atypowy, jest opóźniony psychoruchowo, ma obniżone napięcie mięśni oraz cechy dysmorfii.

 • Sudoł Anna S/69

  Ania urodziła się w 2003 r. Choruje na sprzężoną niepełnosprawnością: atuzym atypowy, upośledzenie umysłowe, nadpobudliwość psychoruchowa, zaburzenia integracji sensroczynej, zaburzenia koncentracji uwagi. Dziewczynka mówi bardzo niewyraźnie, ma bardzoe duże trudności w pisaniu, rysowaniu i czytaniu. Niestety to nie wszystko.. W 2013 roku zdiagnozowano również zespół Ehlersa- Danlosa.

 • Sudoł Magda S/85

  Magda choruje na mięsaka Ewinga

 • Surdy Oliwia

  S/2
 • Suszczyk Amanda Laura S/104 - Apel o pomoc

 • Suszko Szymon S/25

  Szymon urodził się 13.05.2004 roku. U chłopca zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy a następnie alergie pokarmowe i wziewne, nadpobudliwość, zaburzenia przetwarzania słuchowego, zaburzenia modulacji wrażeń sensorycznych - znaczną nadwrażliwość słuchową i dotykową, nadwrażliwość na bodźce przesionkowe oraz zaburzone planowanie motoryczne, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, bruksizm.Szmon poddawany jest intensywnej rehabilitacji.

 • Sygnowski Krzysztof S/14

 • Sylwia Wojciech Gil G/27 - APEL O POMOC

  Sylwia i Wojciech są szczęśliwym małżeństwem, poznali się w senatorium gdzie każde z nich przyjechało ze swoją własną historią. Sylwia jest niepelnosprawna od urodzenia, na skutek przepukliny oponowo- rdzeniowej wystąpil u niej niedowład kończyn dolnych przez co porusza się na wozku inwalidzkim. Wojtek, w 2007 doznał powaznych obrażeń spadając z drabiny, na skutek urazu kręgosłupa równiez porusza się na wózku inwalidzkim. Połączyła ich miłość, tak silna, że każdego dnia razem walcza z przeciwnościami losu o poprawę swej sprawnosci.

 • Synowiec Jakub S/26

  Jakub urodził się w 2005 r. z ciężką wadą wrodzoną serca -HLHS-
  niedorozwojem lewej komory (oznacza to, że żyje tylko z jedna komorą
  serca). Przeszedł dwie operacje- pierwszą gdy miał tydzień, drugą w
  wieku siedmiu miesięcy. Niestety w kilka dni po drugiej operacji doszło
  u Kuby do zatrzymania akcji serca i na skutek tego niedotlenienia mózgu.
  Od tego czasu cierpi na porażenie czterokończynowe ( nie chodzi, sam nie
  siedzi, nie przewraca się na boki, nie bawi się rączkami), nie mówi, ma
  padaczkę, głęboki niedosłuch obustronny,ma zwichnięte stawy biodrowe.
  Kuba potrzebuje intensywnej rehabilitacji, zarówno w domu jak i podczas
  turnusów rehabilitacyjnych.

 • Syroka Jakub S/41

 • Sysło Łucja S/57

  Łucja urodziła się z połową serca -  wada nazywa się HLHS hipoplazja lewego sercca. Już w 10 dobie życia przeszła skomplikowaną operację. W wyniku wielu komplikacji pooperacyjnych w szpitalu spędziła cztery pierwsze miesiące swojego życia, trzy na oddziale intensywnej terapii kardiochirurgicznej, miesiąc na oddziale kardiologi.  W chwili obecnej dziewczynkę czekają dalsze dwie operację, oraz leczenie, które jest możliwe jedynie w Krakowskim szpitalu.

 • Szabuniewicz Antoni Sz/34

 • Szade Karolina - Apel o pomoc Sz/3

  Karolina choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Porusza się z pomocą innej osoby i ma problemy z mową. Jest dziewczyną pogodną i pełną entuzjazmu oraz planów na przyszłość.

 • Szafrański Konrad Sz/25 - Apel o pomoc

  U Konrada stwierdzono całościowe zaburzenie rozwojowe pod postacią autyzmu atypowego F8411.
 • Szarawara Magdalena Sz/39

 • Szarszewski Wiktor Sz/31

  Wiktor wychowuje się w rodzinie wielodzietnej, jego tata nie żyje od 10 lat. U chłopca zdiagnozowano autyzm i upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym. Wiktor uczęszcza do szkoły specjalnej, korzysta z wielu form terapii.

 • Szczepaniuk Kacper Sz/6

 • Szczepańska Mailina Sz/12

 • Szczeszek Mikołaj i Alan Sz/5

 • Szczypior Wiktor Sz/30

  Wiktor urodził się w 2009 r. Początkowo chłopiec rozwijał się prawidłowo, jednak z czasem jego zachowanie zaczęło niepokoić rodziców. Chłopiec kręcił się w kółko, zamykał oczy, chodził na paluszkach, przestał reagować na swoje imię. Z czasem nu chłopca zdiagnozowano autyzm dziecięcy. Dzięki intensywnej terapii u Wiktora pojawiają się małe sukcesy.. okupione są one jednak ogromnym wysiłkiem i nakładem finansowym.

  Do dalszego ich odnoszenia koniczena jest systmeatyczna i specjalistyczna terapia.

 • Szcząchor Katarzya Magdalena Sz/16

  Kasia to dziecko z mózgowym porażeniem dziecięcym zaburzenie jest skutkiem cytomegalii dodatkowo cierpi na epilepsję i niedowład połowiczny lewostronny, oczopląs, nadzwroczność. Potrzebuje przyrządów ortopedycznych, leków na padaczkę, specjalistyczne obuwie.

 • Szendera Maksymilian Sz/8

 • Szerszeń Krystian Sz/22 - Apel o pomoc

  U Krystiana zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Jest leczony na V oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego nr 5.w Poznaniu. Został zakwalifikowany do grupy standardowego ryzyka. Chłopiec przeszedł 4 cykle chemioterapii, radioterapię i rozpoczęta została chemia podtrzymująca. Krystian jest w domu i przyjmuje zastrzyki cytostatyków i jeździ do szpitala na 4 dni co 4 miesiące przyjmuje tam chemie w zstrzykach. Mama wychowuje chłopca sama- msiała zrezygnować z pracy.

 • Szewczyk Maja, Nikola, Szymon

  Sz/2
 • Szkudlarek Maria Loretta S/141

 • Szkudlarek Maria Loretta s/141

 • Szlendak Dominik Sz/28 - Apel o pomoc

  Dominik urodził się w 2011 roku jako dziecko zdrowe, w wieku 2,5 roku zdiagnozowana u niego autyzm dziecięcy. Dominik jest dzieckiem wesołym ale bardzo wrażliwym na dźwięki, które go otaczają, niestety nie potrafi jeszcze sobie z nimi radzić przez co przejawia zachowania agresywne. Ponadto dużym problemem jest nieumiejętność samoobsługi (jedzenie, ubieranie się itp.) Aby w przyszłości mógł samodzielnie funkcjonować niezbędna jest ciągła terapia logopedyczna, psychologiczna, pedagogiczna oraz
  integracji sensorycznej.

 • Szmed Eryk Sz/153

 • Szopa Gustaw Sz/35

  Gustaw choruja na autyzm dziecięcy, wymaga stałej terapii i kosztownej rehabilitacji

 • Szpala Katarzyna Sz/29 - Apel o pomoc

  Kasia urodziła się w 2012 r.Po wielu konsultacjach medycznych stwierdzono, że dziewczynka ma wadę genetyczną z objawami zespołu Crouzona i Aperta (deformacje czaszki związane z przedwczesnym zarośnięciem szwów czaszkowych, niskie osadzenie uszu, hiperteloryzm, wytrzeszcz gałek ocznych, hipoplazja środkowego piętra twarzy, asymetria twarzy, krótka górna warga, nieprawidłowości uzębienia). Objawy te zaburzają funkcję układu oddechowego, funkcji odżywiania, mowy, stawów skroniowo-żuchwowych.

 • Szuca Roma Sz/4

 • Szufliński Antoni Sz/13 - APEL O POMOC

  U Antosia zdiagnozowano Zespół Dziecka Wiotkiego z podejrzeniem rdzeniowego zaniku mięśni. Antoś jest opóźniony psychoruchowa, wymaga systematycznego leczenia i rehabilitacji.

 • Szulc Paulina Sz/38

  Paulina ma 28 lat, urodziła się w ósmym miesiącu ciąży z zespołem Downa. W pierwszej dobie życia przeszła operację ponieważ miała zrośniętą dwunastnicę z jelitami. Paulina jest dwa razy dziennie inhalowana ponieważ stwierdzono u niej astmę oskrzelową, ma również wadę serca oraz nadczynność tarczycy.Paulinie grozi utrata wzroku ponieważ stwierdzono u niej jaskrę i zaćmę. Wymaga Ona systematycznego leczenia i rehabilitacji, niestety koszty leczenia przewyższają możliwości finansowe rodziny, dlatego zwracam się z prośbą o przekazanie 1% na leczenie i rehabilitacji Pauliny.

 • Szumała Adrian Sz/11

  Adrian choruje na autyzm dziecięcy, korzysta z wielu poradni i porad specjalistów.Nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych, próbuje wymawiać samodzielnie pierwsze sylaby.

 • Szweda Filip Sz/15

  Filip jest pod stałą opieką i kontrolą poradni nerologicznej, kardiologicznej, alergologicznej i okulistycznej. Jest dzieckiem niepełnosprawnym od urodzenia. Ma astmę oskrzelową. Jest dzieckiem nadpobudliwym. Ma problem z oczami obecnie jest po operacji oczu.

 • Szyca Adam Sz/23

  Adaś urodził się w 2009 roku. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie oraz zeza zbieżnego. Rodzice bardzo szybko rozpoczęli walkę o życię, pukali do drzwi co raz to nowych specjalistów. Stan zdrowia chłopca poprawia się jednak wymaga on nadal stałej rehabilitacji,

 • Szyda Kacper S/28

  U Kacpra w wieku 4 lat został zdiagnozowany autyzm atypowy,  świetnie sobie radzi dzięki systematycznej terapii, na która uczęszczamy i nie tylko.Jednak lekarze w wieku 6 lat zdiagnozowali u syna, że ma jeszcze wrodzoną wadę serca zastawkiaortalnej dwuplatkowej i doszedł mam jeszcze jeden specjalista kardiolog. Bardzo kochamy naszego syna i jesteśmy dumni z jego postępów.

 • Szydlik Sebastian S/34

 • Szydłowska Patrycja Sz/7

 • Szymanek Marcel Sz/1

 • Szymanek Mikołaj Sz/36

  Mikołaj urodził się w lipcu 2012 jako wcześniak z 32 tygodnia, pierwszy miesiąc swojego życia spędził w szpitalu. Po wielu badaniach okazało się że ma leukomalację okołokomorową powstałą po noiedotlenieniu mózgu ,w pierwszych miesiącach życia jego rozwój przebiegał z lekkim opóźnieniem aż do 9 miesiąca kiedy nastąpił znaczny regres spowodowany padaczką lekooporną, ujawniła się również znaczna wada wzroku. Postawiono diagnozę mózgowe porażenie dziecięce.

  Mikołaj ma 2 latka nie potrafi samodzielnie usiąść, nie chodzi i nie mówi jest pod stała opieką neurologiczną i okulistyczną, ma wiele objawów i zachowań autystycznych, ponadto w dalszym ciągu prowadzona jest diagnostyka genetyczna oraz metaboliczna. Leczenie, sprzęty ortopedyczne i rehabilitacyjne oraz intensywna rehabilitacja w specjalistycznych ośrodkach są bardzo kosztowne, a jednocześnie niezbędne w walce z chorobą.

 • Szymańska Marcelina Sz/24

 • Szymańska Wiktoria Sz/19

 • Szymański Adrian Sz/32

  U Adriana stwierdzono upośledzenie umysłowe, ma opóźnioną mowę oraz zaburzenia chodu jak i zaburzenia poznawcze.

 • Szymański Andrzej Sz/9

 • Szymański Kacper Sz/20

  Kacper choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięcie oraz zespół Downa, wraz z niedoczynnością tarczycy oraz alergią

 • Szyszlak Kornel Sz/27

 • Sławski Dominik S/20

 • Tabat Dominik T/15

 • Taczkowska Patrycja T/37

 • Taras Lena T/5

 • Tarasik Franciszek T/34

  Franuś urodził się 30-10-2014r.  w 34 tygodniu ciąży z niewydolnością oddechową i wrodzonym zapaleniem płuc spowodowanym  przez bakterie. Lekarze przez dwa tygodnie walczyli o jego życie ,po kolejnych trzech tygodniach w poradni Mukowiscydozy w Gdańsku potwierdzono chorobę genetyczną Mukowiscydozę codziennie walczymy o oddech naszego synka bo jego życie jest dla nas bezcenne. czytaj dalej...

 • Tatarczuk Agnieszka T/21

  Agnieszka przyszła na świat  w 1991 roku z okołoporodowym uszkodzeniem mózgu. Na skutek tego u dziewczynku doszło do znacznego opóźnienia rozwoju psychicznego i ruchowego. Dziewcznka  nie porusza się sama, jest rozwój na poziomie kilkuletniego dziecka. Nie pisze, nie czyta, nie liczy.. wymaga stałej opieki.

 • Tatiana Rynkiewicz R/28

 • Toczek Aleksnadra T/16

  U Oli zdiagnozowano opóźnienie psychoruchowe. Wymaga intensywnej rehabilitacji gdyż nie chodzi ani nie siedzi prawidłowo, oraz celowej terapii ze specjalistą- psychologiem i logopedą, gdyż nie mówi, nie reaguje na swoje imię, nie rozumie poleceń. Ola jest pod opieką OWI w Jarosławiu jednak liczba godzin prowadzonych zajęć jest niewystarczająca. Obecnie dziewczynka jest diagnowana w poradni genetycznej gdyż niektóre zachowania w kierunku Zespołu Retta i autyzmu.

 • Tomasz Klaudia Sandra T/9

 • Tomaszewicz Kacper T/3

 • Tomaszewski Dariusz T/2

 • Tomczak Ewa T/35

 • Tomczyk Ilona T/14

  U pani Ilony wykryto w lipcu 2010 roku wykryto guza piersi. Po operacji, chemioterapii systemowej, radioterapii i chemioterapii celowanej choroba nadal się rozwija nastąpiły przerzuty do kości. Obecnie Pani Ilona jest w trakcie kolejnej terapii celowanej.

 • Tomczyk Marek T/36

 • Tomczyk Szymon T/17

  Rodzice Szymona zauważyli opóźnienia w rozwoju ogólnym oraz mowy dziecka. Udali się do lekarza, który skierował ich do CPP w Szczecinie, tam chłopiec uzyskał orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Otrzymał również orzeczenie o niepełnosprawności. Od września 2007 objęty był opieką zespołu WWR gdzie prowadzona była terapia SI oraz logopedyczna. Uczestniczył również w zajęciach prowadzonych przez Stowarzyszenie "Tęczowa Kraina" oraz Stowarzyszenie dla dzieci niepełnosprawnych "Serduszko" obejmowały one zajęcia grupowe, logopedyczne oraz dogoterapię. Zalecony jest trening słuchowy Tomatisa.

 • Tomczyk Zuzanna T/18

  Zuzia urodziła się w 2000 roku, na świat przyszła w 26 tyg. ciąży ważąć jedynie 600 g. Rodzice przez trzy miesiące każdego dnia walczyli o jej życie, a jeszcze w inkubatorze rozpoczęto jej rehabilitację. Obecnie Zuzia porusza się samodzielnie mimo lewostronnego niedowładu. Jest pełną zapału do walki o swoje zdrowie nastolatką, chęć dorównania swoim pełnosprawnym koleżankom jest dla niej motywacją do wytrwałej pracy. Zuza najlepiej czuje się przebywając w Ośrodku Rehabilitacji Zabajka 2, gdzie nie tylko z uporem ćwiczy każdego dnia ale również budzi się z uśmiechem na twarzy. To tam, czuje się szczęśliwa, akceptowana i nienarażona na przykre komentarze rówieśników, na które jest bardzo wrażliwa, i które wywołują smutek w jej dzielnym sercu.
 • Topolski Rafał T/13

  Rafał urodził się  z wirusem cytomegalii, od tego czasu jest pod stałą opieką neurologa i poradni rehabilitacyjnej. Chłopiec był niespokojny , krzykliwy budził się z płaczem późno zaczął siadać i chodzić przez wzmożone napięcie mięśniowe. Kiedy Rafał miał rok i 9 miesięcy lekarze stwirdzili padaczkę. Jest na lekach padaczkowych. Występuje u niego brak koncentracji, nieposłuszeństwo, agresja wobec brata i rodziców, w ciągu dnia wyłączenia świadomości , w nocy budzenie się,  wstawanie i szukanie czegoś (nie ma z nim kontaktu).

 • Totoń Nadia T/1

 • Trojanowska Anna T/6

 • Trzciński Jakub T/22

 • Trzciński Jakub T/22

 • Turaj Natalia T/24

 • Turaj Natalia T/24

 • Turczyn Nadia T/20

  Nadia urodziła się w 2009 r. Na co dzień jest bardzo pogodną miła dziewczynką. Od urodzenia jednak zmaga się z epilepsją i bardzo rzadką chorobą genetyczną : Zespół Smith - Magenis.

 • Turek Piotr T/33

  Piotr choruje na mózgowe porażenie dziecięce oraz upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim. Wymaga stałej i długotrwałej opieki i rehabiltiacji

 • Twardowski Michał T/4

  U Pana Michała rozpoznano w 6 tygodniu życia wrodzoną siniczą Wadę Serca. Wykonano w 1992 roku prawostronne zespolenie, natomiastw 1994  lewostronne zespolenie, w 2008 dwustronne dwukierunkowe zespolenie Glenna, w 2009 zabieg laryngologicznyy Mini Fess Dex, 2010 operacje Fontana. Od 1992 roku Pan Michał cierpi na chroniczne zapalenie wątroby. Od 2006 obserwacja w kierunku epilepsji, dektroskopia, wada wzroku,

 • Twaróg Kuba T/10

  Kuba ma 11. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce.choroba, która powstała w wyniku źle prowadzonego porodu - spowodowała nieodwracalne zmiany w mózgu. Od urodzenia bardzo ciężko pracuje, aby być samodzielnym. Umie sam chodzić, w miarę sprawnie je, ubiera niektóre elementy garderoby. Nadal pracuje nad równowagą i sprawnością manualną. Jednak pomimo stałej, intensywnej terapii Kuba nie mówi. Rodzice starają się wprowadzać alternatywne formy terapii, ogromną nadzieję pokładają w delfinoterapii, wierzą że którego dnia usłyszą ,,mamo, nie chcę tej zupy".
 • Tylak Anna T/7

  Ania obecnie ma 20 lat. Urodziła się z porażeniem mózgowym oraz z poważną wadą słuchu i wzroku. Dodatkowo Ania cierpi na spastykę kończyn górnych i dolnych. Wymaga ciągłej rehabilitacji i opieki.

 • Tórz Jakub T/8

 • Ulewicz Małogrzata U/3

 • Urban Oliwia U/1

  Oliwka pochodzi z Buczka, cierpi na białaczkę.
 • Urban Oskar U/2 - Apel o pomoc

 • Urbanek Kamil U/7

 • Urtnowski Michał U/6 - Apel o pomoc

 • WOJTKOWIAK Nikodem W/45

  Nikodem urodził się z zespołem wad wrodzonych Centralnego Układu Nerwowego tj przepuklina oponowo-rdzeniowa na odcinku krzyżowo- lędźwiowym, wodogłowiem, zespołem Arnolda Chiarliego II neurogennym pęcherzem moczowym. W 2011 roku zdiagnozowano u niego padaczkę. Wymaga systematycznej rehabilitacji.

 • WRÓBEL WERONIKA W/46

  Weronika jest po urazie rdzenia kręgowego. Trenuje podnoszenie ciężarów. W 2011 r. zdobyła Mistrzostwa Polski w Seniorach oraz II miejsce w juniorach.

 • Wadowska Kinga W/55

 • Wadowski Grzegorz W/18 - Apel o pomoc

  Grzegorz choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Nie chodzi samodzielnie, porusza się na wózku.

 • Walczak Gabriel i Grzegorz W/61

 • Walczak Jakub W/69

  Jakub urodził się z cechami niedotlenienia, przez co jego rozwój był zaburzony. Bardzo późno zaczął chodzić i siedzieć. W 7 roku życia u chłopca pojawiły się drgawki, stwierdzono podaczkę. Nadomier tego po wykonaniu rezonansu magnetycznego znaleziono torbiel szyszynki, najprawdopodobniej na skutek obiążeń genetycznych. Kuba jest upośledzony w stopniu lekkim, jest opóźniony psychoruchowo, ma też astmę, wadę wzroku,nadpobudliwość z napadami agresji.

 • Waldemar Bednarkiewicz B/6

 • Walenciak Nina W/93

  Nina urodziła się 27.07.2007 roku. Rozpoznanie: Zespół wad wrodzonych. Przeszła wiele operacji: rozdzielenie palcozrostu ręki prawej, liczne operacje nóżki lewej, związane z końsko-szpotawością. Obecnie czeka na operację oczu ze względu na zeza rozbieżnego.

 • Walentynowicz Piotr W/59

  Piotr ma uszkodzony mózg co było skutkiem przebytej w wiwku 2 lat choroby zakaźnej (czerwonka). W wyniku tego doszło do upośledzenia rozwoju: umysłowego, fizycznego, emocjonalnego i rozwoju mowy. Wymaga wszechstronnej rehabilitacji.

 • Wanat Marcin W/3

 • Warkocz Łukasz W/88

 • Warych Szymon W/79

  U Szymona zdiagnozowano guza śrdrdzeniowego. Przeprowadzono zabieg, po którym Szymon przestał chodzić. Od tego dnia rodzica starają się by w przyszłości Szymon mógł samodzielnie się poruszać, w chwili obecnej stawia swoje pierwsze kroki

 • Wasiak Bartosz W/58

 • Wasilewska Lucyna W/74

 • Wasilewski Dominik

  W/16
 • Wasilewski Jan W/75

 • Wasiluk Aleksandra W/76

 • Waszczyńska Monika W/19

  Monika ma sprzężony charakter zaburzeń rozwojowych wynikających z zespołu wad wrodzonych Silver-Russell'a w postaci niedoboru wzrostu oraz upośledzenia umysłowego w stopniu umiarkowanym.

 • Wałcerz Eugeniusz W/56

  Pan Eugeniusz od ponad 30 lat choruje na stwardnienie rosiane czyli SM. Zachorował mając 21 lat. Choroba postępowała rzutami ma niedowład kończyn dolnych i górnych, lewa ręka w stopniu lekkim. Od 15 lat jest osobą leżącą.

 • Wańczuk Julia W/65

  Julia urodziła się w 2012 r. Stwierdzono u niej zespół de George'a, cierpi również na wadę rozwojową obu oczu, niedrożność dwunastnicy.

 • Wcisła Małgorzata W/89

 • Wegner Radosław W/67

  U Radka stwierdzono guza pmnia mózgu. W 2012 przeprowadzono zabieg jego usunięcia, jednak w jej trakcie uszkodzona została część mózgu odpowiadająca za twarz, nerw oka oraz wystąpił niedowład kończyny dolnej. Radosław przechodzi radioterapię, cały czas wymaga specjalistycznej opieki oraz leczenia.

 • Weinstock Marcin W/1

  Marcin ma 5 lat, mieszka w Drożyskach Wielkich i choruje na białaczkę limfoblastyczną. Obecnie chłopiec jest w domu i 2-3 razy w tygodniu ma robioną morfologię krwi z powodu niskiego WBC i PLT.

 • Werdak Magdalena i Natalia W/100

 • Wermińska Aleksandra W/78

  Dziewczynka choruje na autyzm atypowy

 • Wesołowska Gabriela w/73

  Gabrysia urodziła się w 2006 roku, z wrodzoną wadą serca oraz podejrzeniem zespołu Downa. Wkrótce po narodzeniu przeszła operację serca, niedługo rodzice nacieszyli się jej pozytywnem przebiegiem. Kilka miesięcy później potwierdzoni podejrzenie, iż dziewczynka jest obciążoną zespołem Downa. Rodzice rozpoczęli intensywną rehabiltiacę, dziewczynka uczestniczy w intensywnych zajeciach w kliku ośrodkach. Cały czas jest pod opieką wielu specjalistów: kardiologa, okulisty, psychiatry. W 2013 roku stwierdzono u dziewczynki astygmatyzm, w przyszłości czeka ja również najprawdopodobniej kolejna operacja serca.

 • Wesołowski Wojciech

  W/11
 • Wiatr Kinga Daria W/66

 • Wiatr Kinga W/66

  Kinga dwukrotnie przeszła zapalenie opon mózgowych. Ma rozszczep podniebienia przez co jej mowa jest utrudniona, wadę wzroku, płaskostopie, wadę słuchu.

 • Wiatrowski Szymon i Dawid W/4

  Damian i Szymon są chłopcami z niepełnosprawnością ruchową. Są poddawani rehabilitacji dzięki czemu są samodzielni. U Damiana występuje podejrzenie choroby Strumpell Lorraina.

 • Wieczorek Kamil W/13

 • Wieczorek Natalia i Sebastian W/92

 • Wielicka Beata W/2

 • Wiese Anna i Jolanta W/51

 • Wiese Wojciech W/70

  Wojtek urodził się w 1997 r. Rozpoznano u niego chorobę nowotworową Limfadenopatię czyli chłoniaka. Obecnie jest opieką Kliniki Hematologii, Onkologii w Poznaniu

 • Wiktor Juzala J/52

  Wiktor urodził się w 2005 r. W wyniku niedotlenienia mózgu doznał uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. W 2007 r. zdiagnozowano u niego mózgowe porażenie dziecięce. Ma niedowład lewostronny, krótszą nóżkę. W badaniu rezonansem magnetycznym, stwierdono hypoplazję ciała modzelowatego. Jest pod stałą opieką neurologa, okulisty i psycholog. Wymaga stałej rehabilitacji ruchowej, pracy z logopedą i pedagogiem.

 • Wilczyńska Maria W/22

 • Winiecki Kamil

  W/15
 • Witczak Krystian W/20

 • Witerek Jacek W/87

 • Witerek Jacek w/87

 • Witkowski Mariusz W/60

 • Wiśniewski Gerwazy G/18

 • Wnorowska Agnieszka W/54

 • Wnorowska Karolina W/54

 • Wojciechowska Weronika W/27 - Apel o pomoc

  Weronika choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Urodziła się przedwcześnie w 26 tyg ciąży i ważyła zaledwie  960 g, niecały kilogram, jednak od pierwszego momentu z wielką wolą życia... Przebyła dwie operacje stawu biodrowego i ścięgien podkolanowych. 

 • Wojciechowski Antoni W/83

 • Wojcieszak Witold W/57

  Witold od momentu uczęszczania do przedszkola w wieku 3 lat miał problemy z adaptacja wśród rówieśników, emocjami oraz wykazywał duże opóźnienie rozwoju mowy. Długoletnia diagnoza (po 10 latach) pozwoliła stwierdzić i określić  problem Witolda jako autyzm atypowy wysokofunkcjonujący.

 • Wojda Aleksander W/40

 • Wojda Zuzanna W/21

  Zuzia urodziła się w grudniu 2007 roku. Dziewczynka cierpi na brak kości promieniowej, skrócenie przedramion, przykurcz rączek, refluks przełykowy, wade serca i wzroku. Zuzia nie rośnie i nie przybiera na wadze.

 • Wojdyła Kamil W/48

 • Wojewodzic Krzysztof W/29

 • Wojowska Maja W/23 - Apel o pomoc

 • Wojtasik Gabriela W/41

  Nazywam się Gabrysia Wojtasik. Mam 6 lat, a doświadczyłam w swoim życiu więcej niż niejeden dorosły. Urodziłam się 25.12.2009 r. w 24/25 tygodniu ciąży. Ważyłam 590g i mierzyłam 32 cm. Urodziłam się w ciężkiej zamartwicy, otrzymałam 1 punkt w 10-ciopunktowej skali Apgar. Ponad 4 miesiące leżałam na oddziale intensywnej terapii, ponad 100 dni oddychała za mnie maszyna. Do chwili obecnej moje życie warunkują liczne zabiegi, operacje, intensywna rehabilitacja i terapia. Co mi jest? Jestem niewidoma od urodzenia, mam nadciśnienie wrotne, lekki stopień upośledzenia umysłowego, małogłowie, opóźnienie psychoruchowe. Nie chodzę samodzielnie, mam silnie rozwiniętą echolalię, nie potrafię gryźć i samodzielnie pić, nie wykonuję czynności samoobsługowych. Jestem całkowicie zależna od otoczenia. Ale powoli robię swoje „milowe kroki”. Coraz więcej mówię i rozumiem, samodzielnie wstaję podciągając i podtrzymując się o meble, przemieszczam się na pupie, zamiast papek jem drobne kawałki. To wszystko dzięki bardzo intensywnej rehabilitacji wielospecjalistycznej stacjonarnej i turnusowej. Koszty ponoszone na moje leczenie i rehabilitacje są bardzo wysokie, a równocześnie bez intensywnej pracy nie mogłabym się rozwijać i iść do przodu.

 • Wojtowicz Iwona W/5

 • Wolińska Klaudia W/38

 • Wolniakowski Krzysztof W/95

  Mam na imię Krzysztof. Mam 21lat. Od urodzenia  choruję na przepuklinę oponowo –rdzeniową, mam osłabione kości  czego efektem jest ich łamliwość.  By temu zapobiec muszę korzystać z obuwia ortopedycznego.Jest osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim, wymagam stałej rehabilitacji i zaopatrzenia urologicznego. To wszystko niestety wymaga środków finansowych, dlatego proszę o wsparcie w postaci darowizn   1 % podatku na moje subkonto w Fundacji Złotowianka

 • Wolski Maksymilian O/23

 • Wolski Maksymilian W/96

  Maksymilian urodzil sie w 28tc +3 d wazac zaledwie 1250g i mierzac 39cm . urodzil sie w zamartwicy wewnatrzmacicznej bez akcji serca i oddechu . pierwsze 3 godz zycia spedzil pod respiratorem jednak od 3doby byl juz tylko na wlasnym oddechu. Przeszedl wylew 1stopnia . pierwszy miesia  zycia spedzil w szpitalu . po wyjsciu pozostal pod opieka wielu specjalistow. Od 3m.z jest rehabilitowany z powodu wzmozonego napiecia miesni. Obecnie ma 15miesiecy urodzeniowych nie siedzi nie raczkuje nie pelza jedyne  co potrafi to przekladac przedmioty z raczki do raczki i przewcac sie na boki . pani neurolog ostatecznie postawila nam diagnoze mozgowe porazenie dzieciece oraz ma stwierdzony opozniony rozwoj psychoruchowy . aby mogl sie dalej prawidlowo rozwijac i walczyc o sprawnosc wymaga dlugiej i kosztownej rehabilitacji

 • Woyciechowska Konstancja W/17 - Apel o pomoc

  5 letnia Konstancja ma zdiagnozowany zespół Aspergera oraz masywne zaburzenia integracji sensorycznej.

 • Woźniak Aleksandra W/28

 • Woźniak Piotr W/47

 • Woźniak Weronika

  W/14
 • Wrona Paweł W/50

 • Wronka Kamila W/8

 • Wróbel Bartosz W/6 - Apel o pomoc

 • Wróbel Ewa W/100

  Kiedy nie można dodać dni do swojego życia, trzeba dodać życia swoim dniom.
  
  Rdzeniowy zanik mięśni to choroba, która w szybkim tempie potrafi zabrać siły i skrócić czas życia, ale stała rehabilitacja pomaga spowolnić jej objawy.
  
  Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Złotowianka z dopiskiem EWA WRÓBEL W/100 pomożesz mi mierzyć się z rzeczywistością i cieszyć się każdym dniem.
  
  Za każdą pomoc z całego serca dziękuję!
  
  Ewa Wróbel
 • Wróbel Jaś

  W/12

 • Wróbel Julia W/68

  Julia urodziła się w 2007 r z obniżonymi punktami Apgar oraz wadą serca. Od początku rozwój dziewczynki nie przebiegał prawidłowo, co zmusiło rodziców do poszukiwania pomocy. Bardzo wcześnie rozpoczęto leczenie oraz rehabiltiację dziewczynki, obecnie Julia nie mówi, nie sygnalizuje swoich potrzeb fizjologicznych. Rodzice próbują się z nią porozumiewać za pomocą piktogramów.

 • Wróbel Krystyna W/80

 • Wróblewska Natalia W/31- Apel o pomoc

  Natalia urodziła się 23.07.2010 jako drugie z bliźniąt z mózgowym porażeniem dziecięcym. Po urodzeniu zdiagnozowano u niej zapalenie płuc i podłączono do respiratora. W szpitalu spędziła swoje pierwsze dwa miesiące życia. Badania USG główki zrobione w drugim miesiącu życia wykazało wylewy okołokomorowe IV stopnia. Po wyjściu ze szpitala rozpoczęto rehabilitację Natalii metodą NDT Bobath i metodą Vojty. Dziewczynka jest pod opieką lekarzy: neurologa, kardiologa, okulisty, hematologa,endokrynologa i ortopedy.

 • Wylegała Justyna W/49

 • Wypych Aneta W/82

 • Wysocka Joanna W/32

 • Wyspiańska Magdalena W/33 - Apel o pomoc

  Magda Wyspiańska zmaga się od urodzenia z zespołem wad wrodzonych: zespółem Kippla-Feila oraz wrodzoną skoliozą piersiowo-lędźwiową. Niestety, w ostatnich latach, w przebiegu kyfoskoliozy kręgosłupa nasiliła się u niej przewlekła niewydolność oddechowa. Niezbędne okazało się korzystanie z koncentratora tlenu.

 • Wódz Olimpia W/30

 • Wójcik Karol W/84

 • Wójcik Mateusz W/7

 • Węgorzewski Kacper W/10

  Kacper urodził się w 2007. W wieku 3 lat stwierdzono u niego Autyzm dziecięcy. Chłopiec wymaga stałej rahabilitacji i terapii.

 • Włodarczak Karol W/9

 • Włodarczyk Eva W/77

 • Włodarczyk Kacper W/99

 • Zaborowska Halina Z/13

 • Zacharkiewicz Paweł Mateusz Z/27

  Paweł urodził się z wadą genetyczną, Zespołem Downa i niedoczynnością tarczycy. W późniejszych badaniach stwierdzono również niedosłuch. Chłopiec jest pod stałą opieką wielu specjalistów.

 • Zaciera Tomasz z/30

 • Zadłużny Ksawery Z/16

 • Zagacki Bartosz

  Z/1
 • Zając Iga Z/8 Apel o pomoc

 • Zajączkowska Katarzyna Z/6

 • Zamyślewska Ida

  Z/2
 • Zaręba Anna z/33

 • Zasada Dagmara Z/19

 • Zasławski Borys Z/7

 • Zawadzki Wojciech Z/5

  Wojtek ma 16 lat. Gdy miał 7 miesięcy zachorował na wirusowe zapalenia opon mózgowych, w wyniku czego doszło do zapalenia mózgu. Wojtek nie mówi, wymaga stałej opieki matki. Jest autoagresywny, gryzie ręce i krzyczy, ma też niedowagę i jest zbyt mały jak na swój wiek.

 • Zawisza Paulina Z/18

 • Zawisza Włodarczyk W/43

 • Zboralski Piotr Z/21

 • Zdunek Danuta Z/26

 • Zgoda Bartosz Z/10

  Batrek urodził się zdrowy, uzyskał 10 pkt w skali Apgar. Niestety w wieku 16 miesięcy pierwszy raz miał napad padaczkowy. Był leczony na oddziale neurologii. Napady spowodował regres w rozwoju chłopca. Przestał samodzielnie chodzić , mówic i jeść. W wieku 3,5 lat zdiagnozowano autyzm.

 • Zgorzelska Anna Z/15

  Ania choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Mama wychowuje samotnie Anię, koszty zakupu odpowiedniego sprzętu oraz leczenia dziewczyny przekraczają jej możliwości

 • Zieliński Mikołaj Z/25

  Mikołaj choruje na MPDz oraz wiele chorób towarzyszących. Obecnie próbuje stawiać pierwsze kroki

 • Zieniuk Karolina Z/12

 • Zimnowoda Milena Z/23

 • Zimny Emilia Z/14

 • Zimny Filip Z/20

  Filip urodził się z obustronnym rozszczepieniem wargi i podniebienia, chłopiec przeszedł już zabieg operacyjny a przed nim kolejne. Chłopiec ma również wadę słuchu oraz 3 migdał.

 • Zub Michał Z/9

  Michał na skutek niedowładu kończyn dolnych porusza się na wózku inwalidzkim, poddawany jest ciągłym zabiegom i ćwiczeniom.

 • Zuzanna Zając Z/29

 • Zwirecka Danuta

  Z/3
 • Zych Kornelia Z/11

 • Zygmunt Natalia Z/4

 • Zymek Tomasz- Filip Z/24

 • Łabędź Amelia Ł/1 - apel o pomoc

  Amelka jest dziewczynką z cytomegalią wrodzoną. Jej rozwój psychoruchowy jest opóźniony.

 • Łapecińska Natalia Zofia Ł/8 - Apel o pomoc

  MAMO JA CHCĘ JEZDZIĆ NA ROLKACH,NA ROWERZE ........TO SĄ MARZENIA MOJEJ CÓRECZKI I MOJE ..NATALKA MA 6 LAT ,PORAŻENIE MÓZGOWE POD POSTACIĄ NIEDOWLADU POŁOWICZEGO PRAWOSTRONNEGO ..NATALIA JEST ŚLICZNYM,POGODNYM ,,SPOSTRZEGAWCZYM I BARDZO CIEKAWYM LUDZI I OTOCZENIA DZIECKIEM.JEDNAK JEJ CODZIENNE ŻYCIE JEST ZUPEŁNIE INNE OD ŻYCIA ZDROWYCH RÓWIEŚNIKÓW .NATALIA JEST OD PIERWSZYCH TYGODNI ŻYCIA INTENSYWNIE I SYSTEMATYCZNIE REHABILITOWANA. NIESTETY KOSZTY LECZENIA I REHABILITACJI CÓRECZKI PRZEKRACZAJA MOJE MOŻLIWOŚCI FINANSOWE A JEST TO JEDYNA DLA NIEJ DROGA DO OSIAGNIĘCIA JAK NAJLEPSZEJ SPRAWNOŚCI I SAMODZIELNOŚCI. NATALIA JEST POD OPIEKA NEUROLOGA ,ORTOPEDY ,LOGOPEDY,LEKARZA REHABILITACJI. W IMIENIU NATALKI PRAGNE SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ ZA UDZIELONĄ POMOC.

 • Łoś Michał Ł/2

 • Łucki Oskar Ł/11

  Oskar urodził się 26.09.2002 r, ma stwierdzoną chorobę genetyczną zespół Klinefeltera , upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym , dychawicę oskrzelową , skoliozę , cierpi na zaburzenia zachowania i emocji. Wymaga opieki osoby dorosłej .Jest pod opieką specjalistów psychologa , psychiatry , neurologa , alergologa , ortopedy , oraz rehabilitanta.Wymaga intensywnej rehabilitacji i wszechstronnej stymulacji rozwoju , aby mógł prawidłowo funkcjonować.

 • Łuczak Ignacy Ł/7

 • Łuczkiewicz Anna i Stanisław Ł/4

 • Łukasiewicz Agata Ł/6

  Agata urodziła się 2 miesiące przed terminem. Jej początki były bardzo ciężkie. Przyszła na świat w zamartwicy, miała krwawienie dokomorowe, początki martwicy jelit i retinopatii.
  Agatka od urodzenia choruje na  Mózgowe Porażenie Dziecięce. Ma też wadę wzroku (nadwzroczność, zeza, brak widzenia obuocznego). Jedyną szansą na poprawę jej stanu zdrowia jest stała i kosztowna rehabilitacja, wspomagana specjalistycznym sprzętem. Wspaniałe efekty przynoszą turnusy rehabilitacyjne, na których zarówno intensywność jak i różnorodność ćwiczeń rehabilitacyjnych jest bardzo duża.
  Agata jest rehabilitowana od 3-go miesiąca życia. Dzięki swojej ciężkiej pracy i pobytach na turnusach rehabilitacyjnych osiągnęła już bardzo dużo. Porusza się samodzielnie, chociaż do pełni prawidłowego chodu jest jeszcze daleko. Wierzymy, że dzięki dalszej rehabilitacji córce uda się jeszcze wiele osiągnąć i będzie mogła być w przyszłości samodzielna. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów Agatka powinna uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych kilka razy w roku. Są to jednak bardzo duże koszty, które przekraczają możliwości finansowe naszej rodziny."

 • Łukasik Artur Ł/10

  Artur jest osobą niepełnosprawną od urodzenia poruszającą się na wózku inwalidzkim. Lekarze jako rozpoznanie stwierdzili u mnie rozczep kręgosłupa na odcinku lędźwiowym. Oprócz tego mam też nabyte wodogłowie, pęcherz neurogenny, oraz wiotkie porażenie kończyn dolnych. Bardzo proszę o przekazanie na moje subkonto swój 1% gdyż dzięki temu będę mógł sobie zakupić sprzęt rehabilitacyjny, który jest mi niezbędny do funkcjonowania w życiu codziennym.

 • Łukowski Grzegorz Ł/9

  Grzegorz choruje na ostrą białaczkę szpikową.

 • Ścirka Agnieszka

  Ś/3
 • Ślebioda Dawid Ś/11

 • Śledzik Weronika Ś/6

  Weronika jest od dziecka przewlekle chora. Wymaga całodobowej opieki oraz konsultacji u różnych specjalistów; kardiologa. neurolog, uroog. Systematycznie uczęszca na logopedy, psychologa i rehabilitanta.

 • Śliwiński Radosław Ś/13

 • Śliwy Sandra Ś/7

  Sandra choruje na wrodzoną łamliwość kości i karłowatość.

 • Śmietana Paweł Ś/5

 • Śmietana Łukasz Ś/1

 • Świerczek Mateusz Ś/15

 • Świerczyńska Justyna Ś/2

 • Świerczyński Mirosław Ś/4

 • Świtkowski Oskar Ś/16

 • Świtkowski Piotr i Paweł Ś/10

 • Świąder Maria Ś/9

 • Świątecka Gabriela Ś/8

  Gabriela jest po wypadku. Cierpi na spastykę kończyn. Nie ma koordynacji ruchowej.

 • Żabicka Tatiana ż/8

 • Żak Klaudia Ż/7

 • Żaki Młodsze Mikrusy Ż/3

 • Żebrowski Marcin Ż/9

  Marcin Żebrowski ma 36 lat. Jest osobą niepełnosprawną z powodu Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Porusza się na wózku inwalidzkim. Mieszka z żoną w Iławie w województwie warmińsko-mazurskim. Zbiera środki na zakup wózka inwalidzkiego do aktywnej rehabilitacji. Umożliwi mu on szybsze poruszanie się po mieście. Koszt wózka to kwota rzędu 5, tys. zł. Niestety nie jest w stanie samodzielnie zebrać takiej kwoty

 • Żelek Kamila

  Ż/1
 • Żołdowicz Piotr Ż/13

  Mam na imię Piotr mam 21 lat dwa lata temu skończyłem Liceum Ogólnokształcące pochodzę z Koronowa.Choruję od urodznia na Dystrofię Mięśniową typu Duchenna.Jak sama nazwa wskazuje choroba powoduje częściowy lub całkowity nieodwracalny zanik mięśni.Choroba ta jest dziedziczna,nieuleczalna postępująca.Poruszam się na wózku od dwunastu lat i na dzień dzisiejszy z powodu niewydolności oddechowej zniekształcenia klatki piersiowej mam respirator.Ponieważ od 2008 roku należę do zespołu domowego leczenia respiratorem Sue Ryder w Bydgoszczy.Rowniez jestem pod stałą opieką lekarską kardiologa i neurologa.Niestety mam również młodszego brata który choruję na to samo co ja.Jesteśmy całodobowo pod opieką cioci gdyż tata pracuje Mój stan wymaga prowadzenia ciągłej rehabilitacji a to związane jest z wysokimi kosztami.Ćwiczenia rehabilitacyjne dojazdy do ośrodków rehabilitacyjnych specjalistycznych sprzęt są bardzo kosztowne i znacznie przekraczają możliwości finansowe mojej rodziny.Aby w miarę samodzielnie funkcjonować i ułatwić sobie życie potrzebował bym wózka elektrycznego.

 • Żołdowicz Piotr Ż/13

  Mam na imię Piotr mam 21 lat dwa lata temu skończyłem Liceum Ogólnokształcące pochodzę z Koronowa.Choruję od urodznia na Dystrofię Mięśniową typu Duchenna.Jak sama nazwa wskazuje choroba powoduje częściowy lub całkowity nieodwracalny zanik mięśni.Choroba ta jest dziedziczna,nieuleczalna postępująca.Poruszam się na wózku od dwunastu lat i na dzień dzisiejszy z powodu niewydolności oddechowej zniekształcenia klatki piersiowej mam respirator.Ponieważ od 2008 roku należę do zespołu domowego leczenia respiratorem Sue Ryder w Bydgoszczy.Rowniez jestem pod stałą opieką lekarską kardiologa i neurologa.Niestety mam również młodszego brata który choruję na to samo co ja.Jesteśmy całodobowo pod opieką cioci gdyż tata pracuje Mój stan wymaga prowadzenia ciągłej rehabilitacji a to związane jest z wysokimi kosztami.Ćwiczenia rehabilitacyjne dojazdy do ośrodków rehabilitacyjnych specjalistycznych sprzęt są bardzo kosztowne i znacznie przekraczają możliwości finansowe mojej rodziny.Aby w miarę samodzielnie funkcjonować i ułatwić sobie życie potrzebował bym wózka elektrycznego.

 • Żołędziewska Aneta Ż/5 - Apel o pomoc

 • Żołędziowska Kinga Ż/11

  Kinga urodziła się 05.05.2009 roku. Była radosnym i pogodnym dzieckiem. Niestety, w kwietniu 2014r. została poszkodowana w wyniku pożaru. Doznała ciężkich obrażeń ciała: II, III i IV stopnia. Jej ciało jest poparzone w 65% (twarz, głowa, ręce, nogi, plecy, klatka piersiowa, pośladki), jednak w najgorszym stanie są jej dłonie. Codziennie wymaga stałej opieki oraz częstych wizyt u  lekarzy. Przeszła jeden zabieg poszerzania krtani (Poznań), a kolejne przed nią, do tego w najbliższym czasie dojdzie korekta palców u rąk i twarzy (Szczecin). Jednak na tym się nie kończy, ponieważ jeden zabieg nie gwarantuje poprawy. Do tego również są zaplanowane wizyty w Łodzi i Krakowie.

 • Żubryj Zbigniew Ż/12

 • Żurawski Jan Ż/2